7 fajnych rzeczy z roku, za którymi tęsknimy

Kiedy mówią: „Pamiętajcie, dziesięć lat temu ...” wiele osób wciąż myśli o latach dziewięćdziesiątych, ale w następnej sekundzie są przerażeni, gdy uświadomili sobie, że dziesięć lat temu był rok 2006. Rok, w którym ogromne kolczyki Kongo, obcisłe dżinsy z niskim stanem i jasne stroje welurowe były na szczycie popularności, a Paris Hilton i Ksenia Sobchak zostały uznane za główne ikony tego stylu. Proponujemy tęsknić za nami i przypomnieć sobie siedem fajnych rzeczy z ostatniej dekady, za którymi tęsknimy.

Dżinsy z obniżoną talią

Nie mówiąc już o nich, byłoby przestępstwem! Erotyczne wystające majtki stringi, pasek z ogromną plakietką i super-obcisłe jeansy - to dosłownie duch zero! Pamiętasz tylko, jak wszyscy uwielbiali kupować dżinsy o wyjątkowo niskim wzroście, z których matki były przerażone, a babki zostały ochrzczone i poproszone o bardziej przyzwoite ubrania. Nawet teraz wielu czuje się nieswojo, czy naprawdę jesteśmy tak ubrani? Teraz z chłopakami z dżinsów o takich chwilach pozostaje tylko przypomnieć sobie z zakłopotaniem, ale pamiętamy.

Ogromne paski z plakietki

Taki pasek jest nieodzownym atrybutem jeansów z niskim stanem. Płytki mogły przypominać małe kopie płytek pomalowanych emalią lub były obficie usiane dżetów. Fantazyjne (w nowoczesnym sensie) pasy z ogromnymi napisami Gucci lub LV obnosiły się nie tylko we wszystkich butikach, ale także na wszystkich rynkach kraju. Z drugiej strony taki pas można było założyć na zwykłą sukienkę z dzianiny - a strój wyglądał na zupełnie nowy.

Welurowy garnitur

Wygodne ubrania na każdy dzień w tym czasie nabrały zupełnie nowego znaczenia. Zamiast zwykłych dżinsów nagle zaczęliśmy nosić dresy i aby nie wyglądały zbyt sportowo, projektanci uszyli je z weluru i ozdobili dżetów. Prawdopodobnie każdy miał taki garnitur i najbardziej vyrviglaznogo kolor. Jednak na tle innych modnych faworytów tamtych czasów wyglądają bardzo nieszkodliwie i, aby się ukryć, tęsknimy za nimi. Nic dziwnego, że teraz modne ubrania z aksamitu, być może kostiumy wkrótce powrócą do mody.

Cyrkonie

Dżetów, dżetów, wiele dżetów! Urzekli dosłownie wszystko. Wygląda na to, że każdy miał co najmniej jedną rzecz z przerażającym napisem Anioła, zestaw niespójnych angielskich słów lub akcesoriów usianych wspaniałymi kamieniami. Wszystko lśniło, lśniło i mieniło się wszystkimi kolorami tęczy i zachwycało oko. Cyrkonie były nie tylko sposobem na wyróżnienie się, ale także okazją do podkreślenia swojej sytuacji finansowej, wyrażenia swojej indywidualności. To boom z kryształu górskiego dał nam uznanie biżuterii na najwyższym poziomie - noszenie jej nie jest zabronione nawet wieczorem, nawet podczas wydarzeń statusowych.

Kolczyki z kółkami

Ponieważ mówimy o akcesoriach, grzechem jest nie wspominać o nich - ogromne złote pierścienie w uszach, które przyciągają płatki uszu, są niewygodne, ale wyraźnie i wyraźnie pokazują status społeczny właściciela. Z jakiegoś powodu od razu przychodzi na myśl telefon z klapką (koniecznie z dżetów) i torba z etykietą w widocznym miejscu (wątpliwość co do oryginalności takiej torby). Nic nie może bardziej podkreślić statusu niż podobny zestaw, którego z pewnością tęsknimy.

Buty z tępym czubkiem

Teraz nie zaskoczysz nikogo zwykłymi łodziami na cienkich i schludnych szpilkach, ale pamiętasz swoją dyskotekę w liceum, gdy starając się być dorosłymi, wydostaliśmy buty matki - na wielkich i dziwnie ukształtowanych obcasach, z długim kwadratowym nosem. Teraz brzmi to absolutnie nierealnie, ale takie buty są w stu procentach przedmiotem nostalgii i nie ocierały nóg tak bardzo, jak szpiczaste łodzie.

Kepi

Trend ten pojawił się w nowej dekadzie od lat dziewięćdziesiątych - czapki z szerokimi, ale krótkimi daszkami. Niemal cały kraj tańczył w takich czapkach pod jednodniowymi hitami „Bestii” i „BandErosa”, a Jay Law wystąpił nawet w czapce w filmie Jenny z filmu blokowego.

Z jakimi elementami garderoby kojarzysz się tym razem?

FOTO: gettyimages.com, eastnews.ru, pinterest.com
Czytaj także:

Lekcje stylu: 5 oznak braku smaku

12 najgorszych letnich zdjęć celebrytów