20 modnych damskich butów na każdą kieszeń

Jesienią, gdy buty są już zbyt zimne i grząskie, ale jeszcze nie nadszedł mróz, przychodzi czas na wygodne buty. Najważniejsze w nich jest ciepło i wygoda, więc z roku na rok projektanci nie różnią się specjalnym lotem wyobraźni w swoim projekcie. Mimo to nawet klasyczne buty tej jesieni uzupełnione ciekawymi akcentami.

Klasyczne sznurowane buty

Najpopularniejsze buty jesienią 2016 roku są wykonane ze sznurowania. Ciemne akcenty i oksfordzie to świetna alternatywa dla pomp i baletów. Takie są w kolekcjach dowolnych kategorii cenowych - Chanel, Casadei, MM6 Maison Margiela, See by Chloe, Loriblu, Deichmann. Zwróć uwagę na kolorowe modele, na przykład bordowe, niebieskie i zielone, a także ozdobione nitami, cyrkoniami, metalowymi sprzączkami, kwiatowym haftem lub nadrukami. Ciekawie wyglądają buty z kontrastową piętą lub z futrzanymi pomponami.

Zamszowe buty

W tym nurcie bardzo popularna jest odpowiednio aksamitna tekstura, zamsz i welur. Niestety, ta opcja jest odpowiednia tylko przy suchej pogodzie, ponieważ deszcz natychmiast zrujnuje takie buty. Aksamitne buty są idealne na wieczór, po południu najlepiej je nosić z sukienkami i spódnicami o średniej długości.

Ukryte buty na obcasie

Buty z ukrytymi obcasami są wygodne i sprawiają, że jesteś wyższy, a twoje nogi są szczuplejsze. Buty z ukrytą piętą są opcją korzystną dla obu stron na każdy dzień. Oprócz sznurowania można je ozdobić sprzączkami lub futrem.

Buty na małej platformie

Stabilna platforma butów jest bardzo wygodna w deszczu. Aby urozmaicić pochmurną pogodę i melancholijny nastrój, projektanci pomalowali platformę w jasne kontrastujące kolory: niebieski, pomarańczowy, różowy, szmaragdowy, ale czarna platforma często występuje w połączeniu z kolorowym blatem.

Buty z łączonego materiału

Kolejnym hitem sezonu są buty łączące kilka różnych materiałów. Na przykład Chanel ma sznurowane, cielęce, aligatora i białe owcze sznurowane buty w jednej parze, a See by Chloe łączy skórę z zamszem i futrem. Połączenie zamszu i aksamitu, matowej i lakierowanej skóry wygląda bardzo nietypowo.

Buty z wystrojem

Buty z mody męskiej są raczej konserwatywne. Wielu projektantów i marek próbuje to naprawić, dekorując je różnorodnym wystrojem. Na przykład czubek czarnych butów Prada wykonany z gładkiej skóry jest usiany kryształkami, pięta jasnoczerwonego Gucci z dużymi perłami i złotymi nitami. Ta sama technika występuje w bardziej demokratycznych markach.