Znajdź zdrowie w kapuście!

Może ktoś nie lubi jesieni i ma swoje powody, ale wszyscy wiedzą, że ten czas jest bogaty w naturalne witaminy. Dzisiaj spotkamy kolejne wyjątkowe warzywo, które przynosi ogromne korzyści dla organizmu - kapustę, która zawiera wiele różnych przydatnych witamin.

To warzywo jest znane ludziom od czasów starożytnych. Uważali, że kapusta zachowuje żywotność i spokojny nastrój. A zatem dzięki niej ludzie mogli przez długi czas bez narkotyków. Ogólnie rzecz biorąc, to warzywo było rozważane i nadal uważane jest za wyzwoliciela od wielu ludzkich dolegliwości. Tak więc wcześniej kapusta była używana w chorobach serca, w chorobie wrzodowej, ale sok z niej był uważany za przydatny w hemoroidach, chorobach układu oddechowego, wątrobie, oparzeniach, wyprysku, skazy.

Jako surowiec leczniczy, to unikalne warzywo wykorzystuje prawie wszystko: od liści, a skończywszy na łodydze (łodygi) - łatwo to później zobaczyć. Jeśli spojrzysz na obecność przydatnych substancji, to na przykład skład liści obejmuje tłuszcze, cukry, błonnik, wodę. Kapusta zawiera cały zestaw witamin niezbędnych dla ludzi A, B, C i innych - ponadto witamina C znajduje się szczególnie w odmianach późno dojrzewających, nawet więcej niż w mandarynkach i cytrynach - a także karoten, kwas foliowy, sole potasowe, wapń, fosfor.

Ale fermentując kapustę, dobre gospodynie domowe nie tylko zapewnią rodzinie apetyczną przekąskę, ale także przygotują doskonały produkt kosmetyczny dla problematycznych obszarów skóry . Ponadto kapusta kiszona zawiera kwasy mlekowy, jabłkowy, octowy, które nie pozwalają na rozwój bakterii gnilnych w jelicie człowieka.

Ale nie każdy może spożywać kapustę. Tak więc, jeśli masz wrzód trawienny żołądka i dwunastnicy, zapalenie trzustki i inne choroby żołądkowo-jelitowe, nie powinieneś jeść kapusty, ale nie jej soku. Stosowanie kapusty nie jest również zalecane po operacji jamy brzusznej i klatki piersiowej oraz po zawale serca.

Na przykład, jeśli masz suchą skórę , weź 100-150 g drobno posiekanej świeżej kapusty, dodaj 1 łyżkę. l rozgrzany olej migdałowy, wymieszaj i nałóż na twarz przez 20 minut. Następnie spłucz zimną wodą i nałóż krem ​​nawilżający na skórę.

Taka maska ​​z kapusty jest odpowiednia dla wrażliwej skóry : zmielić 50 g świeżej kapusty, 3 łyżeczki. twarożek i natrzeć 1 łyżeczką. sok z cytryny, dodaj 1 łyżeczkę. miód rozcieńczony w 0,5 szklanki wody. Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki. Nałóż uzyskaną maskę na twarz przez 15 minut, a następnie spłucz wodą w temperaturze pokojowej. Następnie musisz wykonać lekki masaż twarzy.

Aby uzyskać tłustą skórę, wymieszaj miąższ posiekanej świeżej kapusty z ubitym białkiem jaja. Nałóż mieszaninę na twarz i szyję na 20 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. W przypadku normalnej skóry drobno posiekaj 100-150 g świeżej kapusty i nałóż cienką warstwę na skórę. Przykryj serwetką i przytrzymaj przez 30 minut. Następnie zdejmij maskę i spłucz twarz zimną wodą, a następnie nałóż krem ​​odżywczy na skórę.