Życiodajny sok

Działanie surowych naturalnych soków jest naprawdę wyjątkowe. Oprócz tego, że mają one odświeżające i regenerujące działanie na nasz organizm, mają również właściwości biogennych stymulantów, co ostatecznie prowadzi do zwiększenia wydajności. Tak różnorodny efekt soków tłumaczy się tym, że prawie nie wymagają one kosztów energii do absorpcji w przewodzie pokarmowym i są natychmiast włączane w metabolizm, aktywują procesy biochemiczne, co z kolei ma korzystny wpływ na proces regeneracji w organizmie. Ponadto soki mają korzystny wpływ na trawienie i przyswajanie pokarmu. Ogólnie rzecz biorąc, solidny eliksir piękna i młodości.

Właściwości soku

Prawie wszystkie soki roślinne mają zdolność korygowania równowagi kwasowo-zasadowej krwi, zaburzonej podczas żmudnej pracy. Wynika to z przewagi w nich reszt alkalicznych. Soki zwiększają aktywność enzymów i metabolizm, zapewniają neutralizację „toksyn zmęczeniowych” i ich usuwanie z organizmu.

Muszę powiedzieć, że różne rośliny, z których przygotowywane są soki, do pewnego stopnia, same mają jedną z powyższych właściwości i przechowują je w sokach. Na przykład sok z owoców chińskiej trawy cytrynowej pomaga lepiej znosić niekorzystne warunki zewnętrzne. Soki rokitnika i marchwi wyróżniają się silnymi właściwościami przeciwutleniającymi. A sok z winogron i agrestu jest najbogatszy w kwasy organiczne, które stymulują metabolizm. Fitohormony są zawarte w soku z lukrecji, a najwięcej pektyn znajduje się w nektarach z marchwi, jabłka i buraków (sok z miąższu). Pektyny wiążą produkty gnicia i fermentacji w jelicie, więc są przydatne dla organizmu, zwiększają jego wydajność.

Czym różnią się soki?

Jak przyjmować soki?

Jak wziąć je tak, aby miały nie tylko odświeżający wpływ na ciało, ale także lecznicze? Zasada jest prosta: jeśli masz niską lub normalną kwasowość soku żołądkowego, powinieneś pić soki 30-40 minut przed jedzeniem. W przypadku zwiększenia kwasowości soku żołądkowego, następnie 1,5 godziny przed zjedzeniem szklanki soku. Aby osiągnąć pożądany efekt, terapię sokową należy przeprowadzać przez co najmniej dwa do trzech tygodni. W przypadku, gdy efekt terapeutyczny nie zostanie osiągnięty, zaleca się codzienne picie świeżych soków.

Ponadto soki, które pomagają schudnąć i pomagają wyeliminować toksyny z organizmu, są używane na dni postu. W dzisiejszych czasach musisz wziąć 1,5 - 2 litry różnych soków. Jeśli przygotowujesz soki w domu, musisz pamiętać, że nawet krótkotrwałe przechowywanie soku w lodówce przyspiesza fermentację i psucie się produktu, chociaż jego smak i wygląd mogą się nie zmienić.

Jaki sok wybrać, aby był korzystny dla organizmu i nie marnował pieniędzy?

Przede wszystkim należy zauważyć, że tylko świeżo przygotowane naturalne soki mają całą paletę dobroczynnego działania na organizm. Soki w puszkach, czy to w kartonowym pudełku, puszce, czy szklanej butelce, są mniej aktywne niż świeże. Jedyne, co nie ustępują świeżym sokom, to zawartość minerałów. Dlatego kupując sok w puszkach, należy zwrócić uwagę na nazwę napoju. Jeśli napisane jest na nim słowo „napój”, wówczas zawartość samego soku nie przekracza 10-15 procent, resztą jest woda, kwas askorbinowy cytrynowy, a także różne barwniki i konserwanty.

Szczególną uwagę należy zwrócić na datę ważności. Często na opakowaniach soków i butelek znajdują się odpowiednie liczby, ale musisz wiedzieć, że jeśli wskazany jest tylko jeden numer, oznacza to tylko datę ważności. Z reguły musi zmierzyć się ze słowami najlepiej przed, co oznacza „lepiej używać” przed określoną datą. Jeśli pakiet zawiera dwie daty, liczby te naprawdę wskazują datę wydania i koniec okresu wdrażania.

W takim przypadku, jeśli zdecydujesz się zaopatrzyć w soki do przyszłego użytku i przechowywać w domu, zaleca się wytrzymanie warunków temperaturowych: nie więcej niż 20 stopni i wilgotności powietrza w granicach 65 procent. I ostatnia rekomendacja: pamiętaj o opakowaniu: jeśli jest pomarszczone i spuchnięte, jeśli nakrętka nie jest szczelnie dopasowana do butelki i w opakowaniu znajdują się inne wady, nigdy nie kupuj takiego produktu.