Uderzyć w wątrobę

Wiele szczęśliwych ludzi, którzy jeszcze nie wiedzą, gdzie znajduje się ich wątroba, zwykle dowiaduje się o jej lokalizacji po szczególnie „udanych” wakacjach. I nie mam nadziei, że problemy z wątrobą czekają tylko na mężczyzn, a nawet wtedy - gorzkich pijących. Kobiety, nie mniej niż te ostatnie, są narażone na ryzyko kłótni z tym ważnym narządem.

Szalony program świąt noworocznych okazuje się całkiem porządnym bukietem wszelkiego rodzaju chorób i dolegliwości. I pierwsze „pozdrowienia” z wątroby - tylko jedna, ale bardzo nieprzyjemna wiadomość. I tutaj nie pomogą wyrzuty sumienia, które nie zatrzymały się na czas, gdy tak słynnie jeździł na karuzeli zabawy i obżarstwa; że nie mogli powstrzymać się przed pokusą wypróbowania wszystkich swoich uroków w ciągu jednej nocy - a przede wszystkim ogromnego obżarstwa i spożywania alkoholu.

Wątroba należy do tych podstępnych narządów, które przez długi czas znoszą nasze znęcanie się nad sobą, ale potem okrutnie się mszczą. Na starość cierpienie jest już chroniczne, ale pierwsze objawy choroby pojawiają się w wieku kwitnącym. Wiele kobiet w wieku powyżej trzydziestu lat zaczyna już odczuwać nieprzyjemne bolesne objawy po prawej stronie, ale lekkomyślnie pluje na sygnały ciała - coś jest nie tak, dobrze, niech to ...

Nie mniej frywolni są ci, którzy nie martwią się jeszcze wątrobą. Jeśli znasz grzech uzależnienia od słonych, pikantnych, tłustych i mocnych, nie powinieneś też się relaksować: wiele chorób wątroby przebiega bezobjawowo, w wymazanej formie. Tak więc, jeśli proces patologiczny nie zostanie zatrzymany na czas, choroba zmieni się w postać przewlekłą. Leczenie przewlekłych owrzodzeń nie jest nie tylko najprzyjemniejszą procedurą, ale jest także kosztowne.

Zmęczenie, utrata apetytu, nudności, czasami ból brzucha, zażółcenie skóry i białek oka, ciemny mocz to klasyczne objawy uszkodzenia wątroby. Jednak te znaki mogą nie występować, wątroba ogłosi się tylko jako ogólne złe samopoczucie i gorączka. Atak zawsze następuje nieoczekiwanie - często w nocy, po obfitej uczcie. Cóż, jeśli po takiej nocy pójdziesz do lekarza. Ale w końcu najczęściej wizyta jest odraczana na czas nieokreślony ...

Lekarze szybko określają naturę takich dolegliwości: stłuszczeniowa choroba wątroby - diagnoza jest dość powszechna . Sam termin „zwyrodnienie tłuszczowe” może zaskoczyć, ale nie jest to bezsensowny zestaw słów, jak mogłoby się wydawać, ale bardzo niebezpieczna choroba, niestety często spotykana dzisiaj.

Głupotą jest myśleć, że otyłość wątroby (synonim stłuszczenia wątroby) pojawiła się dopiero w tym stuleciu. Zawsze byliśmy w stanie pić i jeść bez miary. Wesołych świąt, żarłocznego tygodnia naleśnikowego, lekkomyślnej Wielkanocy ... Tak więc lekarze nie mieli niedoborów pacjentów i mogli badać nie tylko objawy choroby, ale także znaleźć jej pierwotną przyczynę.

Cóż, a jeśli jednak te metody „uspokojenia” nie pomogą, musisz po prostu odmówić zatrucia organizmu alkoholem. I wyobraź sobie, że w tym przypadku dzieje się cud (oczywiście, jeśli choroba nie przybrała przewlekłej postaci, ale odwiedza cię tylko w wielkie święta) - obserwuje się całkowity i szybki odwrotny rozwój tego procesu, a wątroba zaczyna pracować w trybie zdrowym. Bez względu na to, ile było pijanych przed przystankiem, nawet najnowszy brud.

Ale rzadko kiedy ktoś ma wystarczającą siłę woli w Nowy Rok, aby przestać pić i zacząć jeść świeżą cielęcinę i kawior zamiast ziemniaków z wędzonymi rybami. Dlatego wszystko należy zrobić, aby poprawić wątrobę po wakacjach. Aby to zrobić, musisz przejść na dietę i zmienić dietę. Spożywać więcej produktów bogatych w białko i witaminy, ograniczając jednocześnie węglowodany. Tłuszcze zwierzęce należy w jak największym stopniu zastępować tłuszczami roślinnymi (zamiast masła używaj warzyw, a najlepiej oliwy z oliwek).

Ale zgodnie z prawem podłości, tłuszczową degenerację wątroby można zdiagnozować nawet u kobiety, która nie przyjmuje alkoholu do ust i liczy każdą kalorię. Zatem nie powinieneś uciekać się do diety na własną rękę, ale dowiedzieć się z pomocą lekarza prawdziwej przyczyny choroby i pod jego kierownictwem całkowicie pozbyć się nieoczekiwanego nieszczęścia.