Najczęstsza choroba

Ponieważ praktycznie nie ma kobiet całkowicie nie pijących, a nawet pijących i noworocznych sylwestra, ciężkie odcienie ołowiu zespołu kaca (który, nawiasem mówiąc, jest znacznie bardziej bolesny dla kobiet i często przychodzi znacznie szybciej niż dla mężczyzn), są znane wielu. Albo oni sami czasami cierpieli z powodu tej romansu, albo wydedukowali z niej krewnych i krewnych ... Możemy powiedzieć, że ta dolegliwość ma charakter ogólnokrajowy. Jak każdej chorobie łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. Jednak możesz też wyleczyć ...

Następująca rada związana jest z tym mechanizmem wątroby, a raczej starożytną rzymską zasadą: „Pospiesz się powoli”. Bardzo wolno. Lepiej jest wziąć jedną szklankę (uwaga, nie szklankę lub kieliszek, ale szklankę) na pół godziny, niż uderzać natychmiast szkło fasetowane zgodnie z rosyjskim nawykiem. Chodzi o mocne napoje (powyżej 30 stopni). Jeden taki kieliszek według międzynarodowego standardu jest równoważny kieliszkowi dowolnego luźnego wina (w tym szampana) lub 300-gramowej butelce piwa.

Ciało udaje się w tym czasie przetworzyć sporą ilość napoju alkoholowego i przygotować się na nową dawkę. Niezdolna do wytrzymania tej przerwy wątroba nie będzie miała czasu zbierać resztek alkoholu. W rezultacie efekt poprzedniej dawki zostanie nałożony na kolejne, a ich suma może okazać się nieprzewidywalna.

Wskazówka numer trzy: witaminy B, zwłaszcza B1, (tiamina) i kwas askorbinowy (witamina C) pomogą w walce z nadchodzącym alkoholem. Można je przyjmować nawet na kilka dni przed dużym napojem. Kwas askorbinowy należy pić w dawkach dla koni - co najmniej gram dziennie. W tym celu istnieją dziś tabletki musujące „Upsavit Witamina C”, „Dodatkowa witamina C”, „Cellascon musowanie” i niektóre inne preparaty zawierające 0,5-1 g kwasu askorbinowego w pojedynczej dawce.

Już bliżej uczty warto przewrócić szklankę przygotowaną z musującej tabletki cytrynianu betainy. Ten lek złapie wątrobę i aktywniej przetwarza alkohol.

Aby poprawić zdrowie, musisz:

Wypij szklankę wody mineralnej z aspiryną lub innym lekiem przeciwbólowym. To jest minimalny program. Maksymalnie tuzin szklanek wody mineralnej nie zaszkodzi twojemu ciału, odwodnionemu przez alkohol, ale nikt nie oczekuje od ciebie takich wyczynów. Pij tyle, ile możesz. Środek przeciwbólowy teoretycznie można zastąpić kilkoma garściami jagód - malin, porzeczek - które zawierają kwas salicylowy, który łagodzi bóle głowy. Jednak praktyka pokazuje, że w większości przypadków w takich momentach nie ma pod ręką jagód. Jest mnóstwo pustych puszek po piwie, ale z jakiegoś powodu w ogóle nie ma świeżej porzeczki.

Nadieżda SUBCHEWA, farmaceuta.