Dress code: co musisz wiedzieć, aby nie wyglądać głupio

W zaproszeniach na ślub, urodziny, premiery teatralne lub oficjalne wydarzenia zawsze możesz zobaczyć życzenia dotyczące ubioru. Co kryje się za koncepcjami białego krawata lub czarnego krawata? Dla wielu osób strój jest związany ze stylem biurowym, dlatego często goście tłumaczą wymagania dosłownie i pojawiają się odpowiednio w białych i czarnych krawatach. Aby nie wpaść w kłopoty w decydujący wieczór, zalecamy przeczytanie tego artykułu i wspólne ustalenie, czego chcą organizatorzy.

Biały krawat

Pamiętasz bohaterów Titanica? Od tego czasu biały krawat się nie zmienił, a dziewczęta muszą nosić na podłodze najlepszą suknię wieczorową, unikając jasnych kolorów i kontrastujących akcesoriów. Pożądane są rękawiczki o odpowiedniej długości, a także peleryna lub bolerko. Makijaż powinien być jak najbardziej doprawiony, w spokojnych kolorach, a włosy powinny być zebrane w fryzurę. Szpilki, mała kopertówka i brak paska. Ozdoby są dozwolone tylko z metali szlachetnych i prawdziwych kamieni.

Mężczyźni powinni wybrać klasyczny czarny frak, pod którym powinni nosić kamizelkę na trzech białych guzikach. Koszula powinna być również biała. Pamiętaj, aby mieć biały krawat lub muszkę, od której w rzeczywistości pochodzi nazwa tego ubioru.

Biały strój krawata jest uważany za najbardziej rygorystyczny, na szczęście takie wydarzenia są niezwykle rzadkie, są związane z różnymi przyjęciami, w których goście biorą udział w dostojnikach.

Czarny krawat

Ten rodzaj ubioru jest mniej oficjalny niż poprzedni. Czarny krawat jest używany na imprezach towarzyskich, premierach teatralnych, weselach i różnych nagrodach. Nie oznacza to jednak, że możesz zdobyć ulubioną mini-sukienkę i założyć plastikową biżuterię. Wolności są po prostu dopuszczalne, na które organizatorzy imprezy z białym krawatem po prostu nie umknęliby na spotkanie. Na przykład dziewczęta mają wybór szerszej palety akceptowalnych kolorów, w tym jasnych, najważniejsze jest to, że wyglądają zwięźle.

Sukienka nie powinna być dłuższa niż kolano, najlepiej na podłodze. Z akcesoriów dozwolona jest kosztowna biżuteria. Jako buty zaleca się wybieranie zwięzłych butów na obcasach. Możesz zostawić włosy luźne, ale zrobić piękną stylizację. Makijaż jest bardziej zrelaksowany i jasny niż biały krawat, najważniejsze jest to, że wszystko wygląda tak elegancko, jak to możliwe.

W przypadku mężczyzn zalecany jest ściśle elegancki garnitur lub smoking, biała koszula, czarny krawat lub muszka. Z butów - niedokończone oksfordzie.

Jeśli zaproszenie zawiera strój „kreatywny czarny krawat”, dozwolone są jasne i oryginalne akcesoria.

Koktajl

Zazwyczaj jest to napisane w zaproszeniach na nieformalne imprezy, na przykład z okazji urodzin, otwarcia wystawy, prezentacji. Jeśli jest „formalna” notatka, oznacza to, że sukienka powinna zakrywać kolana. Może być gładka lub z ciekawym nadrukiem, akceptowana jest sukienka z pochwą z wykwintnymi dodatkami. Możesz wybrać dowolną suknię koktajlową według własnego uznania, nawet mini jest dozwolona, ​​ale ramiona i ramiona powinny być zamknięte. Buty znowu na wysokich obcasach, baletki będą nieodpowiednie, a także ostatnio popularne trampki. Nie zapomnij o pięknej stylizacji i makijażu. Jasne akcenty są dopuszczalne - najważniejsze jest, aby nie przesadzić.

Mężczyźni również nie powinni się relaksować. Jeśli wskazany jest formalny strój koktajlowy, potrzebny jest krawat lub muszka, garnitur jest dopuszczalny w ciemnych kolorach. W innych przypadkach możesz obejść się bez krawata i wybrać jasny garnitur lub jasny, ale stonowany odcień. Różne odbitki są dopuszczalne.

Biznesowy lub inteligentny swobodny

Mówiąc o stroju, nie można nie wspomnieć o stylu biurowym. W wielu firmach jest nieobecny, a pracownicy mają zapewnioną pełną demokrację w wyborze odzieży. W rezultacie koledzy nie pracują, ale zastanawiają się nad głównymi trendami sezonu mody - bluzki, kwaśne kolory, ekscentryczne nadruki, bardzo szeroki krój i wiele więcej, co nie jest zbyt odpowiednie w biurze. Nawet jeśli Twoja firma nie ma ubioru, zalecamy przyzwyczajenie się do klasycznego stylu odzieży. Mimo to dyscyplina. Istnieją więc trzy rodzaje biznesowych zasad ubioru.

Jeśli Twój kod ubioru nie jest regulowany, skoncentruj się na opcji ogólnej . Oznacza styl biurowy z dopuszczalnymi wyjątkami. Dziewczęta mogą nosić ostatnio popularne kulisy wykonane z tkaniny kostiumowej, kolorowej tweedowej kurtki, plisowanej spódnicy i wielu innych. Ponadto swoboda wyboru obuwia. Oczywiście lepiej zapomnieć o platformie lub wysokiej szpilce do włosów. Ale mężczyzna, zamiast garnituru, może nosić spodnie ze skrętami w połączeniu z golfami i rozpinanymi swetrami.