Ikona stylu: Victoria Beckham

Po przejściu od „pieprzu” od Spice Girls do eleganckiej damy, właścicielki własnej marki modowej, matki i żony, Victoria Beckham nabrała niepowtarzalnego stylu. Dziś nazywa się ją ikoną stylu, a jej modne obrazy chętnie kopiują. Co jest takiego specjalnego w strojach pani Beckham? Spróbujmy to rozgryźć razem.

Style Secrets

Victoria przywiązuje się do klasycznego stylu w ubraniach. Czasy, w których łączyła buty i dżinsy pokryte dżetów wszystkich kolorów tęczy, już dawno minęły. Podstawowymi zasadami Victorii w tworzeniu podstawowej garderoby są prostota tekstur, klasyczne kombinacje kolorów, wysokie obcasy i zawsze torba w dłoniach lub na ramieniu.

Victoria nigdy nie pojawia się publicznie bez torebki ze sprzęgłem lub torby w dłoniach. Ponadto mogą być miniaturowe lub bardzo duże. Jej kolekcji toreb można zazdrościć w każdym sklepie. W przeciwieństwie do wielu ikon stylu, Beckham nie podziela idei kontrastu torby w stosunku do wszystkiego. Wszystkie jej torebki zawsze pasują do kolorystyki obrazu.

Drugą rzeczą, bez której nie można sobie wyobrazić Victorii, są buty na wysokim obcasie. To wyłącznie spinka do włosów. Nawet na spacerze z dziećmi nie można zobaczyć pani Beckham w tenisówkach lub butach ze stabilną piętą na słupku. W ciepłym sezonie są to z reguły klasyczne łodzie, w chłodnych butach.

Trzecią rzeczą Victorii Beckham są okulary przeciwsłoneczne. Dla niej to nie tyle sposób, by uchronić się przed nieudanymi zdjęciami paparazzi, jak dodatek, który nadaje zdjęciu wyjątkowy szyk. Victoria woli modelki „lotniczki” i „ważki” własnej marki Victoria Beckham .

Miłość do klasyki

Lakoniczne stroje bez elementów dekoracyjnych - jej identyfikacja wizualna. Znacznie ważniejszy jest dla niej kolor i faktura stroju. Jak widać, Victoria przestrzega ciemnej kolorystyki i unika łączenia kilku złożonych tekstur na jednym obrazie. Jednak panią Beckham można zobaczyć w sukienkach z soczystych letnich kwiatów oraz w jasnych kostiumach, wykonanych w jasnych kolorach.

Victoria ma szczególną słabość do sukienek płaszcza poniżej kolan. W jej szafie można łatwo znaleźć kilkanaście różnych rodzajów, ale możesz być pewien, że większość pochodzi od Victorii Beckham .

Pomimo swojej kobiecości Victoria jest fanem dżinsów. Ważne miejsce na wielu zdjęciach projektantki zajmuje ciemnoniebieska chuda, a ona sama nie męczy się powtarzaniem, że kluczem do sukcesu są odpowiednio dobrane dżinsy, które dobrze pasują do sylwetki.

Unika akcesoriów. Masywne koraliki i bransoletki nie są jej wyborem, czasami w Victorii można zobaczyć duży zegarek na metalowej bransoletce. Być może projektant uważa je za zbyt pretensjonalne i bezczynne dla swojego surowego wizerunku, a może po prostu nie widzi sensu w takich drobiazgach.

Spośród marek Victoria Beckham woli oczywiście własną markę o tej samej nazwie, która sąsiaduje z Celine , Chloé , Balenciaga i innymi wiodącymi markami. Nie odmawia jednak koszulek z masowego rynku, zwłaszcza od angielskiej marki Marks & Spencer .