Jak zrozumieć, że zostałeś królową dramatu (i jak dalej z nim żyć)

„Podobało mi się zwijanie scen i pojedynków w zatłoczonym miejscu. Wydawało mi się, że im więcej ludzi się w to wciągnie, tym szybciej osiągnę, o co w tym wszystkim chodzi. Nawiasem mówiąc, działało to bezbłędnie. Gdy tylko mój wybrany zauważył, że mam zamiar eksplodować i zacząć histerię w taki sposób, że to nie wydawało się wystarczające, natychmiast zrobiłem wszystko, jeśli mogłem się uspokoić. Nawiasem mówiąc, działa to ze wszystkimi. Pamiętam, że nawet w szkole udawałem, że dotknęła mnie śmiertelna choroba, jeśli tylko nie wezwą mnie do tablicy i nie zmuszą do nauki. I uwierzyli. Zawsze we mnie wierzyli ”. Nasza bohaterka, około 30-letnia dziewczyna, była przyzwyczajona do życia przez całe życie, aby osiągnąć to, czego pragnęła, i była tak zmęczona swoimi przyjaciółmi i krewnymi swoimi dramatami, że w pewnym momencie pospieszyli na emeryturę, pozostawiając ją samą ze swoimi emocjami. Jej młody człowiek powiedział, że jest zmęczony takimi scenami i starciami, znalazł mniej skandaliczną osobę i uzdrowił ją dla swojej przyjemności. Rodzice bohaterki, zauważając, że jej córka już dorosła i może sama o siebie dbać, zablokowali jej „przepływ gotówki” i pośpieszyli z przeprowadzki za granicę - ich ulubione dziecko na pewno nie dostałoby tam napadów złości. „Królowa dramatów” mogła jedynie narzekać na samotność i niechętnie przypominać sobie, że tak naprawdę nie osiągnęła niczego w tym życiu. Dlatego ostatecznie została sama z połamaną rynną.

„Świat kręci się wokół mnie”

Jednym z najbardziej uderzających znaków, na podstawie których można obliczyć królową dramatów, jest chęć bycia zawsze w centrum uwagi. Nie będą tolerować, jeśli w pobliżu znajdą się konkurenci i w jakikolwiek sposób spróbują przenieść centrum powszechnej miłości, uwielbienia i własnego interesu. Nawet przy pomocy regularnych napadów złości, skandali lub manipulacji wyobrażoną nieuleczalną chorobą. Dla nich wszystkie środki są dobre, jeśli tylko to ostatecznie prowadzi do pożądanego rezultatu.

„Najważniejszą rzeczą jest spektakularny wygląd

Spektakularny i okazały wygląd królowej dramatu jest konieczny tylko po to, aby znów znaleźć się w centrum uwagi, oczarować obecnych i sprawić, by ludzie długo mówili o sobie. Im więcej „obserwatorów” gromadzi się wokół, tym lepiej - uwierz mi, to tylko na wyciągnięcie ręki

„Wszystko boli, musisz mi pomóc”

Inicjacja poważnych chorób jest kolejnym powodem, dla którego inni tańczą do rytmu i osiągają określone cele. Jak wiecie, ludzie, którzy muszą dosłownie walczyć o swoje życie i zdrowie, otrzymują wsparcie na wszelkie możliwe sposoby, dlatego królowa dramatów regularnie „szuka” chorób w sobie, aby wywołać w tobie pewne emocje - poczucie winy i uświadomienie sobie, że wciąż pozostaje dla ciebie priorytetem. Zobaczysz, kiedy będziesz czegoś od niej potrzebować, nie podniesie palca, aby spełnić twoją prośbę. Dlaczego Ona i bez ciebie jest całkiem wygodna.

„Zawsze znajdę powód, by odpuścić łzę”

Królowa dramatów jest przyzwyczajona do reagowania na wszystko jak małe dziecko - dawania upustu uczuciom i emocjom w chwili, gdy uzna to za stosowne (i nie dbania o to, jak wygląda w oczach innych). Płaczesz szlochając nad bzdurnymi bzdurami? Proszę Zorganizować napad złości z powodu banalnego pytania? Nic nie jest łatwiejsze! Zachowanie impulsywne i nielogiczne - to wyróżnia taką osobę od osoby zrównoważonej. Zastanów się, jak długo jesteś gotowy, aby przetrwać obok ciebie, który z jakiegokolwiek powodu zorganizuje jednoosobowy teatr i zaangażuje cię w grę.

„Jeśli dzień minął bez konfliktu, wszystko poszło na marne”

Tworzenie konfliktów od podstaw do „wstrząśnięcia się” jest ulubioną metodą królowej dramatów. Jeśli nie wzbudzi emocji w ciągu dnia i nie otrzyma odpowiedzi, bardzo szybko się znudzi i zacznie szukać poważniejszej rozrywki. Jak możesz pozbyć się takiego rozwoju wydarzeń - po prostu przestań reagować na prowokacje i nie dawaj emocji, których tak bardzo od ciebie oczekuje.

„Jeśli nie dostanę tego, czego chcę, wszyscy poczują się źle”

Nieprzewidywalne i nieuzasadnione wybuchy gniewu mogą również doprowadzić każdego do białego ognia, ale nie do królowej dramatu. Używa podobnej metody do manipulowania ludźmi i zdobywania tego, czego potrzebuje w danym momencie. Rzeczywiście, dla wielu ludzi łatwiej jest spełnić to, czego się od nich wymaga, niż oprzeć się zwykłym napadom złości i skandalom.

„Wszystko jest okropne”

Przeczucie nadchodzącej burzy, nawet z pozorną stabilnością i pozytywnością, odróżnia tych, którzy są przyzwyczajeni do dramatu z każdej sytuacji. Osoby psychicznie zrównoważone mogą analizować swoje błędy, wyciągać pewne wnioski i starać się unikać takich momentów w przyszłości. Ale nie królowa dramatów. Ta dama uparcie ignoruje zdrowy rozsądek i reaguje na każdą drobiazg drobiazg, jakby świat się zawalił i nic nie da się naprawić. W pewnym momencie takie zachowanie zaczyna być strasznie denerwujące, a inni wolą przerwać komunikację z taką osobą.