Dwie na tej samej łodzi: 5 zasad udanego współistnienia z mężem podczas wspólnej pracy

Nie organizuj „walk bez reguł”

Rozpoczęcie skandalu związanego z chwilami pracy, przekazywanie tematów osobistych, nie jest najlepszym pomysłem, jeśli ty i twój partner jesteście kolegami. Nie tylko będziesz wyglądać jak skandal w oczach reszty personelu, ale lepiej nie mieć z tym nic wspólnego (uwierz mi, nie chcą być obecni w kłótniach rodzinnych, dowiadując się o niegrzecznych szczegółach twojego życia), ale także porozmawiasz coś sprawnie, to nie było przeznaczone dla uszu innych. I nawet jeśli spróbujesz naprawić sytuację, twój wybrany może zostać poważnie obrażony i przestać się z tobą komunikować. Były takie precedensy, gdy małżonkowie pracujący w tej samej firmie „bawili” resztę pracowników i partnerów swoimi skandalami, które pod względem intensywności nie były gorsze od wrzących namiętności w niektórych operach mydlanych. Nie trzeba dodawać, że zostali zwolnieni bardzo szybko, aby nie podważać wizerunku organizacji?

Zapomnij o publicznej odprawie

Dotyczy to nie tylko twojego partnera, ale także innych pracowników. Zgodnie z zasadami etykiety nie jest konieczne publiczne zorganizowanie „egzekucji”, oskarżającej niedbałego robotnika o wszystkie grzechy śmiertelne. Lepiej zadzwoń do osoby i jeden na jednego wskaż jej błędy. Jednocześnie możesz udzielić cennych porad, które pomogą mu zrozumieć, jak postępować w określonej sytuacji. Ale jeśli mimo wszystko postanowisz „zawracać sobie głowę” swoim partnerem przed władzami, partnerami lub kolegami, nie zdziw się, że w zamian ogłosi bojkot lub wymyśli bardziej wyrafinowaną zemstę. Nie chcesz obrażać osoby i poświęcać z nią dobrych relacji, więc bądź taktowny i unikaj zwrotów „Mówiłem ci” lub „Miałem rację jak zawsze”. Mężczyźni nienawidzą tego rodzaju komunikacji i bardzo szybko zaczynają szukać kogoś, kto może ich wspierać i pocieszyć (jeśli to konieczne).

Nie zazdroszczę sukcesu wybranemu

Umiejętność dumy z talentów partnera jest ważnym elementem silnego związku. Musisz przyznać, że trudno jest osiągnąć niesamowite rezultaty, gdy bratnia dusza nie wierzy w sukces i nie wspiera twoich przedsięwzięć. Ponadto, jeśli zostałeś przydzielony do pracy nad jednym projektem, ale masz zupełnie inną wizję osiągnięcia imponujących rezultatów w najkrótszym możliwym czasie, nie będzie nie na miejscu przypominanie o mocnych stronach (i talentach) partnera i powierzenie mu dokładnie tych problemów którego doskonale rozumie. I pozostaw sobie strefę odpowiedzialności, która, jesteś pewien, poradzi sobie doskonale. Eksperci zalecają, aby nie spieszyć się z parskaniem i westchnieniem zazdrości, podczas gdy twoi wierni są aktywnie wychwalani i promowani. Skorzystaj z tego i zastanów się, jak możesz być przydatny dla organizacji (w końcu prawdopodobnie masz także kilka atutów, które mogą przynieść korzyści nie tylko firmie, ale także tobie).

Naucz się dziękować i potwierdzać swoje błędy

Niestety z czasem wiele osób zaczyna przyjmować dla nich dobrą postawę i przestaje dziękować partnerowi za to, co robi (niezależnie od tego, czy dotyczy to osobistych chwil, czy pracowników). Dlatego spraw, aby reguła mówiła wybranemu, że jest cennym pracownikiem, doskonałym partnerem, godnym mężczyzną i tak dalej. Pomoże to zmotywować osobę i wygładzić ostre rogi w ruchliwych momentach roboczych. Jeśli chodzi o zdolność do przyznania się (i wyeliminowania) swoich błędów na czas, im bardziej będziesz ciągnął przeprosiny, tym bardziej prawdopodobne jest, że dyskusja zostanie „przełożona” do twojego domu, a to, jak wiesz, nie pomaga wzmocnić relacji rodzinnych. W końcu jedną rzeczą jest po prostu wymiana wrażeń na temat tego, co udało się zrobić nowe / ciekawe w ciągu jednego dnia, a drugą rzeczą - ustalenie za pomocą zwiększonych tonów w domu, kto miał rację, a kto był winny. Jak to się mówi, zacznij od aspektów zawodowych i stań się osobisty, pamiętając wiernych o wszystkich jego błędach i „zasługach”.

Deleguj uprawnienia

Typowym błędem większości kobiet, które z woli losu zmuszone są przebywać w tym samym miejscu pracy z małżonkami, jest to, że starając się wykazać niepotrzebną troskę, biorą na siebie nie tylko podstawowe obowiązki, ale także częściowo kwestie, którymi wierni bezpośrednio zajmują się . W rezultacie podejmują zbyt wiele projektów, przekraczają terminy, obrażają się, że druga połowa ich nie popiera (chociaż być może mężczyzna nie poprosił „o zastąpienie go na wszystkich frontach”). Prowadzi to nie tylko do „pojedynków biurowych”, ale także do załamania życia rodzinnego.