8 prostych sposobów, aby po rozwodzie zmienić swoje życie w koszmar

Źle idzie (szczególnie ze swoim najlepszym przyjacielem)

Nawet jeśli naprawdę chcesz zemścić się na poprzednio wybranym (i w większości przypadków jest to pierwsza myśl, którą dama odwiedza po zerwaniu), postaraj się zachować kontrolę i nie popełniaj tych działań, których później będziesz żałować. Na przykład nie powinieneś przekręcać powieści „zemsty”, wybierając w tym celu najlepszego przyjaciela swojej byłej miss. Być może on naprawdę stara się wspierać cię w tak trudnej sytuacji, ale nie powinieneś traktować tych oznak uwagi jako przewodnika po działaniu. Wyobraź sobie, co się stanie, gdy twój romans się skończy? Czy jesteś gotowy na to, że stracisz poparcie tej osoby (komunikacja z nim) lub na fakt, że będą dyskutować z twoim byłym, jak źle z nią zrobiliście?

Przewiń głowę, co by się stało, gdybyś zrobił inaczej

Według ekspertów największym błędem większości kobiet jest obwinianie się za zakończenie związku. Z jakiegoś powodu wiele kobiet jest przekonanych, że same są winne za wszystko, a jeśli zachowywałyby się inaczej (wyglądałyby inaczej, reagowałyby inaczej i tak dalej), wszystko okazałoby się bardziej optymistyczne. To się nie uda! Obie osoby są zwykle winne zerwania, ponieważ jeśli ty i twój wybrany zareagujecie na czas na problemy, które mieliście, być może wszystko potoczyłoby się inaczej. Relacje to praca zespołowa, w przeciwnym razie stają się przestarzałe, niezależnie od tego, czy bierzesz całą winę za taki wynik, czy przenosisz ciężar odpowiedzialności na swojego byłego.

Regularnie przeglądaj wspólne zdjęcia i wędruj po swoich miejscach

Jeśli nie miałeś dość dramatycznego rozstania i chciałeś wzmocnić ten efekt, możesz oczywiście zrobić wspólne zdjęcia i zorganizować wycieczkę po miejscach, w których tak bardzo lubiłeś chodzić z wybranym. Tylko nie dziw się, że twój nastrój nagle zniknie i pojawią się depresyjne myśli. Dlaczego jeszcze raz dręczycie się wspomnieniami? Wystarczy, że ostrożnie usuniesz zdjęcia z półki i wyjmiesz je dopiero wtedy, gdy będziesz gotowy zaakceptować fakt, że naprawdę pozwalasz tej osobie odejść, ale jesteś mu wdzięczny za czas, który spędziłeś razem.

Udając królową dramatyczną

Kolejnym niezbyt udanym scenariuszem po zerwaniu jest przekształcenie się w królową dramatów, gotową rzucić skandal z nieba, organizując prawdziwy spektakl teatralny. Jeśli nagle z jakiegoś powodu zdecydowałeś, że melodramatyzm ci odpowiada, to pomyśl tylko, jak w tej chwili wyglądasz z boku. Psychologowie przypominają, że nadmierna przesada, nadmierna emocjonalność lub sentymentalizm nie przyniosły nikomu korzyści, ponadto osoby wokół ciebie mogą myśleć, że masz oczywiste odchylenia umysłowe i ograniczają komunikację z tobą. Uwierzcie mi, nic dobrego z tego nie wyniknie. Dzięki temu nie tylko tracisz otoczenie, ale także zyskujesz reputację osoby nieodpowiedniej.

Śledź swoje życie w sieciach społecznościowych, pisz wiadomości lub zadzwoń

Po co dbać o swoją duszę i śledzić, jakie zmiany zachodzą u byłego dżentelmena? W ten sposób ponownie ranisz siebie (szczególnie, jeśli twój były partner znalazł już nową miłość i nadal cierpisz sam). Nie oznacza to, że musisz natychmiast wypisać się ze wszystkich mężczyzn, z którymi los rozwiedli się z tobą jednocześnie, ale nie powinieneś sprawdzać co minutę, czy był online, czy nie, jakie zdjęcia i posty udostępnił, jakie wydarzenia zamierza uczestniczyć, które dziewczyny mu się podobały i tak dalej dalej. Zgadzam się, to już wygląda jak masochizm, a nie cywilizowana separacja. Pozwól sobie i jemu być szczęśliwymi, daj sobie trochę czasu (ale tylko trochę) na smutek, „przewiń” swoją historię miłosną w głowie i idź na pływanie swobodne.

Umawiać kameralne spotkania nawet po zerwaniu

Każdy ekspert powie ci, że uprawianie seksu z byłym nie jest dobrym pomysłem. I nie dlatego, że jest niemoralny, ale dlatego, że prędzej czy później będziesz chciał zacząć wszystko od nowa. „Dlaczego więc nie dać sobie drugiej szansy?”, Pytasz. Choćby dlatego, że euforia się skończy i znów napotkasz te same problemy, które posłużyły za przyczynę twojego rozstania. Po ponownym doświadczeniu rozczarowania znów znajdziesz się w niczym. Dlaczego więc nie położyć kresu związkowi od razu, jak tylko oboje zdacie sobie sprawę, że nie możecie już być razem?

„Spłucz jego kości” na każdym rogu

Oczywiście człowiek, który odważył się cię zostawić, a priori, może nie być idealny, ale nie krzycz o tym na każdym rogu. Nawet jeśli naprawdę masz niską opinię o osobie, nie ukrywaj się przed publicznymi obelgami i wyrzutami. W końcu robiąc to, przede wszystkim, szkodzisz swojej reputacji. Kiedy już dokonałeś wyboru na jego korzyść, więc początkowo byłeś przygotowany na zniesienie jego wad?

Dostosuj „losowe” spotkania

Z pewnością nie chcesz po prostu „zgrzytać” oczami swojego byłego, ale po to, by po raz kolejny zastanawiał się, jaki mądry i piękny stracił. Ale nawet jeśli jesteś inicjatorem rozwodu, nadal nie, nie, ale chcesz zobaczyć człowieka, którego „spędziłeś najlepsze lata swojego życia”. Nawiasem mówiąc, psycholodzy wręcz przeciwnie zalecają zmniejszenie liczby spotkań, aby umożliwić sobie wzajemne pełne zrozumienie, że związek się skończył i teraz każdy idzie swoją drogą. Dlatego jeśli nagle przyszło ci do głowy zwrócić swój prezent, o którym prawdopodobnie zapomniałeś, zjedz posiłek w tej samej restauracji, w której twój były dżentelmen zwykle przekąsza lub wypija lampkę wina w towarzystwie nowego chłopaka w tym samym barze, gdzie na pewno się potkniesz na swoim „byłym”, zastanów się, czy naprawdę chcesz skrzywdzić tę osobę, z którą ostatnio uprawiałeś więcej niż tylko seks? Okazuj litość i staraj się puścić przeszłość. Ty sam będziesz lepszy, zobaczysz!