To nie wstyd: 7 rzeczy, o które możesz (i potrzebujesz) zapytać swojego mężczyznę

Bliskość i zrozumienie

Fakt, że zacząłeś spotykać się z młodym mężczyzną (lub nawet postanowiłeś mieszkać razem), nie oznacza, że ​​jesteś gotowy na jakiekolwiek eksperymenty seksualne lub na intymność w ogóle. Wszyscy ludzie mają własne pomysły na to, kiedy możesz sobie pozwolić na intymny związek. A jeśli nie jesteś jeszcze gotowy na zbliżenie, uczciwie powiedz o tym swojemu partnerowi. Jeśli coś nie pasuje ci seksualnie, możesz również omówić to z wybranym (to jest o wiele bardziej uczciwe niż martwienie się o wszystko w sobie, szlochanie w łazience po każdym kontakcie seksualnym). Być może twój partner chętnie cię spotka, ale nie wie, co lubisz, a czego nie. Uwierzcie mi, człowieku, który docenia i szanuje was, nigdy nie zrobi wam czegoś, pomimo waszej woli. Przeciwnie, doceni twoją otwartość i cię spotka.

Wierność i wzajemny szacunek

Możesz nie mieć nawet prawa wyrazić chęć przestrzegania monogamii w związku. Chodzi tu nie tylko o udrękę psychiczną o ewentualne „lewe” podróże, ale o intymne bezpieczeństwo i ryzyko, że złapie coś nieprzyjemnego. W końcu nie jest tajemnicą, że wiele chorób jest przenoszonych przez mężczyzn o wiele łatwiej (lub wcale nie są na nie podatni), podczas gdy kobiety „puchną” w pełni, biegnąc do lekarzy, ilekroć ich wybrana pozwoliła sobie na zbędność na boku. Dlatego przedyskutuj te punkty z wyprzedzeniem, wyjaśnij, że utrzymanie lojalności (i wzajemnego szacunku) jest dla ciebie ważne, jaki rodzaj „czystości” masz w swoim związku, a jeśli twój dżentelmen nie jest zadowolony z tej sytuacji, oznacza to, że nie docenia cię tak bardzo.

Propozycja małżeństwa

Jeśli nie masz ochoty na romans, ale chcesz zobaczyć tę osobę obok siebie jako męża, powiedz mu bezpośrednio o tym. I nie bój się, że taka prostota odstraszy człowieka - jeśli ucieknie, to zdecydowanie nie byłby to twój człowiek. Powinieneś zaufać sobie i swoim uczuciom i nie wstydzić się omawiać tych chwil, które cię bezpośrednio dotyczą. Oczywiste jest, że nie powinieneś popychać wybranego do odpowiedzialnego kroku ani składać mu oferty (chociaż historia zna wiele podobnych przypadków, gdy kobiety podjęły inicjatywę w swoich rękach). Chodzi o jasne wyrażenie swojego stanowiska, że ​​na przykład nie jesteś gotowy na rolę kochanka / konkubenta / dziewczyny i jeśli on nie uważa cię za swoją legalną żonę, to nie jesteś w drodze. Nie zadowalaj się wątpliwymi perspektywami, w tym długoterminowym małżeństwem cywilnym, które często nie zamienia się w coś więcej.

Brak ingerencji jego rodziny w twoje życie

Nawet jeśli twój mężczyzna kocha swoją matkę (co w zasadzie jest bardzo zasłużone), nie pozwól jej dowodzić tobą i wskazuj, jak należy budować relacje z synem, jak żyć lub wychowywać wnuki. Zdaj raport wybranemu, że szanujesz jego krewnych, ale będzie lepiej, jeśli nie wejdą w twoje życie. Podobnie, nie pozwól swojej rodzinie dyktować tobie i swoim wiernym, co robić w danej sytuacji. Oczywiście mogą udzielić porady, ale to Ty decydujesz, czy z niej skorzystać, czy nie.

Wspólne plany na przyszłość

To normalne, że masz określone plany i rozumiesz, jak postrzegasz swoją przyszłość. I nie ma nic złego w mówieniu o tym wybranemu. W końcu im wcześniej omówisz, jak postrzegasz swój związek w przyszłości, tym szybciej zdasz sobie sprawę, czy ta osoba jest dla Ciebie odpowiednia, czy nie. Psychologowie twierdzą, że nie ma nic gorszego niż uświadomienie sobie, że spędzili lata na niewłaściwym człowieku i nie zdawali sobie sprawy nawet z połowy tego, o czym marzyli. Dlatego przedyskutuj perspektywy z wyprzedzeniem i znajdź kompromis, który byłby odpowiedni dla was obojga (zamiast zapominać o sobie i swoich marzeniach, całkowicie rozpuszczając się w wybranym).

Pojawienie się spadkobierców

Możliwość bycia matką i posiadania tylu dzieci, na ile możesz sobie pozwolić - zależy to na większości kobiet. A jeśli mężczyźni są dość spokojni, jeśli chodzi o rodzenie dzieci (według ostatnich badań, przeraża ich sam pomysł, że wkrótce zostaną tatą), kobiety powinny z góry przewidzieć wszystkie niuanse i przedyskutować z dżentelmenem, co, na przykład, byłoby, gdyby dziecko się pojawiło okaże się to nieplanowane, a wręcz przeciwnie, jeśli przez kilka lat nie będzie mogła sama zajść w ciążę, jeśli z jakiegoś powodu nie będą w stanie mieć dzieci, czy rozważą możliwość adopcji lub macierzyństwa zastępczego? Lepiej z wyprzedzeniem sprawdzić wszystkie te punkty za pomocą swojej missus, aby zrozumieć, czy jest on gotowy wziąć na siebie odpowiedzialność za kogoś innego oprócz siebie, czy w ogóle chce dzieci, czy też nie jest gotowy do zostania ojcem w żadnych okolicznościach. Psychologowie przypominają, że nie ma nic złego w otwartym mówieniu mężczyźnie o jego pragnieniu zostania matką i proszeniu go o pomoc w realizacji jego planu. Jeśli naprawdę cię kocha, będzie zachwycony twoim marzeniem.

Pomoc i wsparcie

Często zdarza się, że mężczyzna przyjmuje rolę głowy rodziny, bierze ją dosłownie - przynosi rodzinie pieniądze, a wszystko inne go nie dotyczy. Dlatego kobieta musi wziąć na swoje kruche ramiona wszystkie sprawy domowe, wychowywać dzieci, planować kolejne rodzinne wakacje, przeprowadzać się do nowego mieszkania lub remontować (z jakiegoś powodu kontrola czynności pracowniczych jest również prowadzona przez kobiety). Człowiek płaci tylko za procesy i nie zatyka głowy takimi nonsensami. Jednocześnie kobieta może również pracować i robić karierę, ale jednocześnie z jakiegoś powodu jest zobowiązana do kontrolowania innych procesów w rodzinie. Psychologowie twierdzą, że prędzej czy później zakończy się załamaniem nerwowym i pragnieniem ucieczki od tego związku. Aby nie doprowadzić do skrajności sytuacji i nie zamienić się w konnego konia, porozmawiaj ze współwyznawcą o podziale obowiązków. Wyjaśnij, że nie zamierzasz dobrowolnie stać się niewolnikiem i przypomnij, że potrzebujesz wsparcia (i wytchnienia). Spójrz, a będzie więcej czasu dla siebie. Ponadto, według ekspertów, wspólna praca nie tylko uszlachetnia, ale także łączy.