Pismo ręczne, pieprzyki i 5 innych rzeczy, które powiedzą o Tobie więcej, niż chcesz

Pismo ręczne

Grafolodzy zapewniają, że wystarczy spojrzeć na to, jak dana osoba wyświetla litery na papierze, aby sformułować własną opinię na jego temat (i to z reguły jest wolne od błędów). Na przykład natury otwarte i towarzyskie, przyzwyczajone do bycia w centrum uwagi, piszą duże, zamiatające i „z serca”. Podejrzane i niezdecydowane osobowości, które wolą być bardziej cicho i patrzeć niż mówić, mówią na papierze małe słowa „koraliki”. Zaokrąglone kontury liter dają rodzaj żonkila utrwalonego na ukochanej, litery losowo wskazują kapryśną naturę, gotową zabrać całą duszę z siebie, dopóki nie dostaniesz tego, czego chcesz, ale „zaśmiecony” rząd wyraźnie wskazuje, że jesteś bardzo przebiegłą osobą, która Będzie szukał zysku, gdzie tylko będzie mógł, i będzie mówił o tobie w przeważającej mierze tylko o paskudności.

Wygląd

Ostatnie badania przeprowadzone przez grupę naukowców z Centre for Behavioral Change w University College London wykazały, że osoby o szerokich twarzach i dużych kościach policzkowych (głównie silniejszy seks) są bardziej agresywne, a także zależne od opinii publicznej i statusu społecznego.

Pomarszczona skóra może powiedzieć nie tylko o prawdziwym wieku, ale także o możliwym ryzyku niewydolności sercowo-naczyniowej. Na przykład ludzie, którzy nie mają problemów z sercem, wyglądają znacznie młodziej niż ich rówieśnicy, u których stan serca budzi pewne obawy.

Jeśli chodzi o oczy, na przykład czerwona siatkówka na siatkówce może wskazywać na cukrzycę. Ale wysoki wzrost, według badań, wskazuje na najniższą podatność na choroby sercowo-naczyniowe, niski wzrost - wysokie prawdopodobieństwo zachorowania na raka. Oczywiście nie oznacza to, że to ty napotkasz takie problemy, ale zdaniem naukowców pomoże ci to zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty dla ciebie i nie przegapić chwili (wraz z rozwojem choroby).

Mole

Jeśli chodzi o mole, przez cały czas były uważane za niezwykle seksowne i wskazywały na pasję natury. Na przykład nie tylko kobiety, ale także mężczyźni przykleili aksamitną „muchę” nad górną wargą, aby wyglądać jeszcze bardziej uwodzicielsko i efektownie. Jednak oprócz zmysłowości taki „ślad” na ciele może mówić o charakterze samego człowieka.

Kobiety z kretem na grzbiecie nosa mają doskonałą intuicję i potrafią przewidzieć pewne zdarzenia (a jednocześnie rozwiązać nawet najbardziej skomplikowane problemy). Kret na czole świadczy o wybitnych zdolnościach i chęci służenia dobru ludzkości, na ustach - o łatwym stosunku do życia i chęci posiadania wszystkich bogactw świata, ponad wargą - o cechach przywódczych i dobrych umiejętnościach organizacyjnych, na policzku - o wglądu i koncentracji na sukcesie, na brodzie - o uporze i niewiarygodnym szczęściu w życiu, na szyi - o powtórzeniu losu jego matki. Kret na ramieniu wskazuje na potrzebę prowadzenia niekochanego biznesu przez całe życie, na kciuk - niemożność prowadzenia działalności gospodarczej i możliwe ruiny wkrótce, na palec wskazujący - polityczne skłonności i ambicje, na dłoniach - pragnienie samotności i pustelniczego stylu życia.

Mowy

Czy zauważyłeś, że pozornie dobrze ubrana kobieta stoi obok ciebie, ale gdy tylko otworzy usta, zaczynasz skrzywić się z obrzydzeniem i szukać wyjścia? W końcu, bez względu na to, jak drogi jest twój strój, niepiśmienna mowa, obsceniczny język i histeryczny głos mogą zepsuć przyjemne doświadczenie i odstraszyć rozmówcę. Dlatego staraj się być słodki i przyjazny, mów wyraźnie i spokojnie, bez podnoszenia głosu i poprawiania stresu w słowach. Ponadto, jeśli chcesz zaprezentować się w korzystnym świetle, powinieneś nauczyć się przeprowadzać krótką rozmowę (mówić o wszystkim io niczym konkretnie), wzywając do pomocy w twojej erudycji, grzeczności i takcie. W przeciwnym razie Twój rozmówca wyciągnie odpowiednie wnioski i ostrzeże innych, że nie powinieneś nic robić. Jeśli nie masz pewności co do swoich umiejętności mówczych, możesz zapisać się na kursy retoryki, na których pomogą ci one mówić pięknie (a przede wszystkim kompetentnie i pewnie).

Maniery

Aktywne gestykulowanie i pokazywanie innym swoich emocji (a raczej tego, co myślisz o nich konkretnie i ogólnie o życiu) może również powiedzieć ci o braku wykształcenia i postawić cię w nieestetycznym świetle, niezależnie od tego, jak utalentowany i wybitny jesteś . Aby tego uniknąć, staraj się nie zapominać o dobrych manierach, nie używać nieprzyzwoitych słów i wyrażeń w mowie, okazywać hojność i wybaczać ludziom ich słabości (nie bez powodu mówią, że nie oceniają innych samodzielnie). Wszyscy ludzie są różni i to, co jest dla ciebie normalne, może być nie do zaakceptowania przez innych.

Ręce

Eleganckie, zadbane dłonie z cienkimi arystokratycznymi palcami wskażą twoje szlachetne pochodzenie, a szerokie dłonie, kwadratowe paznokcie i niechlujny manicure (wraz z wymownymi modzelami) mogą wskazywać na brak „niebieskiej krwi” i że nie masz czasu ( lub lenistwo), aby spędzać czas i pieniądze w celu uzyskania odpowiedniej formy. Nie oznacza to, że musisz spędzać 24 godziny na dobę w salonie kosmetycznym, próbując założyć marafet, ale po prostu konieczne jest monitorowanie stanu skóry dłoni, czystych paznokci i dokładnego manicure. Wyobraź sobie, jak nieprzyjemne byłoby dla ciebie, gdybyś musiał uścisnąć dłoń osobie, która ma brudne lub obgryzione paznokcie, wystające zadziory i szorstkie odciski. Dlatego staraj się, aby Twoje dłonie zawsze wyglądały atrakcyjnie.

Postawa

Zgodnie z postawą „królewską” łatwo jest obliczyć osobę o szlachetnym pochodzeniu, przyzwyczajoną w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji, do utrzymania prostych pleców i nie zginania się. Prosty grzbiet, wyprostowane ramiona, uśmiech i pełne gracji ruchy wyróżniają osoby arystokratyczne. Dlatego jeśli nie możesz znaleźć wspólnego języka z innymi ludźmi, desperacko pragniesz spotkać swoją bratnią duszę lub uzyskać zyskowny kontrakt, a następnie przeanalizuj, jakie wrażenie robisz na innych - czy pochylasz się, nie okazujesz nadmiernego zamieszania i nerwowości. Uważaj na swoje plecy i ruchy, a wtedy wszystko z pewnością się poprawi.