7 interesujących książek o modzie do przeczytania

Moda zawsze była ściśle związana ze sztuką. I, jak każda sztuka, wymaga niezrównanej wiedzy w swojej dziedzinie. Zanim jednak zaczniesz studiować modę w praktyce, zalecamy przejrzenie „podręczników” dotyczących jej historii. Rolę tę odgrywają zarówno autobiografie projektantów, jak i książki stylistów i specjalistów z branży. Nasz wybór zawiera tylko siedem książek, które pomogą zbudować wiedzę na temat współczesnego przemysłu modowego, zrozumieć, jak wszystko działa od środka, dowiedzieć się, co naprawdę warto kupić i na czym możesz zaoszczędzić.

Giorgio Armani, Giorgio Armani

W kwietniu tego roku w Moskwie odbyła się prezentacja autobiografii Giorgio Armaniego, która specjalnie do tego poleciała do Moskwy. Wydarzenie to wywołało duży hałas - całe centrum wypełnione było włoskimi fanami, a wtłoczenie się do butików na Tretyakov Drive nie było niemożliwe, po prostu nie było końca dla tych, którzy chcieli zdobyć autograf od mistrza. Nic dziwnego, ponieważ jako pierwszy zbudował prawdziwe modne imperium oparte na swojej marce. Przypomnij sobie, że teraz jest kilka linii odzieży damskiej, męskiej, młodzieżowej i dziecięcej Armani, kosmetyki są również produkowane pod tą marką, jest hotel, butik z kwiatami, restauracja ... W swojej książce Mr. Armani dzieli się z czytelnikiem historią swojego życia, trudnościami, które czekają na niego droga od studenta medycyny do kierownika Fashion House.Książkę trzeba przeczytać, choćby dlatego, że historia życia mistrza naprawdę przypomina powieść przygodową ze szczęśliwym zakończeniem - to świetny motywator.

„100 rzeczy w idealnej garderobie”, Nina Garcia

Nina Garcia jest znana wielu z projektu Podium, a także jako redaktor naczelna Marie Claire, ale niewielu słyszało o jej książkach, które można nazwać przewodnikami po świecie mody. W „100 rzeczy w idealnej garderobie” Nina mówi o rzeczach, które nigdy nie wychodzą z mody i są zawsze aktualne. Robiąc listę takich rzeczy, zmienia pomysł podstawowej garderoby. Ci, którzy zawsze nie mają nic do noszenia, zagubieni w obfitości modeli i tekstur, powinni zdecydowanie przeczytać tę lekką i fascynującą książkę. Ale potem możesz iść na zakupy!

„Parisian Woman and Her Style”, Ines de la Fressange

Kolejna książka o idealnej podstawowej garderobie oczami ikony w stylu francuskim, projektanta i dawnego modelu. „Paryska kobieta i jej styl” jest napisana lekkim, czasem gryzącym i ironicznym językiem. Fressange zwraca uwagę na małe rzeczy, które zwykle przeoczamy, ale mogą zniszczyć każdy obraz. Ta książka to cała encyklopedia paryskiego życia, książka o innej mentalności i odmiennym stosunku do samego siebie. I dopiero w drugiej turze opowiada o modzie, choć nie ma na to tyle miejsca.

„Dior. Słownik mody ”, Christian Dior

Przez cały czas dużo mówiło się o elegancji „Diorovsky”. Jednak prawdziwe znaczenie tego słowa może wyjaśnić tylko Christian Dior. Według niego umiejętność ubierania się opiera się na trzech filarach: prostocie, dobrym smaku i starannej dbałości o wygląd. W swojej książce projektant ujawnia w porządku alfabetycznym każdy z tych aspektów dla każdego elementu garderoby. Napisana pół wieku temu książka wciąż nie straciła na aktualności, przynajmniej dlatego warto ją przeczytać.

„Jak rozumieć modę. Intensywny kurs mody i stylu ”, Fiona Fulcks

Być może jest to najobszerniejsza encyklopedia modowa, którą można tylko skompilować. Na jego stronach zapoznasz się z historią mody, różnymi materiałami, zrozumiesz wzajemne połączenia wielkich dzieł sztuki i sukienek, zapoznasz się z trendami mody i najlepszymi kolekcjami wszystkich minionych lat. To niezbędny przewodnik dla prawdziwych fanów mody.

„Styl od A do Z”, Amy de la Hay

Bogata kolekcja powiedzeń i aforyzmów związanych z modą i stylem. Ta książka zapozna Cię z ostrymi cytatami Coco Chanel, radami Christiana Diora i dowcipnymi komentarzami Kate Moss, które czasami mogą zostać przekształcone w rozmowę.

„50 butów, które zmieniły świat”

Buty zawsze były niezrównanym sposobem na scharakteryzowanie osoby. Właściwie wybrane buty mogą nie tylko stworzyć obraz, ale także powiedzieć o osobowości jego właściciela. Książka zawiera zdjęcia i opisy klasycznych modeli Jimmy'ego Chu, Christiana Louboutina, Salvatore Ferragamo i innych projektantów, których buty nigdy nie stracą na aktualności.

Jakie książki o modzie ci się podobały? Podziel się z nami i czytelnikami w komentarzach.

FOTO: pinterest.com