8 stylów życia naprawdę bogatych kobiet, które również się przydadzą

Miłej pracy

Pamiętasz zdanie, że jeśli znajdziesz coś dla siebie, to nie musisz pracować dzień? I to prawda. W końcu żadna pensja nie może zatrzymać cię w miejscu pracy, jeśli przebywanie tam jest nie do zniesienia (nie wspominając o prawidłowym wykonywaniu obowiązków służbowych). Ale jeśli naprawdę podoba ci się to, co robisz, twoje oczy płoną i pojawią się kreatywne pomysły, które mogą przynieść wielkie korzyści firmie i tobie, jako bonusy, premie lub promocje. Słuchaj siebie i zastanów się, co chciałbyś robić oraz w jakim obszarze możesz znaleźć zastosowanie do swoich talentów i umiejętności. Na tej podstawie wybierz zawód, który może cię uszczęśliwić.

Wpadnij na pomysł, który przyniesie dodatkowy dochód

Jeśli, na przykład, masz jakieś hobby, to dlaczego nie zaczniesz z tego czerpać dodatkowych zysków? Udane damy właśnie to robią. Na przykład odkryłeś w sobie umiejętność tworzenia zapierających dech w piersiach ciastek, więc dlaczego nie powiesz o tym ludziom? Zdobywaj strony w sieciach społecznościowych i publikuj tam swoje arcydzieła, aby ci, którzy chcą, mogli nie tylko podziwiać, ale także uzyskać coś interesującego.

Zainwestuj finanse w coś wartościowego

Pieniądze powinny działać i tak naprawdę są. Zamożne damy wiedzą, że istnieje tak zwany „dochód pasywny”, gdy pieniądze są wpłacane do banku na odsetki lub inwestowane w dochodowe projekty. Możesz na przykład spróbować zainwestować w startup, jeśli oczywiście jest on korzystny w porównaniu z innymi startupami, które są obecnie dostępne w dużych ilościach na rynku. Jeśli nadal wątpisz w swoje zdolności analityczne i nie wiesz, gdzie możesz zainwestować swoje pieniądze, aby nie pozostać bez nich, możesz zwrócić się do tych samych finansistów o poradę lub skorzystać ze specjalnych aplikacji, które pomogą Ci to ustalić.

Pozbądź się regularnie niepotrzebnych

Przyzwyczaj się do faktu, że będziesz regularnie wybierać rzeczy, których nie używasz (stroje lub wyposażenie, to nie ma znaczenia) i pozbywasz się ich. Po prostu nie wyrzucaj śmieci (jeśli oczywiście nie zgubili prezentacji), ale sprzedawaj na wyspecjalizowanych stronach. Więc zwalniasz miejsce w swoim mieszkaniu i zarabiasz dodatkowe fundusze. Chociaż bardzo skromny, ale nadal.

Pokonaj strach przed brakiem pieniędzy

Bogate panie nie boją się pozostać bez pieniędzy. I wcale nie dlatego, że są tak pewni swoich przepływów finansowych, ale ponieważ nawet w przypadku nieprzewidzianych okoliczności (bankructwo, stan wyjątkowy, klęski żywiołowe itp.) Zawsze będą w stanie zarabiać pieniądze i poprawiać swoją sytuację finansową. Postawa psychologiczna w postaci potrzeby regularnego oszczędzania tej lub innej kwoty może działać przeciwko tobie, na przykład mózg przestanie generować pomysły na to, jak (i ​​gdzie) możesz zarobić dodatkowe fundusze, jeśli przyzwyczaisz go do trybu akumulacji. Zamiast odłożyć jajo gniazdo, lepiej zainwestować te środki w coś naprawdę wartościowego i osiągnąć zysk. Przypomina się finansistom, że pieniądze powinny działać, a nie „leżeć pod poduszką”.

Nie angażuj się w pożyczki i okazuj odpowiednie skąpstwo

Jedną z zasad, którą zdecydowanie powinieneś przyjąć od kobiet znających wartość pieniądza, jest nie angażowanie się w historie kredytowe i okazywanie odpowiedniego skąpstwa. Jeśli chodzi o pożyczki / karty kredytowe, pamiętaj tylko, że po prostu nie ma żadnych korzystnych warunków dla kredytobiorców. Płatności bez odsetek, niskie oprocentowanie, długi okres spłaty kredytu - wszystko to działa tylko w rękach banków i organizacji kredytowych, ale nie dla ciebie. Dlatego jeśli pilnie potrzebujesz pieniędzy, lepiej skontaktować się ze znajomymi lub krewnymi, szefem kuchni, ale nie podejmuj zobowiązań kredytowych. Jeśli mówimy o „skąpstwie”, wówczas kobiety, których poziom dochodów jest nieprzyzwoicie wysoki, nie przepłacą za nic (nawet za drobne rzeczy). Nie oznacza to oczywiście, że będzie ona spieszyć się po mieście w poszukiwaniu stacji benzynowej, gdzie cena gazu jest znacznie niższa lub przejdzie kilka dodatkowych bloków, aby dokonać opłacalnych zakupów lub zamówić kolację z okazji specjalnej oferty. Ale rozważy najbardziej opłacalne opcje dla siebie i bez powodu po prostu zmarnuje pieniądze.

Nie zapomnij o cashbacku

Obecnie wiele banków oferuje korzystne warunki: naprawdę dobry zwrot gotówki i wysokie oprocentowanie salda, dzięki czemu możesz otrzymywać do kilku tysięcy miesięcznie, ale pod warunkiem, że regularnie korzystasz z tej karty. Dlatego jeśli używasz tej samej karty od kilku lat i zastanawiasz się, czy ją zmienić, czy nie, oblicz (przynajmniej w przybliżeniu), jaki zwrot możesz uzyskać, gdyby ta opcja była dla Ciebie dostępna. Wystarczy skontaktować się z bankiem i poznać wszystkie szczegóły.

Pamiętaj o odliczeniu podatku

I chociaż media regularnie udzielają informacji o tym, czym jest ulga podatkowa i jak można ją uzyskać, większość kobiet po prostu ignoruje ten fakt i traci znaczne kwoty. Ale zamożne kobiety, które umieją liczyć pieniądze, nigdy nie stracą okazji do zwrotu części ciężko zarobionych pieniędzy z zakupu mieszkania lub samochodu, opłacenia szkolenia lub kosztownej operacji / medycyny. Jednak przed osiągnięciem zysku należy dokładnie przestudiować ten moment i przygotować odpowiednie dokumenty (na przykład jest to szczegółowo opisane na stronie internetowej służby podatkowej).