10 oczywistych powodów do radości, że masz już ponad 35 lat

Nie wybieraj między komfortem a pięknem

Kiedyś cierpiałeś straszny ból, dumnie kroczyłeś po szpilkach, powtarzając jak mantrę, że piękno wymaga poświęcenia. Jednak z biegiem czasu eleganckie buty z obcasami migrowały na półkę, a wygodne buty mocno zajęły ich miejsce, na których możesz bezpiecznie pojawić się nie tylko na placu zabaw przed domem, ale także na ważnym spotkaniu lub w biurze. Na przykład Marlene Dietrich powiedziała kiedyś: „W rzeczywistości nie mam tak pięknych nóg, po prostu wiem, jak je prawidłowo używać!” A 30-35-letnie kobiety absolutnie się z nią zgadzają! Są pewni, że możesz wyglądać oszałamiająco w trampkach, ponieważ najważniejsze jest to, jak się nakładać, a nie to, co się na ciebie nosi.

Nie przeszkadza czapki i ciepłe ubrania

Kiedyś opierałeś się perswazji matki i stałeś stanowczo na mrozie, zakrywając zaczerwienione uszy i nos. I bez powozów zgodzili się założyć czapkę (co jeśli ktoś widzi to wstyd) lub ciepłe ubrania, woląc afiszować się ze spódnicami lub sukienkami nawet w chłodną zimę. Jednak z biegiem lat zaczynasz uważniej dbać o siebie i swoje ciało i nigdy nie opuścisz domu na zimno, nie upewniając się, że odpowiednio się rozgrzałeś. Jednocześnie nie ma znaczenia, kto i co powie o twoim wizerunku, ani ile ten kapelusz idzie (lub nie) do ciebie. O wiele ważniejsze jest dla ciebie, abyś czuł się komfortowo i przytulnie.

Wychodzenie do ludzi bez makijażu

„Wyjdź bez makijażu!” Nie ma mowy! ”, - pamiętaj o tych skandalach z matką, gdy wysłała cię, powiedzmy, do sklepu, a ty stanowczo odmówiłeś wyjścia z mieszkania, dopóki się nie uporządkujesz. I nawet nie można mówić o publicznym pojawieniu się bez makijażu - nagle ktoś zauważy twoją niedoskonałość i stworzy w tobie nowe kompleksy. Ale z biegiem lat zaczynasz postrzegać swój wygląd w inny sposób i rozumiesz, że kobieta wcale nie jest piękną kobietą, ale zdrowy styl życia, dobry sen i pozytywne emocje. Dlatego staraj się zasypiać, ćwiczyć i nie denerwować się drobiazgami. Jeśli chodzi o kosmetyki ... im starsze, tym mniej kosmetyków pozostaje w torbach kosmetycznych (mówimy o kosmetykach dekoracyjnych, a nie o produktach pielęgnacyjnych). Na przykład wiele 30+ kobiet regularnie używa tylko tuszu do rzęs, bezbarwnego błyszczyka (lub higienicznej pomadki) oraz kremu BB lub CC.

Spędź więcej czasu z najbliższymi

Wcześniej przy pierwszej okazji próbowałeś uciec z domu do przyjaciół, wierząc, że zajmują ważne (jeśli nie główne) miejsce w twoim życiu. Ale z czasem zacząłeś doceniać chwile spędzone z rodzicami i bliskimi. Zacząłeś rozumieć, jaka jest dokładnie wartość tych chwil, i nauczyłeś się, jak prawidłowo ustalać priorytety. Na przykład większość kobiet dopiero po 30 latach w końcu zrozumiała (i zaakceptowała) swoich rodziców i nawiązała z nimi ciepłe przyjazne stosunki.

Przepłać za komfort i emocje

Kiedyś szukałeś najtańszych (i nie zawsze akceptowalnych) opcji, licząc każdy grosz ze stypendium studenckiego. Ale z biegiem lat zdałeś sobie sprawę, że lepiej trochę przepłacić i cieszyć się warunkami, na które zasługujesz (i nie zadowalać się tym, co udało ci się znaleźć). Dotyczy to na przykład wyższej klasy w samolocie lub pociągu, innego poziomu hotelu, jedzenia i tak dalej. Nauczyłeś się cenić siebie i swoje pragnienia, dlatego nie jesteś gotowy pogodzić się z brakiem przynajmniej najbardziej podstawowych warunków życia. Lub, na przykład, po co jechać do innego kraju, jeśli nie stać Cię na zwiedzanie? Wcześniej albo pożegnałeś się z tym pomysłem, albo znalazłeś lokalnego mieszkańca, który mógłby ci opowiedzieć o głównych atrakcjach za darmo. Ale teraz planujesz swoją podróż z wyprzedzeniem, wiesz dokładnie, co chcesz zobaczyć i ile chcesz na to wydać.

Pomóż tym, którzy naprawdę tego potrzebują

Panie również zaczynają myśleć o korzyściach (i potrzebie) działalności charytatywnej po pewnym wieku. Wtedy przychodzi zrozumienie, że pomaganie innym nie jest hołdem dla mody ani określaniem własnej wartości, ale po prostu chęcią wspierania innych. A jeśli, na przykład, dorastałeś w latach 80-90, prawdopodobnie pamiętasz, jak trudne było to dla twoich rodziców i innych ludzi tamtych czasów. Dlaczego więc nie zostać teraz wolontariuszem lub przekazać części budżetu organizacjom, które naprawdę potrzebują Twojej pomocy?

Nawiąż romans z nieznajomymi

Możesz argumentować, że flirtowałeś już z nieznajomymi, ale większość kobiet nie może pochwalić się takimi zwycięstwami na froncie miłosnym. Ciągle się rozglądali i na ogół bali się nawet zbliżyć do przystojnego młodego mężczyzny, zamiast z nim rozmawiać lub flirtować. Z biegiem czasu wszystko to przenosi się na nowy poziom i teraz nie powinieneś mieć trudności z zaproszeniem nieznajomego na filiżankę kawy i pozostawieniem mu swojego numeru. Dlaczego nie Co jeśli coś naprawdę poważnego wyjdzie z tego flirtowania?

Wyrusz w podróż jak najszybciej

Zamiast spędzać czas w barach (lub na hałaśliwych imprezach towarzyskich), wolisz iść tam, gdzie nigdy wcześniej nie byłeś. I nie ma znaczenia, że ​​na przykład nikt z Twoich bliskich nie dotrzyma Ci towarzystwa - czujesz się całkiem swobodnie sam i wiesz, jak najlepiej wykorzystać każdą podróż. Rozumiesz, że na świecie jest tyle interesujących rzeczy, że głupio jest nie wykorzystywać tej okazji i marnować czas na coś nie tak znaczącego. Z biegiem lat łatwiej ci było „uwolnić się” w weekend w innym kraju, niż szukać powodu, na przykład, na który Cię nie stać.

Odpręż się drogimi prezentami

Kiedyś uważano, że jest to zła forma przyjmowania drogich prezentów lub kupowania ich dla siebie. A teraz, jeśli chcesz zafundować sobie coś naprawdę bardzo cennego, to dlaczego nie, jak mówią? Nie ma znaczenia, co w tym przypadku myślą zazdrosni ludzie - co najważniejsze, spełnisz swoje marzenie i po raz kolejny udowodnisz, że na to zasłużyłeś. W końcu, kładąc rękę na sercu, czy często byłeś wcześniej rozpieszczany przyzwoitymi prezentami? To jest to!

Wiedz dokładnie, czego chcesz i osiągnij to

W wieku 20 lub 25 lat usprawiedliwia się „poszukiwanie siebie” lub sensu życia. Jednak w wieku 30–35 lat kobieta powinna już jasno określić, co chce osiągnąć w tym życiu i co jest dla niej najważniejsze - karierę, rodzinę lub udane połączenie obu. Ponadto musisz nie tylko zrozumieć, czego dokładnie chcesz, ale także mieć jasny plan działania, który pomoże Ci osiągnąć to, czego chcesz. W przeciwnym razie, jak zapewniają psychologowie, jeśli nie znalazłeś szczęścia w wieku 30+, to nie jest faktem, że coś zacznie się później zmieniać (chyba że oczywiście zbierzesz się i zaczniesz działać).