Co musisz teraz zrobić, aby nie odmówić sobie niczego na starość

Pamiętaj, że możesz polegać tylko na sobie

Nie zapominaj, że w większości przypadków możesz polegać wyłącznie na swoich mocnych stronach i możliwościach - nikt nie przyjdzie i nie przyniesie ci tego, co chcesz na srebrnym talerzu. A im wcześniej to zrozumiesz, tym wcześniej zaczniesz oszczędzać co najmniej 10% swoich zysków i zaplanować swoje życie w taki sposób, abyś żył w starości, w którym chcesz robić to, co kochasz (i nie zastanawiać się, jak żyć dalej bardzo skromne dochody lub gdzie indziej w celu znalezienia dodatkowej pracy w niepełnym wymiarze godzin na emeryturę).

Inwestuj w edukację (swoją i dzieci)

Edukacja jest chyba najważniejszą rzeczą, której tak naprawdę nie należy oszczędzać pieniędzy. W końcu im bardziej wykształceni będziecie (i wasze dzieci), tym większe są szanse na awans w służbie, zorganizowanie dochodowego biznesu i odniesienie sukcesu. A potem nie możesz się martwić o własną przyszłość - najważniejsze jest położyć właściwy fundament.

Uważaj na swoje zdrowie i nie marnuj cennego czasu

Jest to jedna z głównych pozycji wydatków; całe nasze ciało, z wiekiem, niestety, nie staje się młodsze. Dlatego porzuć złe nawyki, zacznij prowadzić zdrowy tryb życia, uprawiaj sport i częściej odwiedzaj świeże powietrze! W końcu im więcej uwagi poświęcisz swojemu zdrowiu, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że przyniesie Ci nieprzyjemne niespodzianki w przyszłości.

Określ, ile pieniędzy wydajesz miesięcznie i ile możesz zaoszczędzić

Oblicz, ile pieniędzy wydajesz co miesiąc (w tym rachunki za media, koszty transportu itd.) I określ, ile pieniędzy musisz teraz zaoszczędzić, aby nie odmówić sobie niczego na starość (przynajmniej przynajmniej tyle, ile teraz używane). Aby nie zapomnieć o oszczędnościach, możesz pobrać specjalne aplikacje i ustawić sobie przypomnienie, a następnie pewna kwota będzie przekazywana z twojego konta co miesiąc, a także będziesz mógł śledzić swoje wydatki i zarządzać zyskami.

Inwestuj (w nieruchomości, papiery wartościowe itp.)

„Pieniądze muszą działać” to podstawowa zasada, którą przestrzegają wszyscy odnoszący sukcesy ludzie. Rzeczywiście, nie zobaczysz, że, powiedzmy, milioner po prostu trzymał swoje zapasy w domu - lepiej zainwestowałby je w kilka zyskownych projektów i zbierał dywidendy. Dlatego, jeśli masz okazję, zainwestuj ciężko zarobione pieniądze w dodatkowe nieruchomości - zawsze rośnie w cenie (choć nie zawsze w szybkim tempie), dodatkowo możesz je wynająć i otrzymać dodatkowy dochód. Ponadto możesz kupować papiery wartościowe, ale tutaj musisz skonsultować się z tymi, którzy są w temacie, aby nie dopuścić do tego, aby ci ostatni poszli na marne.

Wizualizuj częściej, gdzie (i jak) chciałbyś mieszkać w przyszłości

Psychologowie twierdzą, że im bardziej wizualizujemy nasze pragnienia, tym szybciej się one spełniają). Dlatego wyobraź sobie szczegółowo, co będziesz robił w starszym wieku, do którego domu się przeprowadzisz, do którego samochodu pojedziesz i do jakich innych krajów odwiedzisz. A następnie zapisz, jak możesz wdrożyć swój plan, naszkicuj plan działania i idź!

Spróbuj wziąć przykład z ludzi sukcesu

Staraj się bardziej komunikować z tymi ludźmi, którzy już coś osiągnęli w życiu i wyklucz ze swojego grona tych, którzy tylko narzekają na życie, ale którzy nie próbują niczego zmieniać. Takie osoby cię odciągają i uniemożliwiają realizację najbardziej śmiałych pomysłów. Dlatego wybierz przykład do naśladowania i spróbuj nauczyć się czegoś od tej osoby, aby stać się tak przedsiębiorczym jak on.

Wiedz, jak chronić swoje dobre samopoczucie finansowe

Nie wystarczy zarabiać pieniądze, wciąż trzeba je zwiększać i oczywiście oszczędzać. W żadnym wypadku nie daj się nabrać na oszustów i obietnice zysku netto w krótkim okresie. Najprawdopodobniej, jeśli zainwestujesz w wątpliwy biznes, możesz po prostu pożegnać się z oszczędnościami. Staraj się również nie pożyczać osobom, których przyzwoitości nie jesteś pewien i dając pieniądze na jakiś czas, weź pokwitowanie, aby mieć pewność, że nie zostaniesz oszukany. Ale lepiej nie trzymać darmowej kwoty w domu, aby nie było pokusą, aby od razu ją wydać lub pożyczyć komuś - lepiej zainwestować pieniądze w osobne konto oszczędnościowe o stałym oprocentowaniu.