6 oczywistych powodów, dla których twoje złe nawyki mogą być dobre

Blokady społeczne

Psychologowie zalecają śledzenie, w jakim celu wchodzisz w grupy społeczne. W końcu, jeśli powiedzmy, że wcześniej nazywano je jedynie substytutem prawdziwego życia, teraz stały się główną częścią naszej rzeczywistości, pomagając nie stracić kontaktu z bliskimi i szybko rozwiązać niektóre ważne problemy. Wyobraź sobie na przykład sytuację: wcześniej, aby omówić najnowsze wiadomości ze znajomymi, z pewnością wybierzesz czas i miejsce, które będą idealne dla wszystkich. Działa to jednak tylko wtedy, gdy wszyscy są w tym samym mieście i mogą przybyć o wyznaczonej godzinie. Ale co z sytuacją, gdy twoi bliscy żyją nie tak jak w innych miastach, ale także w innych krajach? A czy spotykasz się co najwyżej 1-2 razy w roku? W tym momencie na ratunek przychodzą sieci społecznościowe, za pomocą których można również zaplanować „opłatę” i omówić wszystkie interesujące miejsca na czacie ogólnym. A jeśli po takich „spotkaniach” poczujesz przypływ siły i witalności, to według ekspertów wędrówka w wirtualnej rzeczywistości jest dla ciebie pewnego rodzaju relaksem, pomagając poradzić sobie z chronicznym zmęczeniem i energetyzować. Kolejna kwestia, jeśli odczuwasz podrażnienie i frustrację po obejrzeniu następnej wiadomości. Następnie, według ekspertów, powinieneś spędzać mniej czasu w Internecie i skupić się na prawdziwym życiu.

Zakupy online

Jeśli należysz również do zakupoholików, którzy nie mają czasu, aby zmysły, jak kupują kolejną porcję nowych produktów lub towarów ze specjalnymi promocjami, a następnie obiecują sobie, że następnym razem po prostu „pójdą zobaczyć”, to zdaniem ekspertów jest bardziej jak na uzależnienie. Ale nie spiesz się z rozpaczą. Według ekspertów w ten sposób próbujesz pozbyć się lęku lub poradzić sobie z poczuciem winy. A jeśli nie ma innego sposobu (na przykład rozmawiasz przez telefon, oglądasz aktualizacje w sieciach społecznościowych lub bawisz się czymś innym), zaczynasz bezmyślnie wydawać pieniądze na rzeczy, które w zasadzie nie są dla ciebie bardzo potrzebne. Dlatego, gdy tylko poczujesz podekscytowanie lub niepokój, spróbuj skierować uwagę na to, co daje ci radość.

Przełączaj kanały / oglądaj programy telewizyjne

Rutynowe sprawy

Jeśli zastanawiasz się, dokąd zmierza czas, ponieważ, na przykład, nie robiłeś czegoś takiego przez cały dzień, spróbuj dowiedzieć się, co dokładnie (i jak) zrobiłeś. Rzeczywiście, według ekspertów, wykonywanie zwykłych rutynowych zadań zapewnia emocjonalną ulgę i możliwość odciągnięcia uwagi od problemów i relaksu. Ponieważ wiele rzeczy zostało w tobie zautomatyzowanych, najprawdopodobniej nawet nie zauważasz, że spędzasz na nich czas i energię, dlatego całkowicie szczerze zastanawiasz się, co zajęły te 2-3 godziny, jeśli ostateczny wynik to i niewidoczny.

Szybując w chmurach