5 fraz, których nie powinieneś mówić o podnoszeniu wynagrodzeń

„Mój kolega zarabia więcej, ale dlaczego jestem gorszy?”

Po pierwsze, wynagrodzenie pracowników jest poufną informacją, której nie można ujawnić. Ponadto ty i twój kolega możecie zaakceptować zupełnie inne warunki, oparte na doświadczeniu zawodowym, doświadczeniu zawodowym i obowiązkach, które będą musiały być wykonane w tej organizacji. Dlatego nie konfrontuj przywództwa z faktem, że chcesz otrzymać to samo lub więcej niż twój kolega.

„Jeśli nie podniesiesz mojej pensji, odejdę. Właśnie teraz! ”

To już nie jest prośba, ale prawdziwy szantaż, który niestety nie doprowadzi do niczego dobrego. W końcu, jeśli kierownictwo cię doceni, wtedy będzie zainteresowany gromadzeniem dodatkowych bonusów lub premii, tylko po to, aby utrzymać cię w firmie. Cóż, jeśli to się jeszcze nie wydarzyło, czy naprawdę sądzisz, że po głośnym oświadczeniu, że napiszesz list rezygnacyjny, władze natychmiast cię błagają? Dzieje się tak tylko w filmach.

„Pracuję z tobą od roku, ale nadal nie sprawdziłeś wielkości mojej pensji”

W większości organizacji musisz zarabiać, a podczas rozmowy z liderem nacisk nie powinien kłaść się na czas pracy, ale na twoje zasługi i perspektywy, które firma może stracić po odejściu. Co więcej, kto wie, co robiłeś przez cały rok, jeśli nie możesz pochwalić się wybitnymi osiągnięciami lub zwiększonymi zyskami.

„Miałem dziecko - a teraz potrzebuję dużo więcej pieniędzy”

Urodzenie dziecka jest cudowne, ale bez względu na to, jak to godne pożałowania, ma ogromne znaczenie dla Ciebie, a nie dla Twojego pracodawcy. Przede wszystkim oceni twoje kwalifikacje zawodowe i stopień przydatności dla firmy. I upewnij się, że dobra wiadomość o dodaniu do rodziny nic nie znaczy, dopóki nie udowodnisz, że naprawdę zasługujesz na awans lub pewną premię.

„Mój okres próbny dobiegł końca. Czy możesz podnieść moją pensję?

Jeśli podczas wywiadu nie omawiano kwestii, że po upływie okresu próbnego twoje wynagrodzenie wzrośnie, nie ma sensu zwracać się do władz z tym pytaniem. Menedżerowie HR zapewniają, że jeśli na spotkaniu zostanie ogłoszone, że wysokość wynagrodzenia zmieni się po pomyślnym zakończeniu okresu próbnego, nastąpi to automatycznie. A jeśli na pierwszym spotkaniu usłyszałeś, że upływ okresu próbnego nie wpłynie na twoje wynagrodzenie, nie powinieneś nawet podnosić tej kwestii. Jeśli jednak po roku pracy zmienią się twoje obowiązki funkcjonalne lub warunki pracy, warto porozmawiać o zmianie wynagrodzenia.