8 hacków życia, aby zaoszczędzić pieniądze

Jeśli chcesz za wszelką cenę zaoszczędzić na swoich marzeniach, posłuchaj finansistów i przygotuj się do przestrzegania zasady 20/50/30 , zgodnie z którą 20% dochodu zostanie przeznaczone na oszczędności, 50% na wydatki obowiązkowe, a pozostałe 30% na ich kaprysy.

Czy zastanawiałeś się, ile pieniędzy wydajesz na zamawianie kawy na wynos ? Pomnóż koszt jednego kubka przez liczbę dni, a dowiesz się dokładnej kwoty. Zamiast tego możesz kupić kubek termiczny (raz) i zaparzyć kawę w domu. I smaczne, a możesz zaoszczędzić pieniądze na czymś bardziej wartościowym.

Podczas podróży wszyscy starają się zobaczyć jak najwięcej atrakcji i zanurzyć się w lokalnym smaku. Radzimy jednak, abyście nie wydawali pieniędzy na wycieczki, podczas których proponowane są spojrzenia na starożytne zwyczaje - najprawdopodobniej będzie to tylko przedstawienie teatralne, które nie ma nic wspólnego z życiem prawdziwych Aborygenów. Dlatego nie wyrzucaj pieniędzy.

Zamiast kupować kosmetyki codziennie (które nie zawsze są używane później), lepiej zwrócić uwagę na wielofunkcyjne produkty kosmetyczne , takie jak róż / pomadka / cień do powiek, które pozwolą nie tylko zaoszczędzić pieniądze w portfelu, ale także miejsce w kosmetyczce. Rzeczywiście, teraz zamiast kilku produktów wystarczy wziąć jeden.