15 najbardziej absurdalnych praw świata, które Cię zaskoczą

Jeśli wybierasz się do określonego kraju, zalecamy zapoznanie się z lokalnymi przepisami. W przypadku jakichkolwiek kontrowersyjnych problemów będziesz w stanie kompetentnie reagować i unikać problemów z władzami. W końcu, jak wiadomo, nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności.

Los Angeles, USA

W tym mieście nie wolno kąpać więcej niż dwojga dzieci w jednej czcionce. I wydaje się, że rozumiemy dlaczego.

Ponadto lokalne władze zabraniają chwytania i lizania żab. Wynika to z faktu, że skóra niektórych gatunków żab zawiera halucynogeny, więc młodzież odkryła, jak wykorzystać ten fakt na swoją korzyść. Byłoby ciekawie spojrzeć na ludzi, którzy na ogół wymyślili to po raz pierwszy.

Floryda, USA

We wszystkich budynkach tego miasta drzwi wejściowe otwierają się wyłącznie na zewnątrz. Takie prawo zostało przyjęte, aby ułatwić ludziom ucieczkę w razie pożaru.

Również w tym mieście gospodynie domowe nie mogą rozbijać więcej niż trzech talerzy (lub czterech kubków) dziennie. Być może wynika to z braku przyborów kuchennych?

Cleveland, USA

Kobiety w tym mieście nigdy nie powinny przymierzać butów ze skóry lakierowanej. Okazuje się, że bielizna może znaleźć odzwierciedlenie w takich butach i wielu mężczyzn może z tego skorzystać. Nawiasem mówiąc, cała redakcja myślała, że ​​nigdy nie przyszło nam do głowy, aby spojrzeć na to, co znajduje odzwierciedlenie w butach rozmówcy z przeplotem.

Minnesota, USA

W tym stanie w żadnym wypadku nie należy suszyć odzieży damskiej i męskiej na tej samej linie. Ponadto miejscowi nie mogą spać nago. Powstaje pytanie: w jaki sposób władze faktycznie weryfikują wdrożenie tego prawa?

Francja

W tym kraju obowiązuje bardzo niesamowite prawo. Okazuje się, że w żadnym wypadku właściciele świń nie powinni mieć przydomka „Napoleon”, w przeciwnym razie mogą napotkać poważne problemy. Najwyraźniej było wielu, którzy tego chcieli lub dlaczego wymyślili taką zasadę?

Włochy

Na terytorium kraju obowiązuje ustawa stwierdzająca, że ​​kobiety o imieniu Maria nie mogą uprawiać seksu za opłatą. W każdym razie prostytucja nie jest tutaj honorem.

Nawiasem mówiąc, inne prawo zabrania mężczyznom pojawiania się na plażach w Palermo nago. Ale dla kobiet - proszę. Nikt nie powie nic przeciwko niemu.

UK

Bardzo nietypowa recepta zabrania członkom parlamentu wstępu w zbroi do Izby Gmin. To interesujące, czy ktoś jeszcze miał tam zbroję?