Psychologia ubóstwa: jakie nawyki nie pozwalają się wzbogacić

Ludzie, którym się nie powiodło, nieustannie znajdują wyjaśnienie swoich niepowodzeń i obwiniają wszystkich wokół, ale nie siebie. Nie ta praca, nie ten zawód, nie ten kraj, w końcu nie ten czas ... Ale najbardziej popularnym usprawiedliwieniem jest to, że nie mieli szczęścia urodzić się w zamożnej rodzinie - i dlatego ich życie się nie udało. Chociaż w historii istnieje wiele przykładów, kiedy dzieci z biednych rodzin osiągnęły udaną karierę i osiągnęły pewne wyżyny. Dlatego psychologowie jeszcze raz przypominają, że wszystko w tym życiu zależy od ciebie i ode mnie. Zamiast szukać przyczyn swoich niepowodzeń, lepiej skierować swoje myśli na znalezienie rozwiązań różnych problemów i zrozumieć, jak możesz zmienić sytuację na lepsze. Nie musisz lamentować, że nic dla ciebie nie działa, ale zastanów się, co możesz zrobić, aby to zadziałało. To naprawdę działa i pomaga skierować twoją energię we właściwym kierunku.

Psychologowie twierdzą, że im więcej oszczędzasz i odmawiasz sobie małych przyjemności (nowe stroje, pyszne jedzenie, rozrywka), tym mniej masz pieniędzy. A wszystko dlatego, że obowiązuje jedno z praw życia: im więcej wydajesz, tym więcej pieniędzy odzyskujesz. Nie, rozsądne oszczędności są nawet mile widziane, ale dokładnie do momentu, kiedy zamieni się w chciwość. Nawet finansiści tłumaczą to zjawisko faktem, że pieniądze nie powinny być martwe - muszą działać i generować dochód.

Nawiasem mówiąc, odwrotnym nawykiem biednych ludzi jest to, że wydają znacznie więcej niż zarabiają. Innymi słowy, podczas gdy niektórzy powoli, ale z pewnością zamieniają się w skąpca, inni starają się żyć na wielką skalę i kurz w oczach swoich przyjaciół i znajomych. Na przykład mieszkają w starym jednopokojowym mieszkaniu gdzieś na obrzeżach miasta i jednocześnie poruszają się reprezentacyjnym samochodem najnowszego modelu, rozmawiają wyłącznie na najbardziej wyrafinowanym smartfonie i demonstrują drogie akcesoria luksusowych marek. Nie trzeba dodawać, że wszystkie te dzwonki i gwizdki zostały zakupione na kredyt po wysokich stopach procentowych? Eksperci zalecają rezygnację z pożyczek, nie popadanie w dziurę zadłużenia i próbują zaoszczędzić co najmniej 10% z każdej pensji, aby stworzyć pewną poduszkę powietrzną. Będziesz zaskoczony, ale ta zasada pozwala inteligentnie redystrybuować gotówkę, nawet jeśli chodzi o niskie dochody.

Czy uważasz, że ze względu na pieniądze powinieneś znosić pracę, która nie sprawia ci przyjemności? Eksperci wyjaśniają, dlaczego ludzie, którzy żyją od wypłaty do wypłaty, są już sami przegrani. Po pierwsze, boją się zmienić coś w swoim życiu, argumentując, że lepiej być tak złym niż gorszym (z jakiegoś powodu programują się wcześniej, że na przykład w innym obszarze będą jeszcze gorsi niż teraz ) Po drugie, żyją według stereotypów i nie mogą wykraczać poza to, by spróbować czegoś nowego. Po trzecie, na tle niekochanej pracy i braku moralnej satysfakcji ze swoich działań, mają problemy zdrowotne, depresję i wczesne starzenie się.

Dokładniej, nawyk oceniania siebie i innych ludzi według dochodów. Zaskakujące jest to, że osoby, które uważały, że mogą osiągnąć szczęście i odnieść sukces tylko wtedy, gdy dochód znacznie przekroczy wydatki, bardzo szybko rozczarowały się i po osiągnięciu jakichkolwiek rezultatów w tej sprawie bardzo szybko straciły zainteresowanie życiem. Psychologowie zwracają uwagę na fakt, że tylko biedni ludzie wierzą, że dla pełnego szczęścia nie mają wystarczającej ilości pieniędzy. A ci, którzy czują się całkowicie bezpieczni i zadowoleni z życia, zapewniają, że szczęścia nie można kupić za żadne pieniądze - i dlatego starają się znaleźć pozytywne chwile w innych rzeczach.