Bikini, bandeau lub monokini: który strój kąpielowy będzie pasował do twojego ciała

Klepsydra

Przedstawiciele o wyraźnej talii, kontrastującej z linią biustu i bioder, najłatwiej wybrać strój kąpielowy. Pasują do nich zarówno bikini, jak i modele pełne, więc nie możesz się do niczego ograniczyć. Jednocześnie radzimy wybrać strój kąpielowy, biorąc pod uwagę twoje indywidualne cechy. Na przykład dziewczyny z małym biustem powinny preferować modele z akcentowaną górą. Mogą to być dekoracje, marszczenia lub jasne nadruki. A jeśli Twoim celem jest dopasowanie sylwetki i ukrycie dodatkowych centymetrów na brzuchu, wybierz matowy strój kąpielowy lub model w ciemnych kolorach.

Gruszka

Bujne biodra i małe piersi są charakterystyczne dla figury gruszki. U kobiet o takich proporcjach ramiona są zwykle znacznie węższe niż biodra, dlatego zaleca się zrównoważenie równowagi i zwiększenie objętości w górnej części ciała. Wizualne zwiększenie ramion i klatki piersiowej pomoże w kostiumie kąpielowym z wiązaniami na szyi lub modelu bando, wręcz przeciwnie, odsłaniając ramiona i obojczyki.

Nawiasem mówiąc, używając koloru, możesz również dopasować kształt. Unikaj jasnych odcisków w biodrach, preferuj solidny spód. Jednocześnie wybierz jasny blat, który pozwoli ci skupić się na górnej części ciała.

Prostokąt

U kobiet o kształcie „prostokąta” objętość talii, klatki piersiowej i bioder jest zwykle mniej więcej taka sama. Takie proporcje ciała są uważane za uniwersalne, ponieważ łatwo jest wybrać dla nich ubrania. Jednak wybierając strój kąpielowy należy pamiętać, że talia „prostokąta” nie jest wyraźna i wymaga uwagi.

Obszar ten można podkreślić za pomocą jednoczęściowych strojów kąpielowych z paskiem lub imitujących. Nada figurze wyraźniejsze i zauważalne zakręty. Innym sposobem wizualnego zmniejszenia rozmiaru talii jest wybór kostiumu kąpielowego z wycięciami, które iluzorycznie dostosują proporcje ciała.

Odwrócony trójkąt

Przedstawiciela „odwróconego trójkąta” można rozpoznać po szerokim poziomym ramieniu i wąskich biodrach. Wybierając strój kąpielowy, powinni szukać modeli, które ukrywają objętość górnej części ciała i, przeciwnie, zwiększają objętość dolnej części ciała.

Zwróć uwagę na stroje kąpielowe z asymetrycznymi paskami i krawatami, kontrastujący dół ozdobiony dekoracyjnymi elementami lub nadrukami oraz być może odważne wycięcia, które z pewnością zwrócą uwagę na Twoje biodra.

Apple

Jabłkowa figura charakteryzuje się pełną talią i smukłymi nogami, na których musimy się skupić. Wybierz jednoczęściowe stroje kąpielowe w jednolitych kolorach lub w pionowym pasku, które wizualnie sprawią, że będziesz szczuplejszy. Oprócz modeli jednoczęściowych dziewczęta o takiej figurze będą również pasować do osobnych strojów kąpielowych o wysokiej talii. Nie rezygnuj z quillingu i jasnych wydruków. Pamiętaj jednak, że najlepiej jest położyć nacisk na jedną część: biodra, dekolt lub linię ramion.