Bez rajstop w upale, z zadymionymi oczami w ciągu dnia i nie tylko: sytuacje, w których bizneswoman nigdy się nie znajdzie

Nigdy jej nie zobaczysz:

  • W drogim garniturze, z torbą i torbą Rive Gauche. Biznesowy kod ubioru odpowiada torbie A4, dzięki czemu dokumenty są zawsze w porządku. Buty, lakier do włosów, zapasowe rajstopy można zawsze pozostawić w pracy, aby nie nosić plastikowych toreb.

  • Jem obiad z pojemnika przy biurku. Zgodnie z etykietą biznesową obiad można spożywać tylko w wyznaczonych miejscach w biurze. Również dobrze wychowane osoby nie jedzą w stołówkach biurowych z tac: talerze są przenoszone na stół.

  • Palenie podczas lądowania, w drodze do biura. Paląca kobieta, która robi to stojąc, zawsze wygląda nieestetycznie, nawet jeśli przepisy firmy nie zabraniają palenia w wyznaczonych miejscach.

  • Wbieganie po schodach, przeskakiwanie przez trzy stopnie lub zbieranie papieru lub wizytówek z podłogi. Kobieta biznesu nigdy się nie denerwuje i nie sprawia wrażenia wiewiórki w kole.

  • Bez rajstop (nawet w 40-stopniowym upale) i w otwartych ubraniach. Zawsze nosi bluzki i bluzki z rękawami. Biznesowy ubiór zobowiązuje Cię do noszenia rajstop i ubrań z rękawami (latem rękaw powinien mieć co najmniej trzy czwarte). Jeśli pończochy lub rajstopy są w kolorze cielistym, wówczas ich maksymalna gęstość powinna wynosić 8-10 den. W chłodne dni możesz nosić czarne spodnie lub rajstopy o dowolnej gęstości.

  • Na jej twarzy pojawia się oburzenie, gdy mężczyzna stojący przed nią wchodzi pierwszy do windy lub na spotkaniu krzesło nie jest do niej przesuwane. Ponieważ zna różnice między świecką a biznesową etykietą. Zgodnie z zasadami etykiety biznesowej ten, kto jest najbliżej, jako pierwszy wchodzi do windy, a krzesła, na przykład na spotkaniu, są odsunięte niezależnie. Elegancka kobieta w pracy to przede wszystkim profesjonalista.

  • Pisanie SMS-ów na spotkaniu. Etyka biznesu zobowiązuje do czyszczenia telefonu na spotkaniach i przełączania ich w tryb cichy. Jeśli jednak planujesz ważną rozmowę, uprzedź o tym swoich rozmówców.

  • Nie zobaczysz, jak podaje wizytówkę „do góry nogami”, na której nazwisko widnieje przed nazwiskiem. Wymiana wizytówek jest bardzo ważnym rytualnym elementem procesu biznesowego. Wizytówka zawsze rozwija się z „twarzą” i imieniem rozmówcy i jest wydawana tylko prawą ręką.

  • Po południu z wieczorowym makijażem i fryzurą, nawet jeśli wieczorem zostanie zaproszona na wesele lub inne ekscytujące wydarzenie. Makijaż biznesowy powinien wyglądać tak naturalnie, jak to możliwe. Na twarzy nie ma nic ekstrawaganckiego i jasnego (zostawimy zadymione oczy i czerwoną szminkę na wieczorne wyjścia). Jednocześnie makijaż biznesowy nie oznacza zanikania. To skromny, ale wciąż wyrazisty makijaż, podkreślający zalety.