6 plusów lenistwa, o których nie pomyślałeś

Współczesne życie oddaje się lenistwu: aby się zapoznać, wystarczy przesunąć palcem po ekranie. Aby poinformować znajomych o biznesie, możesz wysłać kilka emotikonów. A do prania ubrań lub zmywania naczyń wystarczy kilka kliknięć przycisków. Technologia zmienia mózg, staje się pasywna.

Czasami jedyną rzeczą, która ma wystarczającą siłę, jest czytanie historii z gwiazd, które wstają o 5 rano, robią karierę, podążają za postacią i nadal mają czas na seks. W tej chwili naprawdę chcę znaleźć osobę o imieniu Sloth w najbliższych krewnych, która przynajmniej w jakiś sposób wyjaśni, dlaczego masz ujemne saldo na wszystkich frontach. Wydaje ci się, że gdyby uczucie apatii nie popchnęło cię do kanapy, odniósłbyś sukces. Ale, jak się okazuje, lenistwo nie jest hamulcem rozwoju osobistego, ale motorem postępu, ponieważ ...

Pomaga zarządzać czasem

Zauważyłeś, że nigdy nie jest zbyt leniwie chodzić do lodówki i jeść, ale jeśli chodzi o pójście do czyjejś daczy i kopanie ziemniaków, natychmiast odczuwasz załamanie i niechęć. Nie chcesz robić rzeczy, których nie potrzebujesz, ale kogoś innego. Jeśli nie wiesz, jak odmówić przyjaciołom i krewnym, lenistwo chroni cię przed konsekwencjami lekkomyślnie udzielonej zgody lub przed narzuconymi ci celami. I to jest normalne: twoja nieświadomość uważa, że ​​lepiej spędzić wolny czas na odpoczynku lub interesie, który jest dla ciebie osobiście przydatny.