Jak nosić broszki

Broszki z biżuterią zawsze były bardzo cenione przez członków rodziny królewskiej, ponieważ trudno jest znaleźć bardziej arystokratyczny dodatek. Szczególnie cenne historycznie przedmioty znajdują się w ocenach najdroższej biżuterii na świecie. Na przykład Faberge stworzył broszkę w kształcie serca ozdobioną koroną. Stworzenie Karola należało następnie do Marii, Królowej Rumunii i wnuczki cesarza Aleksandra II. A w murach Luwru znajduje się dar Napoleona III dla jego żony Eugenii - prawdziwe arcydzieło biżuterii! Broszkę możesz ozdobić nie tylko bluzką czy sukienką.

Nic dziwnego, że ten niezwykły dodatek ponownie pobudza wyobraźnię projektantów i stopniowo powraca do mody. Powiemy Ci, jak nosić broszki w tym sezonie, aby wyglądać stylowo.

Przypinka do broszki

Broszka to dyskretny i bardzo popularny dodatek, który można nosić każdego dnia pod prawie każdym strojem. Za pomocą broszki możesz przymocować szal lub drapowany szal, jest idealny do zamocowania swetra lub jako jasny akcent na kołnierzu koszuli. W razie potrzeby broszkę można uzupełnić różnymi zawieszkami i łańcuchami. Taki dodatek wygląda interesująco jako element dekoracyjny, na przykład na kolanach lub tylnych kieszeniach dżinsów.

W ten sposób twórca marki biżuterii, Yana Raskovalova, lubi nosić broszki. Ale igła broszki będzie dobrze wyglądać na płaszczu lub kapeluszu.

Broszki kwiatowe i broszki zwierzęce

Broszki w formie przedstawicieli fauny będą odpowiednie w życiu codziennym. Na przykład szybujące motyle i ważki doskonale podkreślą elegancję letniej czapki lub jedwabnej sukienki, a na morskich wycieczkach broszki w kształcie mew, żółwi i innych przedstawicieli podwodnego świata „osiądą” na koszulkach polo, swetrach lub szortach. Ale w biurze broszki w postaci zwierząt nie zawsze będą odpowiednie.

Styliści oferują dekorowanie klapy marynarki lub płaszcza z broszkami w postaci kwiatów, liści lub płatków śniegu - doskonale oddadzą nastrój sezonu. Zwykle ich obrazy są wykonane w sposób naturalistyczny, a takie broszki są uważane za klasykę.

Zaktualizuj swój znajomy wygląd, dodając broszkę do klapy płaszcza lub surowej kurtki. Ten dodatek pasuje do małej czarnej sukienki.

Broszka jest uniwersalną ozdobą i istnieje wiele możliwości jej wykorzystania. Możesz ozdobić sprzęgło broszką, założyć go jako wisiorek lub zrobić z niego naszyjnik na jedwabnej wstążce, w końcu zapiąć go na pasku, aby zwrócić uwagę na cienką talię lub na dekolt, aby podkreślić klatkę piersiową. Nosi broszki zarówno na nadgarstku, jak i na kołnierzu (w tym futrze), a nawet jako ozdoba fryzur.

Broszki antyczne i vintage

Broszka swoją popularność zawdzięcza interesującemu faktowi historycznemu. Od średniowiecza dworzanie używali ich jako tajnych wiadomości i znaków. Klejnot osadzony w określonym miejscu informował adresata o zamiarze dawcy. Może to być znak warunkowy dotyczący daty lub jej odwołania, a także ważne wiadomości. Teraz antyczne broszki przywracają nas do tych romantycznych czasów. Zabierz je do teatru, na wystawy, na randki lub na przyjęcia. Broszki diamentowe są łączone tylko z monofoniczną suknią wieczorową, ponieważ jest to naprawdę uroczysta dekoracja.

Biżuteria wykonana z dużych pereł jest szczególnie popularna. Broszki perłowe, jeśli założysz je w lewym górnym rogu, znacznie odświeżą stylową dzianinę, nadając całości uroczysty wygląd. Vintage broszki u szczytu popularności wśród wielu znanych marek. To akcesorium nie zostało zignorowane przez Valentino , Oscara de la Renta , YSL i inne wiodące marki, ale kto wie - może twoja ulubiona broszka znajduje się w pudełku mojej babci lub na pchlim targu? To akcesorium można nosić zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Broszki w formie logo marki wyglądają interesująco, najbardziej uderzającym przykładem są broszki Chanel .

FOTO: Instagram, gettyimages.com