7 codziennych źródeł pozytywnego myślenia

Prawidłowa postawa

Pozycja ciała zmienia nastrój. W Stanach Zjednoczonych przeprowadzili eksperyment: uczniowie oglądali komedię. Jednej grupie nie udzielono żadnych instrukcji, a badanych z drugiej poproszono o skrzyżowanie rąk i nóg. Po obejrzeniu uczestnicy ocenili oglądany film. Jak myślisz, kogo lubił mniej? Tematy z drugiej grupy. Faktem jest, że pozy zamknięte przyczyniają się do krytycznego myślenia.

Z takim samym sukcesem możesz spowodować wzrost siły. Na przykład „pozę władzy” odkryła podczas swoich badań Amy Cuddy, profesor Harvard Business School. Stań prosto, podnieś ręce (jak zwykle robią to zawodnicy, którzy zdobyli medal) i poczekaj kilka minut. Niemal natychmiast twoje hormony odpowiedzialne za pewność siebie wzrosną, a poziom lęku spadnie. Jeśli chcesz pozbyć się złego samopoczucia, uśmiechnij się, a poczujesz ulgę - jest to również naukowo udowodniony fakt.

Spacery w ciepłe dni

Amerykańskie Towarzystwo Meteorologiczne opublikowało badanie, zgodnie z którym poczucie szczęścia gwałtownie rośnie, gdy termometr podnosi się do 13,9 ° C, więc bądźcie czujni. Czas spędzony na świeżym powietrzu ma pozytywny wpływ na zdrowie, ale, co jest o wiele bardziej interesujące, poprawia także pamięć i myślenie. To prawda, że ​​aby osiągnąć pozytywny efekt, będziesz musiał chodzić przez co najmniej 20 minut.