Nic więcej: jak nie polepszyć się w zimnych porach roku

Jedz częściej

Niech będzie więcej podejść do skorupy - to znaczy do lodówki: jedz nie trzy razy dziennie, ale pięć. Ale krok po kroku i racjonalnie: porcja powinna być wielkości twojej pięści, a nie składać się tylko ze złożonych węglowodanów. Dzięki temu nie poczujesz głodu w ciągu dnia i zmniejszysz liczbę przekąsek z czekoladą, ciastkami (lub czymś równie przydatnym do utrzymania wagi).

Pij więcej w ciągu dnia

Pragnienie jest często mylone z głodem - i jeść, chociaż tak naprawdę chcieli wypić szklankę wody. Zacznij z nim jeść - nie zje więcej niż potrzebujesz. A ciało nie będzie cierpieć z powodu odwodnienia na wolności w centralnym ogrzewaniu.

Nie wchodź na wagę

Jeśli Twoja waga się zmieni, ubrania nie dadzą Ci szansy, aby tego nie zauważyć (trudno jest chodzić rozpiętą muchą i udawać, że jest to konieczne). Wahania od półtora do dwóch kilogramów nic nie znaczą, ale mogą Cię denerwować. I w rezultacie stres zostaje przechwycony.

Zjedz po szóstej

Według dietetyków lepiej jest zjeść obiad nie później niż cztery godziny przed snem - w ten sposób organizmowi udaje się strawić jedzenie. Ale jeśli idziesz do łóżka nie o 22.00, ale na przykład o 1.00, to zanim pójdziesz do łóżka, obgryziesz poduszkę z głodu i istnieje duże ryzyko, że obudzisz się w nocy w lodówce z czekoladą barszczową. Lub zjedz następnego ranka więcej niż planowano.

Weźcie w czyn ręce

Wiesz, jak to się dzieje: powinieneś usiąść wieczorem przed ekranem, aby obejrzeć najnowszy odcinek „Young Papa”, kiedy po 15 minutach odkrywasz, że rozkładasz cukierki. Lub gryzące orzechy - które są przydatne, ale zawierają całe 651 kilokalorii na 100 gramów (i jest to niewielka garść, która znika szybko i niezauważalnie pod nadzorem Jude Law). Weź ręce za coś innego niż jedzenie: na drutach, obierz szpule z kaszmirowego swetra, przeczesz kota. Podwójny zysk: wykonasz pracę i nie dodasz sobie kalorii. Kot jednak zemści się później, ale jest to konieczny efekt uboczny.

Użyj patyków

Jeśli nie studiowałeś filologii chińskiej, nie wyznaczyłeś Wietnamu jako ulubionego miejsca na wakacje i przegapiłeś boom kuchni japońskiej w Moskwie w 2000 roku, prawdopodobnie nie wiesz, jak używać pałeczek - i rób to powoli i smutno. Co jest potrzebne do przemyślanego obiadu: sygnał sytości dociera do mózgu za około 15 minut - poświęcisz temu na próbę wyrzucenia tego cholernego spaghetti z talerza.

Pozostaw pierś kurczaka sama

Nie, poważnie - zdecydowana większość tych, którzy chcą schudnąć, czyni tę część tuszy z kurczaka podstawą jej menu. W rezultacie, po tygodniu, prawidłowe odżywianie nie powoduje ich tylko mroku, a po dwóch prowadzi do już opisanych nocnych manipulacji czekoladą i barszczem. Nie rób tego - urozmaicaj swoją dietę, niech kurczak pojawia się w niej nie częściej niż kilka razy w tygodniu.

Wydawaj pieniądze

Nie wszyscy ludzie kochają sport, ale ci, którzy nie lubią pieniędzy, są mniej razy mniej. Kup dziesięć lekcji z osobistym trenerem - nie dążąc do idealnego dopasowania, więc rozczarowanie bezużytecznymi wydatkami zmusi cię do odpowiedzenia trenerowi w odbiorniku: „Oczywiście, przyjdę”, a potem naprawdę przyjdę.

Salsa taneczna

Ponieważ jedna godzina salsy spala 350 kilokalorii - lub połowę tego hamburgera, który zgrzeszyłeś w niedzielę rano. Ponadto taniec jest fajny i nie ma wystarczająco dużo zabawy w warunkach, gdy słońce wschodzi o wpół do ósmej i zachodzi o 16:00.