Dlaczego milczą: 7 mitów o introwertykach

Oni są nieśmiali

Jeśli taka osoba siedzi w milczeniu, nie dzieje się tak, ponieważ boi się wstawić słowo. Najprawdopodobniej twoja rozmowa jest dla niego po prostu nieciekawa, a introwertycy nie mogą tolerować rozmów tylko ze względu na szok powietrzny i wypełnianie niezręcznych przerw. Dlatego nie zwalniaj go i myśl, że robisz dobry uczynek, przywracając introwertyka do pewności siebie. Może być bardziej pewny siebie niż ty.

.

Są nietowarzyskie

Kto twierdzi, są ludzie, którzy chętnie zostawiliby społeczeństwo w jaskini i tam przez całe życie jedzą maliny moroszki i dziki miód, choćby po to, by nie wypełniać społecznych zobowiązań. Ale jest ich bardzo niewiele. Introwertycy lubią też wychodzić i świecić, w tej chwili lubią komunikację. Ale nie na długo. Introwertyczna bateria społecznościowa trwa kilka godzin, a potem nieodparcie zapada w ciszę.

Są aroganccy

Taka iluzja jest czasem tworzona przez milczenie introwertyków („Czy on nie lubi z nami rozmawiać?”), A czasem przez ich bezpośredniość i niechęć do czci. Ci ludzie nie wiedzą, jak się przystosować i zginać, a jeśli tak, to naprawdę nie chcą. Tak naprawdę nie obchodzi ich, jakie zrobią wrażenie, a jeśli rozmówca mówi bzdury, introwertyk, zmęczony nim natychmiast, wyrazi wszystko w oku, nie wybierając słowa. Niech przeciwnik lepiej obrazi się i odejdzie, niż kontynuuje wysiłek introwertyka.

Są hejterami

To mit dla wszystkich mitów. Ludzie z introwertycznego magazynu bardzo starannie wybierają przyjaciół, po jednym ziarnie na raz. Introwertycy są oddanymi i lojalnymi przyjaciółmi, jeśli taka osoba komunikuje się z tobą, to starannie rozważa wszystko i postanawia, że ​​jesteś osobą o wyjątkowych cnotach. Ale przelotne kontakty z introwertykami naprawdę się nie udają, mają niewielu kumpli i nie starają się ich przerastać. Nie z nienawiści, ale z obojętności.

Są obcy dla zabawy

Po prostu mają różne koncepcje dotyczące zabawy. Introwertycy relaksują się sami, w końcu z rodziną, kilkoma przyjaciółmi i psem. Mogą się śmiać przez cały wieczór, grając w twistera lub krokodyla, serdecznie cieszyć się życiem, opanowując surfowanie i skuter. Ale noc w klubie w towarzystwie 500 spoconych nieznajomych wcale ich nie zabawia. Po takim odpoczynku potrzebują dodatkowego zestawu weekendów.

Wszystkie są dziwne

Introwertycy nie mają specjalnych osobliwości. Przynajmniej nie więcej niż wszyscy inni. Tajemnicza cisza i samotny styl życia mogą sugerować, że przygotowują kamień filozoficzny, opracowują plan schwytania świata lub wzywania demonów. Ale introwertycy nie są bardziej rozważni, kreatywni ani dziwni niż ekstrawertycy. Patrzy na ciebie tajemniczym spojrzeniem, ale jednocześnie myśli, że powinieneś kupić ziemniaki na obiad.

To jest jakaś patologia

Introwersja to tylko sklep z temperamentem. A introwertycy nie należą do mniejszości. Badanie przeprowadzone przez amerykańskich socjologów Myers i McCollie wykazało, że 49,3% ludzi należy do ekstrawertyków, a 50,7% do introwertyków. Tak więc introwertycy stanowią nawet większość. Jednak introwersja-ekstrawersja to nie dwa bieguny, ale skala z wieloma gradacjami. W różnych momentach życia możemy skłaniać się do opuszczenia naszego wewnętrznego świata lub wejścia do dużego świata. I to jest normalne.