Kłamaliśmy, czas, a my okłamujemy najbliższych ludzi

Tym razem nie zauważamy, a czasem sami: stało się to nawykiem. Dzieci okłamują rodziców, rodziców dzieci, małżonków. Każdy ma swoje motywy i powody. Niektóre oszustwo wydaje nam się okrutną przebiegłością, inne - niewinnym żartem. Ale linia między nimi jest bardzo cienka.

Dzieci do rodziców

„Chcę jeść!”. Trzyletnia córka piszczy.

W rzeczywistości słabo je, tylko podczas lunchu wolno oglądać bajki. Podstępny pomysł zrodził się w małej głowie z kokardkami. Od takich lat dzieci rozumieją, że kłamstwo jest najkrótszą drogą do niezgodnych z prawem radości.

„Kto namalował tapetę?” - mama surowo pyta 7-letnią córkę. Mruga szybko, rumieni się, zbiera ducha i ... stanowczo oświadcza: „Nie ja!” Co więcej, na jej upartym czole jest dosłownie napisane: nie przyznaje się do niczego. Sprytna matka widzi, że dziecko odpoczywa i wycofuje się. W tym przypadku motyw jest oczywisty: dziewczyna boi się kary. Pozbawienie dziecka kary jest dobre. Pozostawienie jej jednocześnie w przekonaniu, że kłamstwa zadziałały, było złe.

Z biegiem lat dzieci stają się bardziej mistrzowskie w swojej zaradności. I każdego roku rodzicom trudniej jest odróżnić prawdę od oszustwa.

Na przykład 16-letni nastolatek ukrywa, że ​​spotyka się z dziewczyną. Powiedz - bzdury? Ogólnie tak ... Jeśli nie myślisz o motywach. I wszystkie są takie same jak w dzieciństwie: zyski lub strach przed karą. On boi się twojej reakcji, nie chce słuchać godzinnych notatek i nudnych wskazówek. Więcej to więcej. Dzieci będą kłamać nie tylko o spotkaniach z dziewczętami-chłopcami. Palenie, narkotyki, złe firmy - nie znając prawdy, jak możesz pomóc swojemu dziecku?

Aby pozbyć się kłamstw z dzieciństwa, musisz uratować dzieci przed strachem i potępieniem. Niektórzy z nas boją się naszych rodziców, nawet mając własne dzieci. Wyrzucając wnuki mamy na weekend, możecie przyznać, że chcecie być sami lub chodzić do kina? A może wolisz kłamać na temat pracy w niepełnym wymiarze godzin w weekend?

A dzieci kłamią, ponieważ biorą przykład od rodziców.

Rodzice - dla dzieci

Najczęstszym rodzajem kłamstwa rodzicielskiego jest łamanie obietnic. Udajcie się razem na ryby w weekend, kupcie arbuza, porozmawiajcie ze zbyt surowym nauczycielem - nie jesteśmy na czasie, ale po prostu zapominamy. A dla dzieci jest to kłamstwo o uniwersalnych proporcjach. Podważanie zaufania.

Drugi w rankingu leży z niewiedzy. Dzieci często zadają pytania, na które nie znamy odpowiedzi: od „co jeż je” do „czym jest spermatogeneza”. I zamiast szczerze wspinać się na Yandex na oczach dziecka, rodzice przypominają bajki z dzieciństwa lub bezczelnie deklarują: „Jest za wcześnie, aby o tym wiedzieć”.

Jeśli mąż powiedział żonie, że poszedł do swojej kochanki, jego kochanki - to do jego żony i siebie - na strych i pracę-pracę-pracę ©, jest oczywiście łajdakiem.

Ale mężowie czasami kłamią, po prostu nie chcąc opuścić swojej strefy komfortu. Łatwiej jest kłamać na temat korka niż szczegółowo wyjaśniać spóźnienie: najpierw szef zadzwonił na minutę, a rozmowa trwała 20 minut, potem klient zadzwonił i przez 10 minut rozmawiali o zmianie projektu czegoś, potem chciał skorzystać z toalety, i to wszystko kabiny, na szczęście, były zajęte, stały przy barierce, gdy wychodził, ponieważ strażnik sprawdzał czyjąś niestandardową przepustkę ... Zgadzam się, korki są łatwiejsze! Ale te szczegóły nie mają fundamentalnego znaczenia dla przyszłego życia razem.

Fałsz. Bardzo powszechny rodzaj kłamstw w relacjach rodzinnych: „Och! Co za pyszny barszcz ”lub„ Kochanie, nie jesteś gruby ”... wolisz prawdę? Na przykład: „Kochanie, wyzdrowiałeś. Wpływa na twoje zdrowie. Oto pieniądze - idź do dietetyka. ”

Są chwile, kiedy mężowie ukrywają swoje poważne diagnozy przed rodzinami. Są to samce alfa, przyzwyczajone do podejmowania decyzji dla siebie i dla innych. Ale prędzej czy później wszystko się otworzy. A krewni nie będą w stanie zrozumieć, co się dzieje, i przyzwyczaić się do tego.

Żony dla mężów

Kobiety kłamią, ponieważ ktoś kiedyś zainspirował ich do tajemniczości. Być tajemniczym i nie kłamać - czy kiedykolwiek próbowałeś?

  • Kochanie Dlaczego nie odbierałeś telefonu przez cały dzień?

- Wyobraź sobie, że zapomniałem go w samochodzie. - Żadnych zagadek. Kto potrzebuje cię z taką prawdą o stwardnieniu.

Lepiej tak:

- Ach ...

I to wszystko. „Ach” - I oczy w dół. I pozwól mu pomyśleć ...