Just Love: 20 Secrets of Understanding

Oczywiście szczęście w małżeństwie zależy od dwóch, ale jest to kobieta, która jest w stanie dać ukochane skrzydła i znacznie zepsuć swój charakter.

Wskazówki redakcji magazynu „Home Hearth” Evgenia Golobokova pomogą Ci jeszcze bardziej wzmocnić małżeństwo!

1. Powiedz dziękuję

Regularna wdzięczność, która stała się nawykiem, jest w stanie szybko i niezawodnie poprawić klimat w rodzinie. Czy mąż zabiera dziecko do szkoły? Bez twojej prośby posprzątałeś kuchnię wieczorem? Sam bez cienia zauważenia, że ​​twoje wysiłki na siłowni nie poszły na marne? Podziękuj mu szczerze i nie zapomnij cieszyć się, że tak uważny człowiek jest obok ciebie.

2. Powiedz, że go lubisz

Oczywiście, każda minuta „kochania cię” wewnątrz rodziny znajduje się bardziej w melodramatach niż w naszym prawdziwym życiu, ale wciąż upewnij się, że każdego dnia twój mąż słyszy od ciebie coś dobrego. Podziwiaj na głos, co robi, świętuj jego zasługi i po prostu powiedz: „Jesteś taki fajny!” Zobacz, efekt będzie po prostu magiczny.

3. Ubierz się dla swojego męża

Idąc na wizytę lub na spotkanie ze swoimi dziewczynami, starannie wybierasz strój, fryzurę, wypróbowujesz nowe techniki makijażu. Zmień nieco podejście: bądź najpiękniejszy nie dla innych ludzi, ale dla swojego ukochanego męża. Upewnij się, że wiesz, w której sukience (i w jakiej bieliźnie) najbardziej lubi, nie zmieniaj radykalnie fryzury bez konsultacji z nim, a wybierając się z rodziną na niedzielny spacer, preferuj nie wygodne jeansy, ale piękną spódnicę lub sukienkę. Bardzo proste, ale bardzo skuteczne!

4. Bądź po jego stronie

Warto pamiętać: nie jesteście tylko dorosłymi mężczyznami i kobietami, którzy kiedyś postanowili prowadzić wspólne gospodarstwo domowe, jesteście jednym zespołem. Bliscy ludzie starają się wspierać, więc we wszystkich przypadkach starajcie się po stronie męża - zarówno w jego konflikcie z teściową, jak i podczas kłótni z nastoletnim synem, a także w przypadku trudności w pracy. Jednocześnie, oczywiście, nie musisz zostać jego osobistym psychoterapeutą, ale daj mężowi pewność: jeśli coś się stanie, będziesz dawał mu amunicję bez zbędnych ceregieli. I oczywiście nie powinieneś komentować go ani skandalować z krewnymi, przyjaciółmi i kolegami. Tylko prywatnie i tylko po to, by nie zranić jego uczuć.

5. Naucz się wyrażenia „świetny pomysł”.

Wiele kłótni rodzinnych dzieje się z prostego powodu: żona uważa, że ​​mąż „unosi się w chmurach”, „śni” lub zbyt chętnie myśli o wielkich planach ze szkodą dla pracy domowej 8 zadawać pytania. Ale nawet jeśli jego następny pomysł nie wydaje ci się zbyt genialny, postaraj się nie odpowiadać automatycznie na coś takiego: „Nie, to jakiś nonsens”. Zatrzymaj się, mentalnie policz do trzech i powiedz: „Tak?” To interesujące. ” Nawiasem mówiąc, twój małżonek ma wszelkie prawo do czegoś, osiągania tego i szukania sposobów na spełnienie marzeń.

6. Nie staraj się stać z nim jednym

Oczywiście z jednej strony wspaniale jest czuć się jak „bratnie dusze” i oddychać zgodnie, ale psychologowie przypominają: takie całkowite „połączenie” może stać się niebezpiecznym trendem. Ważne jest, aby każdy małżonek miał strefę osobistej przestrzeni - tylko tę, której potrzebuje. Miej więc swoje zainteresowania i hobby i nie zniechęcaj się, jeśli małżonek nagle z jakiegoś powodu ich nie rozdzieli, a czasem nawet chce być sam. Jeśli oboje nauczycie się szanować nawzajem swoje potrzeby i interesy, wzmocni to wasze małżeństwo.

7. Bądź dobrą gospodynią domową

Tak, jest to raczej banalna, ale bardzo skuteczna rada: dowiedz się, jak zarządzać gospodarstwem domowym w taki sposób, aby nie robić z tego wyczynu lub problemu. Mąż, który po pracy czeka na zakup produktów z listy, aw weekend - sprzątanie i wizytę w centrum handlowym, raczej nie będzie szczęśliwy. Naucz się nowoczesnych sposobów na ułatwienie życia: po pierwsze, jest ich naprawdę dużo, a po drugie, pomogą uniknąć wiosennego sprzątania awaryjnego z udziałem wszystkich członków rodziny, co oznacza, że ​​będziesz mieć więcej czasu na wspólne spędzanie wolnego czasu. Ergonomiczna organizacja przestrzeni, brak zbędnych lub starych rzeczy, planowanie menu - wszystko to sprawia, że ​​dom jest przytulny i pomaga małżonkom nauczyć się inwestować w niego czas i energię z radością.

8. Zadawaj pytania

Prawdopodobnie myślisz, że przez lata małżeństwa bardzo dobrze poznałeś męża i jego nawyki, dokładnie wiesz, o czym myśli, do czego dąży i jakie zdanie wypowie w następnej chwili. A ludzie, nawiasem mówiąc, rosną i zmieniają się! Dlatego radzimy ci czasem zapytać: czego on chce od życia rodzinnego, od ciebie i od życia w ogóle? Jakie jest twoje marzenie Jaka jest jego postawa wobec życia w ciągu ostatniego roku? Im lepiej się rozumiecie, tym cieplej będziecie razem.

9. Nie próbuj tego zmieniać

Umiejętność kochania bliskiej osoby bez żadnych warunków, akceptowania go takim, jakim jest, jest, szczerze mówiąc, główną zasadą szczęśliwego małżeństwa, ale często się o nim zapomina. Sam wybrałeś swoją ukochaną, rozsądnie i wszechstronnie doceniłeś jego zalety, zdecydowałeś, że jesteś gotowy pogodzić się z jego wadami? Staraj się więc radzić sobie z chęcią okresowego (lub ciągłego) „ulepszania” go, „reedukacji” i ogólnie uczynienia z niego przyzwoitej osoby. A jeśli to nie zadziała, jest to okazja do rozmowy z psychologiem.

10. Uwierz w jego siłę

Powiemy ci sekret: twój małżonek już dorastał, a na twojej twarzy nie potrzebuje ani drugiej matki, ani surowego nauczyciela. Szczerze mówiąc, dorosły mężczyzna jest w stanie przygotować kolację dla dzieci, zbierać rzeczy na wakacjach, kupować spodnie, a nawet umawiać się z dentystą. Masz problem Niech sam to rozwiąże.

13. Zostań interesującym rozmówcą

I najlepiej nie mów, że nadszedł czas, aby Van poszukał nauczyciela, a kuchnia wymaga naprawy, ale to naprawdę interesujące dla was obojga. W końcu na świecie dzieje się tyle ekscytujących rzeczy, że można rozmawiać z mężem, rzeczywistość rozszerzona staje się bardziej realna: astronauci wracają ze stacji kosmicznej, pojawiają się nowe książki i filmy, a nawet archeolodzy znajdują nowe kości dinozaurów! Zapomnij na chwilę o tej naprawie, pozwól ukochanej osobie zobaczyć, że jesteś osobą wszechstronną.

14. „Aktywne słuchanie”

Szczerze mówiąc, ta technika jest zwykle odnoszona do wychowania dzieci, a psycholog Julia Gippenreiter opisała ją, ale dla dorosłych nie robi nic dobrego. Najważniejsze jest, aby pomóc rozmówcy wyrazić swoje uczucia, a tym samym nawiązać kontakt emocjonalny między tobą.

Aby to zrobić, możesz krótko powtórzyć to, co powiedział („Więc szef zaproponował ci nowy projekt?”), Załóż, że czuł („Myślę, że byłeś szczęśliwy!”) I zdaj relację z jego uczuć w związku z tym, co zostało powiedziane („Byłbym również szczęśliwy taka okazja, ale także wielka odpowiedzialność ”).

15. Bądź sobą

Bądź szczery ze swoim mężem, nie chowaj się za „maskami”, rozmawiaj o swoich emocjach, uczuciach i pragnieniach - w ten sposób uczysz się naprawdę rozumieć. Tak, może nie jesteś najbardziej idealną kobietą na świecie, ale on cię kocha!

Tylko dla dorosłych: 5 dodatkowych wskazówek

Redaktor rodziny i relacji
Magazyn Home Hearth
Evgeniya GOLOBOKOV