Jak samemu rozładować stres

W rytmie dużego miasta jesteśmy stale narażeni na stres. Nasze ciało i psychika nie zawsze są gotowe do poradzenia sobie z zadaniami. Czasami pragnie się po prostu położyć i nic nie robić, zrelaksować się psychicznie i fizycznie, aby przetrwać irytację lub trudną sytuację pracy. Jednak nie zawsze jest to możliwe, aby zatrzymać się i odetchnąć, nie mówiąc już o podróży na wakacje lub o dobrym odpoczynku. Jak radzić sobie ze stresem, mówi.

Prawidłowa codzienna rutyna

Przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na swoją codzienną rutynę. Jeśli odczuwasz ciągłe zmęczenie i nerwowość, musisz ustalić schemat leczenia. Staraj się kłaść wcześnie rano lub lepiej codziennie o tej samej porze.

Budzenie się będzie łatwiejsze, jeśli zaczniesz rano od pewnych rytuałów. Niech Twoja ulubiona stacja radiowa zabrzmi zamiast nieprzyjemnego sygnału alarmowego, a możesz przygotować śniadanie poprzedniej nocy, aby nie marnować czasu rano i spokojnie przygotować się do pracy.

Ustaw zasadę, aby wykonywać proste ćwiczenia sportowe rano zaraz po podniesieniu. Ładowanie jest bardzo orzeźwiające, podobnie jak prysznic kontrastowy. Jeśli palisz, staraj się nie palić natychmiast po przebudzeniu, ale odłóż papierosa, dopóki nie zjesz śniadania.

Aromaterapia i kąpiele

Ciepła kąpiel z relaksującymi olejkami i pianami po ciężkim dniu pomoże uporządkować myśli. Wyłącz jasne, pachnące świece, niech nic nie powstrzyma cię przed pogrążeniem się w spokoju.

Do pomieszczeń używaj lekkich i przyjemnych aromatów - wypełnią mieszkanie wspomnieniami relaksu, natury, oceanu i stworzą odpowiednią atmosferę na harmonijny wieczór.

Relaksująca muzyka

Jeśli jesteś w stresującej sytuacji, chroń się przed ciężką, agresywną, szorstką i przygnębiającą muzyką. W tym okresie najlepiej jest przejść na muzykę melodyczną lub odgłosy natury - dźwięk morza, wiatru lub śpiew ptaków. Znajdź to przynajmniej kilka minut dziennie w swoim harmonogramie pracy.

Pełny sen

Wybierz dzień lenistwa. Nie myśl o tym, że nie masz czasu lub czegoś brakuje - przygotuj się z wyprzedzeniem na dzień odpoczynku. Zakończ rzeczy w pracy i pracach domowych i poproś przyjaciół, a także małżonka lub młodego mężczyznę, aby zostawili cię na chwilę w spokoju. Wstań późno, zrób śniadanie i zjedz je przed telewizorem lub poczytaj ulubiony magazyn, wróć do łóżka lub na kanapie z książką i po prostu nic nie rób przez jakiś czas. Uwolnij swoje negatywne myśli i zapomnij o odpowiedzialności przez co najmniej krótki czas.

Uprawiać sport

Nie trzeba kupować abonamentu, ale od czasu do czasu uczęszczać na basen, taniec lub jogę - to dobra decyzja, jeśli chcesz wyjść ze stresu. Taniec pomoże ci wyrzucić negatywną energię i skierować ją we właściwym kierunku, a ponadto rytmiczne ruchy do muzyki pomogą oderwać się od obsesyjnych myśli i problemów. Joga sprzyja relaksacji, pomaga zajrzeć do wnętrza i zanurzyć się w medytacji. Dzięki kilku lekcjom możesz zastosować wiedzę w swoim środowisku domowym w razie potrzeby.

Rekreacja na świeżym powietrzu

Jeśli masz czas wolny, idź do parku, lasu, wybierz się nad jezioro lub do innego zbiornika. Weź ze sobą kanapki, owoce, książkę lub odtwarzacz, kratę. Usiądź w pięknym, przyjemnym miejscu i zrelaksuj się z przyjemnością. Skoncentruj się na myślach o dobru, nie pamiętaj obelg i kłopotów.

Dzień bez gadżetów

Wyłącz telefon, tablet i komputer w nocy. Nie przejmuj się wiadomościami SMS, e-mailami i nowymi „polubieniami” podczas snu. Niestety, nie zawsze jest możliwe pozostanie bez łączności w ciągu dnia, ale jeśli masz taki dzień, zerwij swoje wirtualne połączenie ze światem i odważnie odejdź na prawdziwe życie. Pozostań sam, unikając zewnętrznych i niepotrzebnych czynników drażniących.

Koło społeczne

Przestań się komunikować lub, jeśli nie jest to możliwe, zminimalizuj komunikację z nieprzyjemnymi dla ciebie osobami. Jeśli czujesz zazdrość, niewygodę, zakłopotanie, nerwowość w dialogu z tymi lub innymi ludźmi - trzymaj ich z daleka od siebie, aby nie wywołać ponownie negatywnych emocji.

Pozytywne myślenie

W każdej niezrozumiałej i stresującej sytuacji zawsze myśl, że prędzej czy później zostanie to rozwiązane, wystarczy się zrelaksować i iść dalej. Staraj się nie tracić serca, nie wracaj mentalnie do uczuć i krzywd. Wiedz, że wszystko będzie dobrze, a wszystkie twoje wysiłki z pewnością przyniosą pozytywny rezultat.

Zakupy dla duszy

Co jeszcze może zadowolić kobietę, jeśli nie nowy zakup? Każda przedstawicielka płci pięknej otrzyma wiele pozytywnych emocji po zakupie modnej sukienki, w której wygląda idealnie. Wyobraź sobie sytuację, w której znajdziesz się w nowym stroju, zastanów się, kiedy możesz go nosić. Zakupy dla kobiety mają właściwości terapeutyczne - najważniejsze jest, aby spróbować wybrać dla niego czas, kiedy nie jest tłoczno w sklepach.