Jak przestać się oszukiwać

Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć przyszłości i dlatego przyciąga niektórych, a innych przeraża, zwłaszcza gdy nie ma wystarczających informacji na ten temat. I właśnie w takich momentach niepewności zaczynamy bezpodstawnie zakładać najgorsze: wydaje się, że konflikt z szefami koniecznie skończy się zwolnieniem, a mąż, który nie wezwał na czas, może spędza czas z drugim. Jak przestać się oszukiwać i zastraszać - porozmawiamy o tym dzisiaj z.

Nasza świadomość jest ustrukturyzowana w taki sposób, że w warunkach braku informacji wielu zamiast jej szukać zaczyna wypełniać rzeczywistość i, z reguły, w ponurych kolorach. Dlaczego tak się dzieje? Chodzi o nadwrażliwość, urazę i obawy różnego rodzaju, które są przyczyną zastraszania siebie.

Nadmierna wrażliwość lub uraza

Drażliwi często nie powinni brać wszystkiego do serca. Drażliwi ludzie postrzegają każde słowo przypadkowo porzucone jako próbę integralności ich „ja”, jako złośliwość, wyśmiewanie i manipulację. Drażliwość pomaga ludziom przodować w stosunku do innych. Wydaje się, że przeciwstawiają się swojemu otoczeniu ze zwiększoną wrażliwością: „Cóż, jestem taki dobry, jak mogliby mi to powiedzieć? Obrażali mnie! ”Z tego wszystkiego widzimy problem - osoba ma kruche, niezintegrowane„ ja ”, wspierane przez ochronny egoizm.

Na przykład dorosłemu nie pozwolono śpiewać piosenki na weselu, co wyraźnie wskazuje, że nie ma głosu. Był obrażony: „Nie doceniają mnie, moje umiejętności muzyczne mnie nie doceniają, jestem generalnie bezwartościową osobą”. Lub wiekiemu programistowi powiedziano, że jego program nie działa dobrze. Był obrażony: „Wskazali, że do niczego nie jestem dobry! Chcą przejść na emeryturę! ”

Po drugie, musisz nauczyć się wybaczać innym, którzy krzywdzą. Nie wszyscy ludzie są uprzejmi, ale to nie znaczy, że trzeba cierpieć z powodu każdej porażki. Czas zająć się sobą i nie dręczyć nas mękami. Pomaga w tym instalacja „zdrowych bzdur” - nie zwracamy uwagi na negatywne, ale czerpiemy korzyści z nieprzyjemnych sytuacji. Skrytykowali nas za spóźnienie - uczymy się nie spóźniać, krzyczeli w transporcie - chwalimy się za stabilność moralną i za niepodobanie się do awanturnika.

Lęki mogą być albo świadome, na przykład, gdy dana osoba była ostatnio w podobnej sytuacji, albo nieprzytomne, jeśli w przeszłości była sytuacja traumatyczna, a jej świadomość celowo zapomniała.

Likwidacja z powodu strachu ma miejsce, gdy nie mamy rozwiązania problemu, a jedynie emocje. Czasami ta emocja jest tak silna, że ​​przebija się do świadomości w postaci obsesyjnych myśli. Rozumiemy, że coś jest z nami nie tak, ale nie możemy nic zrobić. Wszystko to ogranicza osobę, zmusza ją do wykonywania dziwnych działań prowadzących do konfliktów, pogorszenia sytuacji i „zjadania”.

Co robić

Przede wszystkim należy przeanalizować, w jakich sytuacjach pojawiają się obsesyjne myśli. Czy te sytuacje są podobne, czy nie?

Jak wiecie, wszystkie nasze obawy żyją tylko w naszych głowach. Czasami wystarczy prosta uduchowiona rozmowa z drugą połową, aby pozbyć się obsesyjnych myśli. Jeśli mąż jest uważny na ciebie, z pewnością wysłucha cię i ostrzeże przed możliwymi opóźnieniami.

Jeśli mąż ma coś do ukrycia, będzie zdenerwowany, opuści rozmowę i da inne oznaki kłamstwa - natychmiast to poczujesz.

Inne sposoby walki z uzwojeniem