Co bawią nasze dzieci. Część 4. Role nastolatków

Jeśli twoi chłopcy i dziewczęta mają co najmniej 13 lat i nadal bawią się w małe kucyki, Manga, Hobbits i Hogwart, to możliwe, że znaleźli hobby na następne półrocze. Gracze fabularni to specjalna populacja ludzi żyjących w co najmniej dwóch światach jednocześnie. I żaden z tych światów nie jest komputerem. Ci ludzie rozpoznają swoją fizyczność, kultywują ją, ozdabiają i testują pod kątem siły.

Później gry RPG dla dzieci mogą przerodzić się w poważną pasję do rekonstrukcji historycznej, sztuki japońskiej lub, na przykład, poszukiwań. Ale na razie wystarczy zrozumieć i zaakceptować, że w twoim domu zaczął się gracz w rolę. Zasady utrzymania i opieki różnią się w zależności od gatunku. Zajmijmy się głównymi.

Rasy ras

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że świat graczy RPG jest niezwykle różnorodny: tolkieniści, potterianie (lub potterianie), Warcraft, manga, kucyk ... W rzeczywistości wszystkie gry fabularne są podzielone na trzy duże grupy: LARP (LARP, są robotnikami terenowymi, są tolkienistami), Cosplay (CosPlay) i gry planszowe (D&D, lochy). Podział na podgrupy wewnątrz nie jest już tak ważny i nie tylko dzieci mogą łatwo przenosić się między sobą, ale same podgrupy mieszają się, tworząc nową generację gier i zabawek (na przykład małe kucyki nie zawsze miały piękne japońskie oczy anime, ale hobbici w poprzednim życiu nie mogli spotkać się z szaleństwem).

Larp

Słowo LARP to skrót od Live Action Role-Playing Game, RPG akcji na żywo. Zakłada się, że uczestnicy spotykają się na czystym polu (ciemny las, wysokie góry - wynika to z okoliczności) i wykonują wszystkie działania gry na serio: splatają intrygi, prowadzą negocjacje, tworzą sojusze wojskowe, walczą, biorą jeńców ... Aby gra nie zakończyła się tragicznie i nie kolidowali z obowiązującymi przepisami, uczestnicy zwykle nie walczą prawdziwymi mieczami i strzelają fałszywymi strzałami. W wersji dla dzieci są to zwykle komory - lekkie plastikowe pałki owinięte pianką gumową, w grach RPG starszej grupy używane są kopie prawdziwej broni wykonanej z tworzywa sztucznego (siniak jest najgorszą raną). Początkowo te miecze i topory były nazywane „broniami LARP”, a potem samo słowo „LARP” przeszło do nich. Nie każdy gracz w rolę powie, że gra w LARP. Oświadczy raczej, że „uczestniczy w roli” i „walczy na nogach”.

Rodzice wszystkich, którzy grają w LARP, nazywani są tolkienistami. Nie jest to do końca prawdą: pracownicy terenowi dość rzadko w swoich grach przedstawiają historie „Hobbita” lub „Władcy pierścieni”, wśród nich są fani Nicka Perumowa i rosyjskich eposów, hellenistów i varangian ... Ale ponieważ wszyscy są pasjonatami gatunku fantasy, noszą zbroje i fale w przypadku mieczy różnica nie jest zbyt fundamentalna, dzieci nie mają nic przeciwko: tolkieniści to tolkieniści.

Gdzie nosić tolkienist

Ich kultowy sklep nazywa się Donjon. Tam możesz kupić broń (larpy, komnaty i repliki), kombinezony i materiały do ​​samodzielnej produkcji kombinezonów.

Dokąd skierować energię Tolkienist

Do sportu! Łucznictwo, historyczne szermierki, sporty jeździeckie są idealne.

Gdzie wysłać tolkienisty w lecie

Obóz Stormwind to idealne miejsce do odgrywania ról: możesz zostać wojownikiem, możesz być kupcem, możesz być naukowcem i magiem, a jednocześnie elfem, gnomem, człowiekiem i piekłem, kto jeszcze.

Cosplay

Cosplay to gra kostiumowa. Liczy się nie tyle fabuła i dobrze skoordynowane działania uczestników, co dobrze wykonany kostium. Nastolatki są zanurzone w cosplay, które w dzieciństwie bawiły się w małe kucyki, lubiły mangę i anime.

Ci, którzy jako dziecko lubili książki o Harrym Potterze i kreskówki z Gravity Falls, nadal stanowią jakiś pośredni związek między tolkienistami i cosplayerami. Mogli dołączyć do Tolkienistów ... Ale w mugolskim świecie efekt potężnego zaklęcia zwykle nie jest tak oczywisty, jak na przykład uderzenie mieczem. A na Cosplay Potterowie wyglądają nudno i ponuro w porównaniu do różowych jednorożców. Dlatego najbardziej bawi ich fakt, że wymieniają się magicznymi przedmiotami w sieciach społecznościowych i piszą fan fiction. Te ostatnie, nawiasem mówiąc, trenują umiejętności pisania lepiej niż szkolne eseje.

Gdzie nosić Pottera

Najczęściej trzeba je kupić za pośrednictwem Ali Express, ale tutaj możesz kupić magiczne rzeczy, które są odpowiednie na cały dzień noszenia w świecie mugoli.

Gdzie kierować energią Pottera

Najlepszy ze wszystkich - w sporcie. I wtedy twój młody mag może wejść do wirtualnego świata.

Gdzie wysłać Pottera na lato

Dzieci poniżej 12 roku życia będą bawić się w programie Hogwartsot Robinsonade. Co dziwne, nikt nie opracował programów dla uczniów szkół średnich na ten temat. Relatywnie podobny duchem i otoczeniem do Pottera należy do obozu Robin Hood.

Komputery stacjonarne

Pierwsza gra fantasy nazywała się Dungeons & Dragons (D&D, DnD; Dungeons and Dragons) i pojawiła się w 1974 roku. Zamiast żetonów po polu poruszały się piękne postacie bohaterów i smoków. Potem same postacie stały się fetyszem i kolekcjonerskim, opracowano wiele podobnych gier, pojawiły się strategie kart (karty są również zbierane) - pisaliśmy już o tym tutaj. Wiele dzieci lubi, że same opracowują skrypty do tych gier i tworzą miniaturowe postacie z plastiku (glina, drewno).

Gdzie nosić zarządcę

Ponieważ ich plastikowe postacie uczestniczą w blatach we wszystkich przedsiębiorstwach, nie potrzebują munduru. Ale figurki lub karty musisz kupić.

Gdzie wysłać zarządcę na lato

Tam, gdzie jest polowy - do Stormwind.