Mąż nie chce dziecka: co robić

Wyraziłeś pragnienie i nie otrzymałeś oczekiwanej odpowiedzi. Mąż nalega na antykoncepcję, twierdząc, że „jeszcze nie czas” lub, co gorsza, że ​​nigdy nie chce zostać ojcem. Według statystyk 9% żonatych mężczyzn nie chce mieć dziecka. Niepowodzenie jest wynikiem wniosków męża, widocznej części góry lodowej. Jeśli wziąć pod uwagę tylko ją, to walka jest bezużyteczna. Spróbuj głęboko przyjrzeć się temu, co faktycznie kryje się za odmową. Najczęściej jest to lęk lub jego silniejsza manifestacja - strach. Eksperci z Centrum Psychologicznego „Puzzle” Veronika Zolotova i Elena Pozdnyakova pomogą nam zidentyfikować obawy mężczyzn i pokonać je.

Odpowiedzialność

Kiedy mówimy, że człowiek boi się odpowiedzialności, jest to bardziej komplement niż oskarżenie. Poważny dorosły mężczyzna nie może zrozumieć: teraz masz 2 pensje dla dwojga, a kiedy urodzi się dziecko, będzie jedno dla trzech. Oznacza to, że jego osobista odpowiedzialność finansowa wobec rodziny wzrośnie co najmniej trzykrotnie. Niemożność zapewnienia rodziny na poziomie, który sam sobie ustalił, czyni go porażką we własnych oczach.

Rozwiązanie

Jeśli obiektywnie zrozumiesz, że twój mąż nie zarabia gorzej, a może nawet lepiej niż średnia regionalna, to znaczy, że jest w pełni w stanie zapewnić dziecku wszystko, co niezbędne, wówczas mamy do czynienia z obniżoną samooceną. Nie mów jeszcze o dzieciach - przekonaj swojego męża, że ​​jest najbardziej odpowiedzialną osobą na świecie, że udaje mu się pozostać profesjonalistą, a jego rodzina (czyli jak dotąd tylko ty) nie może być pozbawiona uwagi, że jest generalistą i superbohaterem. Chwała mu. Pochwal je swoim znajomym i mamie. Przekazuj rodzinie decyzje dotyczące męża. Niech ma wrażenie, że wiele na tym świecie spoczywa na nim i trzyma się dobrze ... Być może możesz zwiększyć ładunek o 3,5–4 kg plus pieluchy.

Zmiany relacji

Mężczyzna nie może zrozumieć, że dziecko na zawsze zmieni równowagę sił w rodzinie. To znaczy, może oczywiście ... Dla niektórych staje się to odkryciem po porodzie: „Och, jak to jest, żona nie jest teraz zajęta wokół mnie, ale wokół tego, drobna i krzycząca”, a także krzyczą z początku, aby przyciągnąć uwaga, a potem czasem zupełnie uciekają. Więc masz szczęście: mąż z góry przewiduje trudności. I stara się im zapobiec w najprostszy i najbardziej radykalny sposób.

Dla niektórych, zwłaszcza młodych, mężów, seks oznacza wiele w życiu, a ciąża żony (jej zatrucie, wzrosty hormonalne, zmienione formy) i narodziny dziecka oznaczają rezygnację z głównej przyjemności życiowej.

Rozwiązanie

Można zmniejszyć obawy mężczyzn, tworząc prawdziwy obraz przyszłości, szukając domniemanych problemów i ich rozwiązań. Przeczytaj to na początek. I dosłownie za tydzień opublikujemy artykuł o „pozach w ciąży”. Teraz musisz zrozumieć siebie i przekazać mężowi, że seks nie zniknie z twojego życia - wręcz przeciwnie, stanie się tym, czym nigdy wcześniej nie był. Pozwól dziecku pojawić się w twoich rozmowach jako ucieleśnienie twojej miłości - aby mężowi łatwiej było zaakceptować ideę pojawienia się „trzeciej”, uświadomić sobie, że dziecko sprawi, że twój związek będzie jeszcze silniejszy, a miłość silniejsza i jaśniejsza. Co najważniejsze, mówiąc całą tę teorię, nie przerywaj praktyki.

Zdrowie

A może twój mąż kocha cię tak bardzo, że boi się cię skrzywdzić? Poród - to boli, on wie. Poród jest nawet niebezpieczny. Strach przed nieudanym porodem może przestraszyć mężczyznę nie mniej niż ciebie. Te bolesne myśli sprawiają, że nie chce się rozmnażać. Wszystko może być jeszcze bardziej skomplikowane: nagle mąż ci nie powiedział, ale jego rodzina ma odziedziczone choroby - a jego niechęć do podejmowania ryzyka nie jest oparta na fantazjach.

Rozwiązanie

Najpierw musisz wyjaśnić swojemu mężowi, że im jesteś starszy, tym wyższe ryzyko - więc czas przestać się bać i przejść do konkretnych działań. Zdaj oba badania lekarskie, osobiście - również dodatkowe badania na infekcje TORCH. Jeśli istnieją szczególne obawy, włącz genetykę do planu konsultacji. Jeśli lekarze udzielili zgody na leczenie zgodnie z wynikami badań, pozwól mężowi znaleźć klinikę i lekarza, którym powierzono prowadzenie ciąży i samozadowolenie.

Zmiana statusu społecznego

To najbardziej oczywisty ze wszystkich ludzkich obaw: co z moimi spotkaniami? Ale co z podróżami służbowymi? Ale nie możemy nawet zaprosić nikogo do odwiedzenia? Jest to szczególnie dotkliwe, jeśli większość twoich przyjaciół jest również bezdzietna.

Rozwiązanie

Statystyki pokazują, że mężczyźni, którzy komunikują się z przyjaciółmi i krewnymi, którzy mają dzieci, pozytywnie reagują na możliwość zostania ojcem. Odwiedź rodziny z małymi dziećmi. Pozwól mu się przyzwyczaić, zdobyć doświadczenie, patrząc z boku na to, co robią inni. Niech spróbuje trzymać go w rękach, grać, wybierać prezent. Wyjaśnij, że dzieci szybko rosną, a wkrótce będziesz mógł razem wyjść, podróżować. I przejdź do filmów dla ponad 3 filmów, które są naprawdę bardzo dorosłe i interesujące.

Upadek planów

Jeśli natychmiast odrzucimy takie opcje, jak infantylizm, samolubstwo i niezdecydowanie, wówczas „jeszcze nie czas” mężczyzn ma bardzo realne podstawy. To normalne, że uczeń nie chce zostać ojcem: teraz zaczyna zarabiać pieniądze, a potem ... Ale jak zareagować, jeśli pasek zostanie popchnięty przez cały czas: tutaj wynajmiemy większe mieszkanie ... tutaj kupimy własne ... teraz dostanę drugi wyższy ... Mężczyzna naprawdę ma plany, które można zniszczyć (lub przynajmniej przełożone) w związku z pojawieniem się dziecka. Ale oprócz planów masz także zegar biologiczny.

Rozwiązanie

Pozwól mu podać konkretne czasy oczekiwania. Biorąc jego słowa z całą powagą, sprawiasz, że rozumie, że słuchasz jego życzeń, szanujesz jego potrzeby. Musisz zrozumieć, że jesteś zagrożony, a wskazany okres może być tylko opóźnieniem. Jeśli ma więcej niż dwa lata, warto pomyśleć o relacjach rodzinnych.