Siłacz: instrukcje użytkowania

Nie ma kobiety, która nie marzyłaby o silnym mężczyźnie. Kobiety chcą zapomnieć o problemach, zmartwieniach i wreszcie zrelaksować się, opierając się na silnym i niezawodnym męskim ramieniu. oferuje rozważenie wszystkich zalet i wad życia z silnym mężczyzną.

Silny człowiek jest aktywny i zdecydowany, a jego wytrwałości nie można się oprzeć. Z łatwością bierze odpowiedzialność za ciebie i twoje dzieci, wyłania się zwycięsko z najtrudniejszych sytuacji, wraz z nim nie możesz martwić się o materialną stronę życia i po prostu być słabą kobietą.

Niestety, to, co wygląda uroczo i romantycznie podczas zalotów w życiu rodzinnym, może być trudnym problemem. W niektórych sytuacjach uprzywilejowane zalety ukochanego „silnego człowieka” stają się strasznymi wadami, z którymi musisz się nauczyć żyć.

Od odpowiedzialności do despotyzmu

Rzetelny człowiek

Anya przez całe życie marzyła o ślubie z silnym mężczyzną. I miała szczęście, że właśnie to spotkała. Niedługo po ślubie Aleksiej powiedział, że Anya powinna rzucić pracę, ponieważ dobrze zarabia, a kobieta nie powinna się męczyć. Anyi podobała się ta opieka i zrezygnowała bez żalu. Początkowo dziewczyna lubiła układać życie i wychowywać dzieci.

Kiedy dzieci dorastały, Anya się nudziła, zdając sobie sprawę, że naprawdę chce zrealizować swoje ambicje. Powiedziała mężowi, że rozważa powrót do pracy. Oburzenie Aleksieja nie znało granic: „Naprawdę mnie obrażasz. Czy nie jesteś ze mnie zadowolony, a ja nie zaspokajam twoich potrzeb? Jeśli się nudzisz, urodzimy kolejne dziecko. Anya musiała zapomnieć o swoich planach kariery pod groźbą zerwania relacji.

Silny mężczyzna otacza kobietę z troską i uwagą. Robi wszystko, żeby niczego nie potrzebowała. A zatem, jeśli żona wykazuje niezależność w zarabianiu pieniędzy lub planuje karierę zawodową, postrzega to jako osobistą zniewagę.

Silny człowiek uważa się za głowę i osobę zarabiającą w rodzinie, dlatego postrzega twoje próby samorealizacji jako niedowierzanie w jego męskich cechach. Wszystko to prowadzi do tego, że żona stopniowo traci nie tylko możliwość pracy, ale także studiowania, komunikowania się z przyjaciółmi i zabawy bez męża.

Czasami silny mężczyzna nie jest przeciwny pracy żony. Ale w tym przypadku stara się w każdy możliwy sposób umniejszyć wartość jej pracy. Masza stanęła w podobnej sytuacji. Jej mąż kupił jej małą firmę i teraz śmieje się z prób zarabiania pieniędzy przez Maszę. Uważa, że ​​taka praca to dobra zabawka dla znudzonej kobiety, nic więcej.

O odpowiedzialności

Nastya podobało się, że Oleg całkowicie przejął odpowiedzialność za rozwiązywanie wszystkich problemów domowych i materialnych. Kiedy para zaczęła naprawiać dom, Oleg zrobił wszystko sam: od wyboru materiałów budowlanych po zakup zasłon. Nastya również chciała wziąć udział w urządzeniu w domu, ale jej mąż nie dał jej żadnych szans. Wszystko powinno być tak, jak chce Oleg - nawet on nie ufał żonie, że wybierze dywan i przybory kuchenne.

Wkrótce Nastya zdała sobie sprawę, że Oleg decyduje WSZYSTKO w swojej rodzinie: gdzie pojechać na wakacje, kogo zaprosić, gdzie dzieci powinny się uczyć i jak spędzić weekend. Oleg stale żądała od Nastyi raportu o tym, co robi, i była zła, jeśli nie odebrała telefonu na czas. Nastya coraz częściej czuła się przygnębiona i zależna, potrzebowała jedynie posłuszeństwa woli męża.

To jest odwrotna strona odpowiedzialności, pewności siebie i aktywnej pozycji życiowej. Silny człowiek wierzy, że tylko on wie, jak i co robić, jest pewien, że ma absolutną rację i że wszystko działa zgodnie z planem, proces musi być kontrolowany.

Silny charakter

Pewnego razu Olya, widząc, jak jej mąż nie może rozwiązać poważnego problemu przez drugą godzinę, próbowała udzielić mu porady. W odpowiedzi usłyszała zirytowany monolog na temat roli kobiety w życiu mężczyzny. „Sam wiem, co trzeba zrobić i nie potrzebuję niczyich rad!” Skończył swoją wściekłą tyradę.

Niestety drugą stroną silnej postaci może być niechęć do słuchania opinii innych ludzi. Umiejętność obrony siebie i walka o cechy zamieniają się w konflikt i drażliwość.

Każde wyrażenie własnej opinii może stać się poważnym sprawdzianem dla żony i przerodzić się w konflikt. To samo dotyczy dzieci. Mężczyzna jest głównym w domu i chodzi o to.

Jak zbudować związek

Zgłoszenie czy walka?

Często kobiety żyjące z silnymi mężczyznami mają właśnie taki problem. Jakie taktyki wybrać, aby utrzymać relacje i siebie?

Z jednej strony silny mężczyzna wymaga, aby kobieta była całkowicie podporządkowana, zapewniając ochronę, opiekę i zdolność do słabości w zamian za jej pokorę. Ale paradoks polega na tym, że żądając poddania się i osiągnięcia tego, mężczyzna traci zainteresowanie taką kobietą, a czasem zupełnie przestaje ją szanować.

Jeśli kobieta zaczyna kwestionować jego wpływy i opiera się, w rodzinie zaczynają się niekończące się konflikty, które zamieniają dwie silne osobowości w wrogów, aw większości przypadków prowadzą do rozwodu.

Kobiety również nie różnią się sekwencją. Z jednej strony chcą być słabi i całkowicie ufać mężczyźnie. Z drugiej strony nudzą się przez cały czas posłuszeństwem i polegają na ludziach, chcę pokazać swoją moc i oryginalną naturę.

Jednocześnie, gdy mężczyzna na to pozwala, narzekają, że jest słaby. Okazuje się, że silny nie daje nam możliwości wyrażenia siebie, a słaby mężczyzna utrudnia relaks i poczucie się jak kobiety.

Zapomnij o walce o swoje prawa i ślepym poddaniu się, obie te ścieżki nie są skuteczne.

Naucz się interesować męża swoimi pragnieniami, aby zrozumiał, dlaczego on tego potrzebuje. Na przykład Tanya, której mąż był przeciwny jej pracy, postąpił następująco.

Powiedziała mu, że bardzo go kocha i doceniła fakt, że chronił ją przed wszelkiego rodzaju codziennymi burzami. I to dzięki jego trosce stać ją na robienie tego, co lubi.

Zapewniła także męża, że ​​jej praca nie zaszkodzi rodzinie, a dzieci pokochają i szanują matkę jeszcze bardziej za jej sukcesy, a on sam byłby z niej dumny.

Nie przeciwstawiaj się swoim interesom interesom swojej rodziny i męża, wręcz przeciwnie, podkreślaj wszystkie zalety twojego pomysłu na rzecz wspólnego dobra.

Chroń swoje interesy. Naucz się wyjaśniać, czego i dlaczego nie lubisz i czego naprawdę chcesz. Argumentuj swój punkt widzenia.

Budowanie relacji

Jeśli despotyzm twojego męża rani twoje uczucia, naucz się o tym mówić. Wyrażaj swoje pragnienia i uczucia w spokojnej i zrozumiałej formie (bez łez i napadów złości). Przejdź do faktów i logiki. Nigdy nie ignoruj ​​tego, co ci się nie podoba w jego zachowaniu. W psychologii istnieje „wypowiedź”, która pomaga wyjaśnić twój punkt widzenia innej osobie. Oto sedno metody:

Fraza zaczyna się od neutralnego, nieskonczącego opisu działań innej osoby, która ci nie odpowiada. Następnie następuje opis twoich reakcji na to zachowanie. Wyjaśnij później, w jaki sposób działania drugiej osoby odbijają się na tobie. Na koniec opisz, co chcesz. Jednocześnie używaj takich zwrotów jak „chciałbym”, „byłbym ci wdzięczny”, „wolałbym”.

Jeśli możemy wyrazić nasz problem otwarcie, w „formie I”, natychmiast uzyskamy dwie znaczące zalety: poprawimy relacje z osobą, zwiększymy przejrzystość, przejrzystość relacji i stworzymy motywację partnera do pomocy w rozwiązaniu naszego problemu.

Popraw swoją samoocenę, rób to, co lubisz i osiągnij w tym sukces. Jeśli jesteś pewny siebie, inni ludzie będą cię szanować, w tym twój mąż.

Staraj się zachować równowagę siły i słabości w swoim związku. Oznacza to, że podejmujesz inicjatywę i bierzesz odpowiedzialność, kiedy naprawdę tego chcesz, jest to ważne dla ciebie i możesz sobie z tym poradzić. Z drugiej strony umiesz spokojnie przenieść odpowiedzialność na swojego męża.