Poligamia męska: opłacalny mit?

Twierdzenie, że mężczyzna jest nienasyconym mężczyzną, a kobieta jest stróżem ogniska, jest przez nas postrzegane prawie jako aksjomat. Ale czy to naprawdę tak? Czy mężczyźni naprawdę chcą tylko „odejść w lewo” i czy kobieta myśli wyłącznie o ciszy w rodzinie? Dzisiaj mówi się o męskiej poligamii.

Początkowo termin „poligamia” implikował wyłącznie poligamię (i poligamię), to znaczy obecność kilku żon i na absolutnie uzasadnionych podstawach.

Częste wojny i sprzeczki doprowadziły do ​​tego, że na planecie było o rząd wielkości więcej kobiet niż przedstawicieli silnej połowy ludzkości i potrzebowali ochrony. Dlatego mężczyzna zwykle miał kilka żon lub konkubin.

Z czasem kilka żon mogło sobie pozwolić tylko na godnych uwagi mężczyzn - znowu nie z powodu pożądania, ale ze względu na autorytet. W końcu posiadanie kilku kobiet zapewniało takie samo podejście do wszystkich.

W tej chwili dogmaty religijne w połączeniu z feminizacją praktycznie zniszczyły pojęcie poligamii. Prawo do posiadania kilku żon pozostało tylko w niektórych krajach muzułmańskich i Indiach, i to jest dla bogatych ludzi.

Okazuje się, że poligamia nie jest naturalną cechą silnej połowy ludzkości. Dlaczego więc we współczesnym społeczeństwie jest tak wielu poligamicznych mężczyzn?

Czy warto winić człowieka?

Co oznacza poligamia we współczesnym społeczeństwie?

Oczywiście najłatwiej jest obwiniać ludzki instynkt zwierzęcy niż próbować znaleźć przyczynę.

Kiedy mówimy o męskiej poligamii, co mamy na myśli?

Po pierwsze, że mężczyzna, zaczynając od nastolatków, śpi ze wszystkimi dziewczynami z rzędu, a przynajmniej próbuje to zrobić. Jednocześnie jednak nikt z jakiegoś powodu nie zastanawia się, dlaczego dziewczęta na to pozwalają.

Po drugie, mówimy o męskiej poligamii, ponieważ mężczyzna obserwuje każdą przechodzącą kobietę. Chociaż kobieta nie robi tego samego, jeśli przechodzi obok niej przystojny mężczyzna-macho?

Po trzecie, mówimy o poligamii dotyczącej małżeństwa. Na przykład człowiek stale lub przynajmniej od czasu do czasu się zmienia. Na pytanie, dlaczego to robi, odpowiedź jest prosta: „Tak, mężczyzna jest niewrażliwy!”

Tak, mężczyzna może zdradzić swoją kobietę. Ale dlaczego? Czy to naprawdę tylko kwestia naturalnych instynktów?

Przede wszystkim zauważamy, że nie można wyrównać wszystkich ludzi pod jednym grzebieniem. Każdy przypadek miłości jednego człowieka ma swój własny powód.

Spójrzmy na najbardziej typowe przyczyny działań ludzi, z powodu których nazywane są poligamicznymi.

Czy poligamia jest nieuleczalna?

Kiedy winna jest kobieta ...

Mężczyzna odczuwa dyskomfort moralny, szuka zrozumienia i wsparcia.

Co spowodowało to, jest całkiem zrozumiałe. Małżonkowie coraz mniej chętnie rozmawiają ze sobą na tematy osobiste, wszystkie relacje ograniczają się do codziennego życia i obowiązków rodzinnych. Kłótnie nieustannie wybuchają, powstają nieporozumienia itp.

Kiedy człowiek jest winny ...

***