Jeśli dziecko zapyta psa: o czym dyskutować przed wyrażeniem zgody?

Ale w przeciwieństwie do dziecka rozumiesz, że sprowadzenie małego szczeniaka na 5. piętro bez windy wcale nie stanowi problemu. Problem polega na tym, aby z roku na rok prowadzić zdrowego psa chodzącego po schodach dwa razy dziennie. Problemem jest także dopasowanie się do tego psa na 40 metrach kwadratowych. I karm go, rób szczepienia i poświęcaj mu swoje wakacje ... Dlatego boleśnie myślisz, jak odmówić dziecku, nie obrażając go. Pomożemy ci myśleć. Aby to zrobić, musisz najpierw zrozumieć, dlaczego dziecko (szczególnie twoje, a nie ty) potrzebuje psa.

Dlaczego mężczyzna potrzebuje psa

Najłatwiejsza opcja: połowa kolegów z klasy ma już psa - a twój chce być taki jak wszyscy inni. Argumenty takie jak „Sasha i Arina nie są jeszcze pół-klasy” zwykle nie działają. Cóż, nie chce być taki jak wszyscy, ale najfajniejszy ze wszystkich. Dlatego pies prosi o duży. Tak, zgadza się z nią chodzić, karmić i trenować ... Rozumiesz, że bezpiecznik będzie trwał maksymalnie dwa miesiące, a wtedy wszystkie dodatkowe obowiązki związane z pojawieniem się zwierzaka spadną na twoje ramiona. Prawdopodobnie powinien powiedzieć dziecku - szczerze. I żeby się nie obraził, zaoferuj sobie i jemu okres próbny: przez dwa lub trzy miesiące pójdziesz do schroniska dla zwierząt, zajmiesz się tam psami - spacerujesz, karmisz i myjesz karmniki ... Nawiasem mówiąc, kupujesz jedzenie z jego kieszeni - pozwól oceni, czy jest gotowy odmówić pobrania, na przykład aktualizacji Minecraft na rzecz czworonożnego przyjaciela.

Tak, sam podpisałeś werdykt. Ale tylko przez 2-3 miesiące, a nie na całe życie. Radośnie, w każdą środę po pracy i w każdą sobotę rano ty i twój syn (córka) idziecie do schroniska i zgłaszacie się na ochotnika.

  • Spędzisz dużo czasu ze swoim dzieckiem i będziesz cieszyć się wspólnymi zajęciami; może zrozumie, że jesteś lepszy od psa.
  • Dziecko zrozumie, że wychowanie zwierzęcia jest trudną sprawą i porzuci zobowiązanie.
  • Lub odwrotnie - dziecko będzie wypełnione poczuciem odpowiedzialności i determinacji ... I zabierze zwierzaka ze schroniska (przyjdzie oszczędzanie). Albo będzie nalegał na zakup psa rasowego. Następnie musisz kupić: osoba udowodniła powagę swoich zamiarów.

Alternatywna opcja

Jeśli potrzeba zwierzęcia pojawiła się niezależnie od trendów wewnątrzszkolnych, możliwe jest, że maskuje on pewne problemy psychologiczne.

„Chcę psa” można rozszyfrować jako „Chcę, żeby to było z kim bawić się, chodzić i rozmawiać”. I najprawdopodobniej nie chodzi o psa, ale o to, że dziecko ma problemy z tobą lub z rówieśnikami. Pies jest w stanie je rozwiązać - przynajmniej częściowo. Po pierwsze, jeśli jesteś szczeniakiem, będziesz komunikować się ze sobą bardziej, a po drugie „miłośnicy psów” są rodzajem klanu, imprezy, nowego kręgu przyjaciół. Ostatecznie światło nie zbiegło się z kolegami z klasy.

Ale te same zainteresowania można rozwiązać w każdym klubie hobby: studio malarskie, sekcja sztuk walki, kursy scrapbookingu, w końcu znasz talenty swojego dziecka lepiej od nas! Nie wykluczamy jednak, że zwierzęta są jego głównym zainteresowaniem. Następnie wracamy do poprzedniej strony.

Uszczelki

Kot jest czymś miękkim, ciepłym, można go głaskać. Jeśli twoje dziecko prosi o kotka, brakuje mu przywiązania. Nawiasem mówiąc, rodzic. Już przegapiłeś coś ważnego w życiu, teraz będzie to dość trudne do nadrobienia. Jeśli syn lub córka ma więcej niż 8 lat, jest mało prawdopodobne, aby zrozumieli twoją nagłą czułość, jeśli nie są przyzwyczajeni od niemowlęcia. Więc kup kotka. I zacznijcie wspólnie o niego dbać: zbudujcie dla niego dom, ciepłe jedzenie, zadrapanie za uchem ... A kiedy dziecko przytula kotka, przytulacie go. Będzie harmonijny i naturalny. Zapraszam do nadrobienia zaległości.

W przypadku kotów istnieje jednak jeden problem, który może wykreślić wszystkie ich zalety: filce kotów są zbyt często (częściej niż psy) uczulone. Aby później nie musieć gorączkowo dołączyć zwierzaka, w którym właśnie miałeś czas się zakochać, lepiej wykonać test alergiczny przed decydującym zakupem. Szczerze mówiąc, testy alergiczne będą cię kosztować więcej niż rasowy kot, ale w tym przypadku lepiej płacić za pieniądze za miłość do zwierząt niż za zdrowie.

Dobra wiadomość: jeśli jesteś uczulony na koty, a Twoja córka nadal chce mieć zdjęcia na Instagramie, możesz kupić królika miniaturowego. Te cuties bardzo rzadko powodują alergie, ale bardzo często - frywolne rozkosze. Twoja dziewczyna będzie zadowolona: w końcu wszyscy mają kocięta na Instagramie, a króliki dopiero zaczynają się modić.

Jedyne zastrzeżenie: nie kupuj królików na targowiskach ptaków - poślizgną się one prawdziwe zamiast karłowatych, zaczną szybko rosnąć i, niestety, w przeciwieństwie do kota i mini-królika, śmierdzi.

I inne zwierzęta

Dzieci zwykle proszą o świnkę morską, chomika i inne drobiazgi w „co najmniej” formacie, gdy już odmawia się im psa, kota, królika i różowego kucyka. W rzeczywistości chomiki to żywe zabawki. Z ich pomocą dziecko spełnia instynkt obserwatora i wynalazcy. Z takim samym sukcesem możesz kupić mu ryby, ptaki lub konstruktora Lego. Lub zestaw do uprawy kryształów. Lub komputer typu tablet.

Nie, nie jesteśmy kategorycznie przeciw chomikom w domu. Pamiętaj tylko, że średnia długość życia tych zwierząt wynosi 2-3 lata. A jeśli, na przykład, kupiłeś zabawkę na żywo dla 6-letniego dziecka, a on to uwielbiał, musisz jakoś wyjaśnić 8-latkowi ... I to pod warunkiem, że byłeś wystarczająco bystry i kupiłeś bardzo młodego chomika, a często tragedie zdarzają się kilka miesięcy po zakupie.

Niektórzy rodzice pogodzili się z tym i przygotowują wcześniej substytucję: przynoszą „nieprzytomnego” chomika „do szpitala”, kupują nowego po drodze i zwracają „odzyskane” dziecko. Odpowiedz sobie, zanim będzie za późno: czy jesteś gotowy na regularne granie w takie gry?