10 kroków do pewności siebie

Badania pokazują, że nieśmiałość i ostrożność to naturalne warunki dla człowieka. Zapomnij o pewności siebie, a także o talencie przywódcy lub oratorium - są to umiejętności, z którymi się rodzą. Nasi przodkowie musieli zachować czujność podczas przetrwania na wolności. Te cechy są w naszych genach. Jak stać się bardziej pewnym siebie? Skorzystaj z naszych wskazówek!

Krok 1. Połóż swoje myśli na półkach.

Przeciętny człowiek ma 65 000 myśli dziennie. Ponadto 85–90% tych myśli to negatywne rzeczy, o które się martwimy lub których się boimy. Te myśli są dla nas jak ostrzeżenia, które otrzymaliśmy od jaskiniowców. Rzeczywiście, jeśli raz włożysz rękę do ognia, nie będziesz chciał powtórzyć tego manewru. Ale dzisiaj ten mechanizm przetrwania działa przeciwko nam, ponieważ z tego powodu skupiamy się na naszych lękach, a nie na nadziejach i snach.

Pierwszą kwestią jest świadomość, że nasz mózg działa w ten sposób. I utrzymuj te negatywne myśli we właściwej proporcji do pozytywnych. Nie zapominaj, że twoje myśli są tylko myślami. Niekoniecznie reprezentują obiektywną rzeczywistość.

Jeśli zapytasz, to pytania „Czego chcesz?” Lub „Kim chcesz być?” Większość odpowie „Nie wiem”. Wiedza, czego naprawdę chcesz, jest kluczem do pewności siebie. A jeśli wszystko, co robisz, ma na celu osiągnięcie wyniku, osiągniesz to.

Krok 3. Wyrazić dzięki

Każdego dnia dziękuj losowi za to, co masz. Jeśli czujesz się zagubiony, pamiętaj przynajmniej, że skoro czytasz ten materiał, to jesteś w porządku ze swoim wzrokiem, a także masz komputer. Rzeczywiście, jeśli się nad tym zastanowić, ponad połowa ludzi na całym świecie nie ma możliwości, które masz. Począwszy od wdzięczności, pozostaniesz we właściwym nastroju do końca dnia.

Bardzo zabawne, ale jeśli regularnie opuszczasz strefę komfortu, rozszerza się. A jeśli jesteś ciągle w środku, to wręcz przeciwnie, maleje. Nie uwięź się w środku, ale postaraj się wyjść na zewnątrz. Wszyscy zrobiliśmy coś, czego się baliśmy, a potem zdaliśmy sobie sprawę, że tak naprawdę nie było to tak przerażające. To jak pójście do dentysty, kiedy boimy się dokładnie, dopóki nie usiądziemy na jego krześle.

Krok 5. Wybierz środowisko

Psychologowie twierdzą, że twoje poglądy na przyszłość, negatywne lub pozytywne, kształtują pięć osób, z którymi spędzasz większość czasu. Dlatego wybieraj ostrożnie tych, którzy cię otaczają. Komunikuj się z tymi, którzy cię inspirują i stymulują.

Nasza pewność siebie nie jest niszczona przez niepowodzenie, ale przez fakt, że cierpiąc, poddajemy się. Zamiast tego sugerujemy, abyś ocenił, co poszło nie tak i spróbuj ponownie. Amerykańskie badanie pokazuje, że baseballiści z największą liczbą outów również mają najwięcej trafień w cel.

Krok 7. Odrób pracę domową

W prawie każdej sytuacji trening promuje pewność siebie. Wyobraź sobie, że musisz wygłosić mowę przed dużą publicznością. Ćwicz w domu, nagraj się na dyktafonie, słuchaj. Lub spotkasz w pracy nowe osoby z innej firmy holdingowej. W takim przypadku spróbuj wcześniej dowiedzieć się, czym one są, przejdź do strony internetowej firmy, w której pracują, zobacz ich profile w sieciach społecznościowych.

Przede wszystkim musisz wrócić do drugiego punktu i zrozumieć dla siebie, czego chcesz, a następnie powiedzieć o tym innym. Będziesz zaskoczony, jak wiele osób jest gotowych ci pomóc, gdy wiedzą o twoich pragnieniach, a także, że potrzebujesz ich pomocy. Ponadto są bardzo pochlebne, gdy są proszeni o pomoc lub wsparcie. A jeśli ktoś nagle odmówi, zawsze możesz poprosić kogoś innego. Ale wierzcie mi, rzadko odmawiają.

Krok 10. Znajdź mentora

Cokolwiek zdecydujesz się wziąć, jest ktoś, kto już to zrobił i odniósł sukces. Ci ludzie mogą dać ci dobrą radę lub po prostu dać dobry przykład. Szukaj takich ludzi przez znajomych i znajomych. A kiedy go znajdziesz, postaraj się nauczyć od nich jak najwięcej.