Wybór niani

Wyobraź sobie, że pilnie potrzebujesz niani. Gdzie to jest - ta życzliwa i narzekająca kobieta, która rozwiąże od ciebie wiele zmartwień - powinienem poszukać? A jak odróżnić Mary Poppins od sadystycznego frekena Bocka? Cokolwiek powiesz, a przede wszystkim, właśnie takie pytania dotyczą każdej kobiety, która łączy rodzinę z pracą.

Oczywiście, w poszukiwaniu podobieństwa do idealnej Mary Poppins, możesz najpierw rzucić okrzyk na przyjaciół. Jest prawdopodobne, że jedno z nich znajdzie osobę, która jest gotowa podjąć się wychowania twoich dzieci, a także opieki domowej. Jednocześnie nie byłoby wcale źle dla tej nieznanej pani damy, która nie byłaby zadowolona z największej pensji i była zdrowa psychicznie (co zdarza się dość rzadko w naszym szalonym czasie).

Jeśli z jakiegoś powodu ta opcja zniknie, postaraj się nie popadać w skrajności, a po zakupie np. Gazety „Z ręki do ręki” zacznij wybierać właściwą osobę. Ta opcja nie zadziała, nawet jeśli uważasz się za tak lekkomyślną osobę, aby powierzyć swoje dzieci osobie całkowicie nieznanej. I chociaż takie nianie z pewnością przyniosą ze sobą niezbędne rekomendacje, ale dlaczego ich potrzebujesz, skoro nie wiesz, kim oni byli, dał im te rekomendacje?

Możesz oczywiście pójść dalej, zapraszając nianię do reklamowania się w domu, a następnie skontaktować się z jakąś agencją w sprawie „ochrony twojego dziecka” (tak nazywają siebie), a oni z kolei skonfigurują kamery szpiegowskie w twoim domu ( z reguły w miejscach, w których przede wszystkim powinna znajdować się niania: w kuchni, w pokoju dziecinnym, w łazience). Nie jest dla ciebie interesujące, aby dowiedzieć się, czy Twoje dziecko zostało pobite podczas Twojej nieobecności tylko dlatego, że przypadkowo przewróciło coś, czy jedzenie zostało wepchnięte w Twoje odporne dziecko i tak dalej. W ten sposób możesz wynająć nianię bezpośrednio z ulicy, w najkrótszym możliwym czasie, aby zrozumieć, czy sobie z tym poradzić, czy nie. Ponadto psychologowie agencji po przejrzeniu materiału z pewnością udzielą ci wszystkich niezbędnych zaleceń dotyczących kandydatury tej niani: pozostawić ją tobie lub zostawić w możliwie najkrótszym czasie. Bądź jednak przygotowany na to, że taka usługa nie jest tak tania. A poza tym, zamiast kłopotów, będziesz miał wiele innych. A chrzan rzodkiewkowy nie jest słodszy.

Istnieje inna opcja - na przykład skontaktuj się z agencją rekrutacyjną. Upewnij się, że wszystkie nianie na liście są dokładnie sprawdzonymi osobami. Oznacza to, że wszyscy nie są skazani, są w stu procentach zdrowi, mają niezbędne wykształcenie (a w niektórych przypadkach nawet kilka). Co więcej, psychologowie z pewnością komunikują się z kandydatem na nianię w takich agencjach, czasem nawet oferuje się im udział w niezbędnych kursach w zakresie opieki nad dzieckiem lub opracowywania gier (w tym gier komputerowych). Będzie to jednak kosztować o wiele więcej.

W każdym razie, kiedy myślisz o zaproszeniu się, zdecyduj, na co przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę: jej kwalifikacje, stosunek do dzieci, doświadczenie zawodowe lub coś innego, nie mniej ważne. Co więcej, niech regułą będzie ocenianie pretendenta u niani nie tylko na podstawie emocji, ale także indywidualnych faktów. Zapytaj i natychmiast sprawdź, co zostało powiedziane - wątpliwości, jak wiesz, nie są tutaj odpowiednie.

Po tym, jak w końcu znajdziesz swoją „nianię”, jak myślisz, niania wyraźnie wskazuje przed nią krąg zadań, które zamierzasz rozwiązać przy jej pomocy. Aby uniknąć dalszych możliwych nieporozumień, omawiaj dosłownie wszystkie szczegóły, w tym, oczywiście, harmonogram pracy i płatności za godziny po pracy.

Ponadto, w poszukiwaniu dobrej niani, przygotuj się na:

niania może w końcu „wyrosnąć” na twojego dobrego przyjaciela, a następnie powinieneś natychmiast dokonać wyboru: albo niania, albo dziewczyna. Ponieważ w praktyce te dwie koncepcje są całkowicie niezgodne. Dlatego jeśli dana osoba czuje się bardziej komfortowo jako niania, nie naruszaj odległości, aby nie pomylić ról. Jeśli chcesz zostawić ją jako swoją szczerą przyjaciółkę, poszukaj nowego kandydata na jej miejsce.

Ksenia Uspenskaya.