Czaszka na weselnym stole

Historię tę można rozpocząć, gdy zwykle zaczynają się bajki: „żyli, byli”… Tak zaczniemy. Tak więc żyli, byli dwaj przyjaciele - Valery i Vitaliy. Zaprzyjaźniliśmy się podczas wywiadu, kiedy wstąpiłem do instytutu medycznego, i szliśmy razem, rok po roku, rok po roku. Jedna jest brunetką, druga jest brązowa. Jeden - sportowiec i druga kultura ciała nie są zaniedbywane. Jeden jest mądry, a drugi nie jest głupi. Cóż, niewielkie różnice w gustach praktycznie nie przeszkadzały. Co więcej, nie kłócą się o gusta.

Obaj przyjaciele nie chodzili do doskonałych uczniów, ale nie mieli też „ogonów”: studiowali w taki sposób, że nauka nie przeszkadzała im w zabawie w latach studenckich. Które, jak wiesz, nie są powtarzane. Imprezy, kampanie, dziewczyny, kino i teatry, improwizowane przekąski dla grzybów lub „grilla”, które wówczas - dziesięć lat temu - były dostępne dla każdego studenta. Jednak, podobnie jak wszystkie inne niewinne radości życia.

Aż pewnego dnia kolega z klasy zaprosił Valerę i Witalija („Podwójne B”, jak to nazywali inni dla uproszczenia) na urodziny. Subtelnie sugeruje jednocześnie, że będą bardzo ciekawe dziewczyny. Może miała na myśli siebie. Lub twój najbliższy przyjaciel. Ale los postanowił inaczej. Najciekawszą dziewczyną do „Double B” była również ogólnie przypadkowa gość - Natasha. Ładna blondynka o ciemnobrązowych oczach i bardzo żywiołowa na języku. Wszyscy wieczorni przyjaciele tańczyli na zmianę z Nataszą i tylko z nią, przynieśli jej szklanki napoju i zapalniczek - aby zapalić papierosa. I oboje poczuli, że NAPRAWDĘ MIŁA wreszcie do nich dotarła. Ten, który od pierwszego wejrzenia.

Ponadto Natasha była córką generała Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Proszę o zapamiętanie tego drobnego szczegółu, ponieważ to on miał później decydujący wpływ na cały bieg wydarzeń. Nie, „Double B” nie należał do rasy myśliwych dla dochodowych narzeczonych: miłość przyszła do nich wcześniej niż informacja o zawodzie ukochanego ojca. Ponadto obaj byli Moskalami, nie odczuwali nieznośnej potrzeby mieszkaniowej, a ich rodzice też nie byli w biedzie, ale mieli cały zestaw bogatych ludzi z okresu przed pierestrojką: mieszkania, daczy, Zhiguli. Ale nie zapominaj o generale policji, to ważne.

Oczywiście miłość do tej samej dziewczyny nie wprowadziła dodatkowej harmonii w relacjach przyjaciół. Przeciwnie, stworzył on raczej rodzaj mikroskopijnego pęknięcia, rodzaj nieuchwytnego wzajemnego chłodzenia. Ale Valery i Witalij, będąc przyzwoitymi i szlachetnymi ludźmi, zgodzili się dobrze: jeden dba o Nataszę w dni parzyste, a drugi w dni nieparzyste. Prawo wyboru przysługuje wyłącznie kobiecie. Jeśli kobieta okazała się zajęta innymi sprawami, wówczas „Double B” nadal spędzał wolny czas w towarzystwie siebie. Ale oczywiście bez dziewczyn.

Natasza była zachwycona, która nawet nie próbowała się ukryć. Dwóch takich panów - i obaj u jej stóp! Jeden daje bukiet róż, drugi pudełko czekolady. Jeden prowadzi do baletu, drugi - do obejrzenia (zamknięty!) Zagraniczny sensacyjny film. Oba tańczą pięknie, dzięki czemu możesz pojawić się w każdym społeczeństwie, nie ryzykując potępienia innych za zły gust. Cud! A ponieważ sama Natasza nie obciążyła zbytnio procesu uczenia się (była uważana za studentkę Instytutu Kultury), minęło półtora roku jak zachwycający sen. Ale wszystkie dobre rzeczy dobiegają końca.