Dlaczego naprawdę niemożliwe jest dawanie pieniędzy wieczorem, przenoszenie rzeczy ponad próg i trzymanie miotły z rączką do góry

„Jeśli dasz wieczorem pieniądze, sam będziesz celem jak sokół”

Pieniądze (bogactwo) wcześniej uważano za coś wyjątkowego, wymagającego ostrożnego podejścia. W przeciwnym razie nasi przodkowie wierzyli, że mogą zostać „urażeni” i porzucić swoje życie na zawsze. I tutaj chcesz, jeśli nie chcesz, będziesz musiał w jakiś sposób złagodzić poczucie winy, w przeciwnym razie nie pozostaniesz z niczym. We współczesnym świecie finanse szanują również. Na przykład ludzie sukcesu nie mają dość przypominania, że ​​pieniądze nie tylko uwielbiają konto, ale także kompetentne leczenie, w przeciwnym razie będziesz żył od wypłaty do wypłaty, nie rozumiejąc, dlaczego nie możesz nawet wyjść z długów i naprawić swoich finansów pozycja.

Wróćmy jednak do znaków, a ściślej do tych, zgodnie z którymi nie zaleca się przelewania pieniędzy komuś po zachodzie słońca. Skąd takie przekonanie? A dlaczego nie miałbyś robić wiecznych manipulacji finansowych? Nasi przodkowie wierzyli, że po zachodzie słońca nadszedł czas na panowanie sił ciemności, które, jak wiecie, nie wróżyły dobrze, dlatego nie powinniście być aktywni w tym czasie. „Wieczorny przelew” pieniędzy nie tylko się nie powiedzie (może nie być w stanie spłacić lub spłacić długu, ale po bardzo długim czasie, kiedy już prawie desperacko chcesz coś odzyskać), zabierze także materialne bogactwo z twojego domu aby pieniądze w twoim domu po prostu przestały być znalezione. Biorąc pod uwagę swoje bogactwo wieczorami, nie jest również zalecane, w przeciwnym razie może to prowadzić do nieoczekiwanych dużych wydatków i strat. Według znaków wszystkie operacje przy użyciu pieniędzy powinny być przeprowadzane rano, aby wieczorem rachunki i drobne rzeczy spokojnie leżały w zacisznym miejscu, nie zwracając uwagi na siebie.

Ponadto po zachodzie słońca nie zaleca się pożyczania produktów, prania, czyszczenia i wyrzucania śmieci. A wszystko z tego samego powodu - aby nie skazać siebie i swoich bliskich na żebranie, dobrowolnie „wyjmując” z domu rzeczy, które uważasz za zbędne.

Przekazujesz swoje szczęście

Wiele znaków i przesądów jest również związanych z drzwiami (wraz z progiem). Na przykład nasi przodkowie postrzegali dom wyłącznie jako fortecę, w której drzwi frontowe miały nie tylko „chronić” przed światem zewnętrznym, ale także służyć jako rodzaj portalu łączącego ten świat z drugim światem. Na przykład w czasach starożytnych zmarłych krewnych chowano pod progiem, który podobno musiał nadal chronić i chronić to mieszkanie. Jeśli jednak zakłócisz ich dusze w najbardziej nieodpowiednim momencie, zamiast ochrony możesz dostać mnóstwo kłopotów. Dlatego wszystko związane z tym tematem było spowodowane tym, że przypadkowo nie przeszkadzały one tym duszom i nie wpuściły ciemnych sił, które mogłyby przynieść katastrofę wszystkim domom.

Na przykład, aby przypadkowo nie dać komuś szczęścia, szczęścia i dobrobytu, nie zaleca się mówienia ponad progiem ani przekazywania innych rzeczy (zwłaszcza pieniędzy, biżuterii itp.). W przeciwnym razie wkrótce znajdziesz ruiny, choroby i inne kłopoty.

Nawiasem mówiąc, młodzi ludzie również nie powinni długo pozostawać na progu. Jeśli na przykład niezamężna dama często stoi (lub siedzi) przy drzwiach, czekając, aż reszta się ubierze i pójdzie do niej, wtedy będzie tak „siedzieć” przez całe życie u dziewcząt. Samotni mężczyźni, ciągle leniwi w oczekiwaniu przed drzwiami, staną w obliczu tego samego losu - samotności i ponurych perspektyw. Jeśli chodzi o młodych, oblubieniec musi koniecznie nosić pannę młodą w ramionach ponad próg, wtedy życie razem będzie łatwe, szczęśliwe i bezpieczne.

Ochrona przed siłami zła czy rozpieszczaniem?

Jeśli zawsze trzymałeś miotłę z częścią, którą zamiatasz, nie zdziw się, że twój dom nie ma bogactwa, wzajemnego zrozumienia i szczęścia. Chociaż wydaje się, że ta sytuacja jest dość logiczna i nie ma sensu odwracać jej do góry nogami, ale nie jest to takie proste. Zgodnie z powszechnymi przekonaniami, przy właściwym przechowywaniu miotła przyciąga (i ratuje) dobre samopoczucie w domu, ratuje cię od kłótni, negatywności i starć, „odstrasza” złe duchy i złe duchy oraz chroni szczęście i miłość twojej rodziny.