Róża, kaktus czy geranium? Jakie rośliny domowe będą pasować do każdego znaku zodiaku

Baran

Ten ambitny i umiarkowanie uparty znak zodiaku i roślin należy wybrać odpowiednio do siebie. Astrologowie zalecają zwracanie uwagi na kwiaty z czerwonymi, bordowymi, różowymi lub pomarańczowymi kwiatami i liśćmi, które pomogą wzmocnić ich wewnętrzne ja i staną się rodzajem talizmanów osobistego sukcesu. Na przykład możesz wybrać azalię indyjską, azalię japońską, królewską begonię, granat karłowaty lub geranium ogrodowy. Wszystkie te rośliny mają silną energię i idealnie pasują do każdego wnętrza.

Byk

Eksperci doradzają stabilnym i przemyślanym przedstawicielom tego znaku, kontrolowanym przez Wenus, aby wybrali mocne i karłowate rośliny o pięknych kwiatach. To właśnie te kwiaty, zdaniem astrologów, pomogą Bykowi poprawić ich samopoczucie, znaleźć stabilność w sferze materialnej, a także nadać im wytrzymałość, mądrość i cierpliwość. Z różnych takich opcji możesz wybrać na przykład begonię (bulwiastą, wielokwiatową), fiołek uzambara lub cyklameny perskie.

Bliźnięta

Towarzyskie i żywe Bliźnięta uwielbiają wszystko, co związane z ogrodnictwem i wiedzą, jak dbać o kwiaty (na przykład potrafią stworzyć komfortowe warunki nawet dla najbardziej upartej rośliny, w wyniku czego odsłania się gwałtownym kolorem). Astrologowie zalecają, aby spojrzeć na rośliny, które pomogą przedstawicielom tego znaku poprawić umiejętności komunikacyjne, znaleźć łatwość i łatwość komunikacji. Idealną opcją mogą być na przykład szparagi z daty kanaryjskiej, cirrus, paproci, bluszczu lub cirrus.

Rak

Pokorni i ostrożni przedstawiciele tego znaku zodiaku muszą wybierać kochające wilgoć zielone rośliny, które mają mięsiste, soczyste łodygi lub liście. Zdaniem ekspertów pomogą nowotworom utrzymać zdrowie fizyczne i psychiczne, poprawią atmosferę w domu i zapewnią poczucie komfortu i harmonii. Takim „zwierzakom” można bezpiecznie przypisać begonię Masona, hybrydową fuksję, aloes (agawę) drzewiastą i kolczastą lub agawę amerykańską.

Lew

Ten królewski znak zodiaku, który jest pod patronatem Słońca, musi wybrać odpowiednie rośliny, które pomogą Leo podkreślić ich status i szlachetność, zachować emocjonalny i fizyczny ton, oczyścić energię w domu, ustawić je w twórczy sposób i stworzyć romantyczny nastrój. Na przykład poradzi sobie z tym chińska róża, lilie calla, japońska kamelia, jaśminowa gardenia lub pelargonia królewska (geranium).

Panna

Praktyczne Panny pod patronatem Merkurego muszą wybierać kwiaty domowe, które mogą poprawić ich samopoczucie, poprawić zdrowie, uzupełnić potencjał energetyczny i promować rozwój intelektualny. Astrologowie doradzają przedstawicielom tego znaku zodiaku, aby zwrócili oczy na zgiętą draceny, japońską aucubę, filodendron (wspinaczka, w kształcie liry) lub scindapsus (złoty, malowany).

Łuski

Arystokratyczni przedstawiciele tego znaku zodiaku są bardzo trudni do zadowolenia, w tym przy wyborze roślin domowych. Dlatego eksperci zalecają Libra, aby wybierała kwiaty, które mają piękne i surowe formy, a także pomoże zharmonizować partnerstwa i rozwinąć delikatny smak. Należą do nich na przykład azalia indyjska (biała), hortensja wielkokwiatowa, lilia, chryzantema o małych kwiatach lub papryka (papryka meksykańska, papryka bożonarodzeniowa).

Skorpion

Zręczni manipulatorzy, pod patronatem Marsa i Plutona, muszą wybrać kryte kwiaty, aby pomóc przedstawicielom tego znaku zodiaku otworzyć dostęp do własnych rezerw energii, a także zwiększyć ich zdolności pozazmysłowe. Astrologowie, na przykład, zalecają bliższe przyjrzenie się smokowi draceny, pospolitemu oleandrowi, czapce aloesu, aporocactus wattled, śnieżnobiałej parze lub tygrysiej faucarii.

Strzelec

Aktywny i pozytywny Strzelec, którego patronuje Jowisz, „zielone zwierzaki” potrzebują tych, które pomogą ustanowić komunikację, rozwinąć umiejętności komunikacyjne, wzmocnić atrakcyjność kultur innych krajów, a także stać się rodzajem talizmanu w podróżach. Według ekspertów, palmy w kształcie trzciny (bambusowe), ficus, cynamonowe clivia, cytrusy, bonsai domowe, Woignier tetrastigma (winogrona pokojowe) lub trzyliniowy sansevier (język teściowej) są idealne dla przedstawicieli tego znaku zodiaku.

Koziorożec

Konserwatywne i pracowite Koziorożce również nie mają nic przeciwko założeniu prawdziwego ogrodu zimowego w ich domu, który stanie się dla nich prawdziwym rynkiem zbytu - miejscem siły i uzupełnienia energii życiowej. Przedstawiciele tego znaku zodiaku znajdują się pod kontrolą Saturna, więc astrologowie zalecają wybór roślin, które pomogą ci przejść przez szeregi, a jednocześnie przyczynią się do uzyskania stabilności, stabilności i harmonii. Może to być na przykład srebrna i sierpowata grubosz (drzewo pieniędzy), dracena (derema i pachnące), drzewa iglaste, jukka słonia, figowiec (niosący gumę) lub szlachetny laur.

Wodnik

Kreatywny i romantyczny Wodnik, kontrolowany przez Saturna i Urana, to odpowiednie rośliny domowe, które pomogą ci uzyskać wyraźną wizję tego, co się dzieje, znaleźć wyjście z każdej sytuacji, a także ochronią cię przed stereotypami i monotonią. Według ekspertów takimi opcjami mogą być: klon wewnętrzny (abutilon w paski, hybrydowy), dracena Godefa, żółcień cytrynowa callistemon, kolec (karzeł, Blume, Vershaffelt) lub fittonia (srebrna żyłka, Vershaffelt).

Ryba

Tajemniczy i zmysłowi przedstawiciele tego znaku zodiaku, pod patronatem Jowisza i Neptuna, lepiej wybrać „zielone zwierzaki”, które mogą pomóc im poradzić sobie z wewnętrznymi uczuciami, znaleźć duchową harmonię, rozwinąć postrzeganie estetyczne i zapamiętać twórczy element. Doskonałą opcją, zdaniem astrologów, będą storczyki, rośliny akwariowe, papirus, figowiec ampeliczny, ogon palmy, tłuszczowy lub siderasis brązowawy.