Mieszkanie dla damy: jakie wnętrze podkreśli Twoją kobiecość

Właściwe odcienie

W przeciwieństwie do silniejszego seksu, który jest ładniejszy niż ciemne odcienie i proste lakoniczne formy, kobiety są bliżej zupełnie innej palety kolorów. Tak więc, na przykład, jasnoróżowy, beżowy, perłowy, jasnożółty i inne podobne kolory są kojarzone wyłącznie z płcią piękną i są aktywnie wykorzystywane do projektowania wnętrz kobiecych. Takie odcienie wyglądają bardzo wyraziście, nadają się do dekoracji każdego pomieszczenia i pasują do innych kolorów. I nawet jeśli uważasz, że wszystkie te różowe sny nie były dawno temu, po prostu nie dla ciebie, po prostu wybierz odpowiedni odcień dla siebie i dodaj jasne akcenty. A potem zobaczysz, jak Twoje mieszkanie zostanie przekształcone.

Więcej światła

Męskie apartamenty na próżno nazywane są „kawalerskimi norami” - naprawdę przypominają ciemną przestrzeń, pozbawioną uroczych bibelotów i jakiejkolwiek śladu romansu. Ale apartamenty dla kobiet powinny być nasycone światłem, ciepłem i wygodą - kobiety lubią się ubierać, gotować, tworzyć i do tego wszystkiego, według projektantów wnętrz, jasne pokoje są lepiej dostosowane. Dlatego ważne jest, aby kobiety miały duże okna, dodatkowe źródła światła i tak dalej. A wszystkie inne opcje sprawią, że będą smutne i apatyczne.

Inspirujące akcesoria

W przeciwieństwie do powściągliwych męskich wnętrz, kobieta wyróżnia się różnorodnością drobiazgów i akcesoriów, które są bliskie sercu gospodyni. Porcelanowe figurki, świece zapachowe w pięknych filiżankach i po prostu pamiątki z podróży, piękny toaletka z licznymi słoikami i butelkami, pojemniki na garnki, serwetki, koronki - co wyraźnie wskazuje na obecność kobiety w domu, a jednocześnie mówi o jej gustach i preferencjach .

Wygodna garderoba

Panie, jak zwykle, zawsze nie mają nic do noszenia, więc przestronna garderoba, w której każda rzecz znajdzie swoje miejsce, jest prostą koniecznością, a nie tylko kolejnym kaprysem i marnotrawstwem. Ponadto znacznie wygodniej jest przechowywać ubrania, buty i akcesoria w jednym miejscu, a nie zbierać je w całym mieszkaniu, próbując przypomnieć sobie, gdzie zostawiłeś to czy tamto ostatnim razem. A jeśli na przykład obejrzałeś film „Seks w wielkim mieście-2”, prawdopodobnie marzyłeś o oddzielnej garderobie, takiej jak Kerry Bradshaw, przypominającej bardziej stylową przymierzalnię dla butiku, a nie tylko miejsce do przechowywania rzeczy. I według projektantów wnętrz możesz również stworzyć coś takiego w swoim mieszkaniu - nie jest to tak kosztowne i kłopotliwe, jak wielu ludzi myśli. Każda szafa, nawet mała, wygląda o wiele bardziej stylowo niż jakakolwiek szafa lub garderoba.

Rośliny domowe

Im więcej żywych roślin i kwiatów, tym bardziej wygodne i kobiece będzie wnętrze. Nawet najbardziej zwyczajny bukiet może ożywić nieokreślony pokój. Małe jasne aranżacje kwiatowe, dopasowane do akcesoriów lub zwięzłe bukiety w neutralnych odcieniach - wybierz opcję, która Ci odpowiada i w razie potrzeby zaktualizuj. Ponadto psychologowie twierdzą, że ogrodnictwo można teraz nazwać nowym rodzajem medytacji, dzięki czemu można łatwo opanować podstawowe podstawy i samodzielnie zmienić dom w tropikalną dżunglę.

Przytulna łazienka

Pokój łazienkowy lub toaletowy (wraz z kuchnią) jest praktycznie twarzą gospodyni i pokazuje, jak poważnie traktuje czystość i bezpieczeństwo w swoim domu. Dlatego planując lub naprawiając łazienkę, staraj się przemyśleć wszystko do najdrobniejszych szczegółów, w tym schludne półki na kosmetyki i ręczniki, ale po prostu nie zaśmiecaj pokoju. Następnie będziesz miał przestronną i wygodną łazienkę, w której możesz spędzić romantyczny wieczór, chowając się przed światem i poświęcając ten czas tylko sobie. Ponadto procedury domowego spa mają bardzo korzystny wpływ na samopoczucie i poprawiają nastrój, więc nie odmawiaj sobie tej przyjemności.