Ogród zimowy w biurze: 7 bezpretensjonalnych roślin, które przetrwają w każdych warunkach

Spathiphyllum

Roślina ta jest również nazywana „kobiecym szczęściem”, które może przyciągać miłość, sukces i dobrobyt do domu, w którym rośnie. Ale czuje się raczej dobrze zarówno w słabo oświetlonym biurze, jak i podczas nieregularnego podlewania. Jedyne, co sprawia mu dyskomfort, to zimno i przeciągi.

Aspidistra

Ta odporna na cień i odporna na stres roślina doskonale czuje się w głębi pomieszczenia i wymaga minimalnej uwagi (nie lubi suszy, ale nie będzie zadowolona z nadmiernego podlewania). Kwiat, zwany „wskaźnikiem węża”, przybył do nas z dzikich lasów tropikalnych Azji Wschodniej i szybko zyskał popularność wśród ogrodników.

Lithops (lub „Living Stones”)

Być może najbardziej oryginalna i egzotyczna roślina w naszej ofercie. Lithops są idealne dla fanów niestandardowych rozwiązań i otwartych przestrzeni. Roślina, która składa się z dwóch krótkich mięsistych liści z przerwą pośrodku, z której wystaje jasny kwiat, uwielbia jasne pokoje, ale może rosnąć w cieniu.

Zamioculcas

Ta wieloletnia wiecznie zielona roślina na co dzień nazywa się „drzewkiem dolara”, ponieważ ma energię, aby poprawić przepływ finansowy i zapewnić dobrobyt w twoim domu (lub biurze). Ta bezpretensjonalna egzotyczna roślina może żyć spokojnie w oświetlonym pokoju lub w cieniu, nie boi się przeciągów i suchego powietrza, a twoje zapomnienie (regularne podlewanie) również będzie trwało bardzo długo.

Haworthia

Nawet jeśli nagle wszyscy razem wyruszysz razem na wakacje (na dwa lub trzy tygodnie), upewnij się, że ta roślina nie tylko nie wyschnie, ale poczuje się całkiem wesoło przed powrotem. Ten kwiat nie potrzebuje wysokiej wilgotności, dużej ilości światła lub obfitego podlewania, najważniejsze jest, aby nie trzymać go w pobliżu akumulatora lub odwrotnie, w zbyt zimnym pomieszczeniu.

Kalanchoe

Jeśli masz w biurze co najmniej jedno okno (nawet małe), to Kalanchoe na pewno się tam zapuści. Ta roślina, należąca do rodzaju bylin z rodziny Crassulaceae, która łączy ponad 200 odmian, może gromadzić wilgoć w liściach, dzięki czemu spokojnie zniesie fakt, że zapomnisz o jej podlewaniu przez kilka dni. Ale regularnie będzie Cię zachwycać kwitnieniem, dzięki czemu masz dobry nastrój i zdrowy mikroklimat w biurze.

Trigonie euforbii (lub euforbii trójkątnej)

Ta duża oryginalna roślina, zwana także exocactus lub meksykańskim kaktusem, jest jednym z najwybitniejszych przedstawicieli sukulentów z rodziny euforbii. Ta kłująca piękność jest naprawdę wybredna i dobrze dostosowuje się do każdych warunków. W swoim wieku trójkątna euforbia może osiągnąć wysokość około trzech metrów (lub więcej, jeśli pozwala na to wysokość sufitu) i bardziej przypomina określony element dekoracyjny niż zwykłą roślinę.