10 najbardziej brudnych miejsc w domu, na które wcześniej nie zwracałeś uwagi

Część kuchenna

Z jakiegoś powodu wielu jest przekonanych, że większość bakterii i szkodliwych mikroorganizmów gromadzi się pod brzegiem muszli klozetowej (dzięki reklamie!), W zlewie lub w łazience, dlatego zwracają szczególną uwagę na ten konkretny pokój. Ale wszyscy zapominają o kuchni i jadalni. Oczywiście dobre gospodynie domowe regularnie monitorują czystość podłogi, naczyń, blatów i urządzeń gospodarstwa domowego, ale to nie wystarczy. Eksperci zalecają, aby nie zapomnieć o drzwiach lodówki, gąbkach do mycia naczyń, deskach do krojenia, zlewie kuchennym i kranu. To tam gromadzi się duża liczba bakterii, a nie w toalecie lub łazience.

Lodówka

Jeśli już dotknęliśmy drzwi lodówki, to nie będzie nie na miejscu, aby przywołać jej zawartość. Regularnie sprawdzaj produkty, pozbywaj się przeterminowanych produktów i nie zapomnij spojrzeć na dolną półkę. Z powodu faktu, że coś może do niego kapać, kruszyć się i tak dalej, może się tam tworzyć pleśń, która, jak wiadomo, nie wpływa najlepiej na twoje ciało. Delikatnie pozbywaj się brudu i resztek jedzenia, pamiętaj tylko, aby umyć umyte półki suchą szmatką lub nawet przykryć folią spożywczą i zmieniać, gdy się zabrudzą.

Stół jadalny

Pamiętasz, ile razy zostawiłeś torby i torby spożywcze na stole? Eksperci przypominają, że w żadnym wypadku nie należy tego robić. Według statystyk prawie co czwarta torebka / torebka zawiera Escherichia coli, w której później weźmiesz jedzenie i, odpowiednio, może dostać się do twojego ciała. Dlatego zdemontuj swoje zakupy w specjalnie do tego wyznaczonym miejscu i regularnie wycieraj stół specjalnymi środkami czyszczącymi.

Artykuły spożywcze i torebki

Jeśli chodzi o torby spożywcze, jak wspomniano powyżej, gromadzi się na nich duża liczba bakterii, w tym E. coli. Aby uchronić się przed szkodliwymi drobnoustrojami, należy regularnie myć go w gorącej wodzie i przy użyciu antybakteryjnych środków czyszczących.

Jeśli mówimy o torebkach, to jest też cały „bukiet” patogennych bakterii, wśród których można znaleźć Pseudomonas aeruginosa, który powoduje infekcje oka, bakterie gronkowcowe, salmonellę i tę samą E. coli. Dlatego nie należy pozostawiać go na podłodze (szczególnie w miejscach publicznych), trzymać z dala od jedzenia i regularnie oddawać go do czyszczenia na sucho (jeśli nie można samodzielnie wyczyścić torebki).

Ręczniki

Ostatnie badania naukowców wykazały, że ręczniki (zwłaszcza ręczniki kuchenne) również gromadzą dużą ilość szkodliwych substancji, dlatego należy je wymieniać co tydzień. Ale możesz uprościć swoje zadanie i używać jednorazowych ręczników papierowych zamiast zwykłych. Eksperci twierdzą, że jest bardziej higieniczny i skuteczny.

Chusteczki antybakteryjne

Kolejnym hackem na życie ekspertów jest zastąpienie sprayu chusteczkami antybakteryjnymi, które zgodnie z wynikami badań w niczym nie ustępują skuteczności dezynfekcji produktami chlorowanymi. Pamiętaj tylko, że podczas czyszczenia musisz użyć kilku takich serwetek (a raczej 1 szt. Na 1 m2), w przeciwnym razie, jeśli zdecydujesz się wytrzeć wszystkie powierzchnie w domu za pomocą jednej ściereczki antybakteryjnej, nie uchroni to od zarazków i brudu .

Klawiatura komputerowa

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile szkodliwych substancji można znaleźć w zwykłej klawiaturze komputera? W rzeczywistości klawiatura, podobnie jak cały pulpit, jest wielokrotnie brudniejsza niż ta sama toaleta. Aby uniknąć nieprzyjemnych infekcji, należy wycierać klawiaturę miękką ściereczką ze środkiem czyszczącym lub specjalnymi ściereczkami i od czasu do czasu traktować ją środkiem antyseptycznym.

Pralka

W trakcie badań przeprowadzonych przez grupę naukowców, nawet na pranych pralniach, można znaleźć wiele bakterii, w tym E. coli. Okazuje się, że aby się ich pozbyć, potrzebujesz bardzo gorącej wody lub wybielacza, ale często gospodynie domowe nie używają jednego lub drugiego. Okazuje się, że drobnoustroje gromadzą się w bębnie pralki i odpowiednio osiadają na czystych rzeczach. Aby to naprawić, podczas prania należy użyć specjalnego żelu przeciwdrobnoustrojowego.

Dywan

Nawiasem mówiąc, naukowcom udało się również ustalić, że na dywanie gromadzi się czterysta razy więcej bakterii niż pod brzegiem muszli klozetowej. Dlatego muszą być czyszczone kilka razy w tygodniu, ale nie tylko przez odkurzanie, ale uzbrojone w specjalne środki czyszczące do dywanów. Tylko w tym przypadku możesz być pewien ich bezpieczeństwa i czystości.

Zabawki dla dzieci

Zwłaszcza te, które twoje dzieci zabierają ze sobą z przedszkola, z placów zabaw i z innych miejsc o dużym tłumie. Na powierzchni takich zabawek można znaleźć nie tylko E. coli, ale także inne, nie mniej niebezpieczne bakterie. Dlatego upewnij się, że dziecko ciągnie do domu, regularnie sprawdzaj i czyść zabawki, i nie zapomnij traktować dłoni dzieci specjalnymi środkami dezynfekującymi. Pomoże to zneutralizować wpływ drobnoustrojów chorobotwórczych na ciało dziecka.