10 prac domowych, które należy wykonać przed zimą

Naprawa

Oczywiście nikt nie mówi o globalnej przebudowie, ale możesz łatwo zrobić lekką naprawę kosmetyczną. Rozejrzyj się po domu i zobacz, co trzeba naprawić, naprawić lub zaktualizować, aby dom był stylowy i przytulny. Całkiem możliwe, że kapanie, poszarpana tapeta lub odłamane płytki w łazience długo na Ciebie czekały. W końcu te małe rzeczy, nawet jeśli jesteś już do nich przyzwyczajony, mogą nie tylko zepsuć wrażenie twojego domu, ale także wyraźnie pokazać, że twoja kochanka jest taka sobie. Najprawdopodobniej wiosną i latem po prostu nie miałeś czasu na rozwiązywanie codziennych problemów, ale teraz jest szansa, aby nadrobić zaległości i poznać zimę w odnowionym mieszkaniu.

Myj okna

Eksperci zalecają robienie tego teraz - na ulicy wciąż nie jest tak zimno i ciemno. Ponadto, jeśli myjesz okna w pochmurną pogodę, zabezpieczy to odpowiednio przed plamami i tęczowym blaskiem, nie musisz myć ich raz za razem, aby osiągnąć idealny wynik.

Rozmrozić / umyć lodówkę

Nawet jeśli Twój model lodówki ma funkcję No Frost i nie wymaga rozmrażania, nadal pospiesz się, aby przejrzeć jego zawartość, a także wypłukać i wysuszyć wszystkie półki i komory. W tym samym czasie możesz pozbyć się przeterminowanych lub przeterminowanych produktów, lodu (jeśli nadal wymagane jest rozmrażanie) i przygotować miejsce na nowe zapasy.

Przejrzyj produkty luzem i puste szafki

Nawiasem mówiąc, audyt powinien być przeprowadzany nie tylko w lodówce, ale także w szafkach kuchennych - na pewno jest wiele w połowie pustych pudełek ze zbożami, rozlanymi produktami, zmiętymi workami, pustymi opakowaniami i innymi bzdurami, których musisz się pozbyć. Możesz również wizualnie zobaczyć, czego brakuje w puszkach (lub produktach spożywczych) i szybko uzupełnić zapasy. Będziesz miał okazję ocenić swoją prognozę w zimie - kiedy inni ludzie będą biegać po sklepach w poszukiwaniu niezbędnych towarów, i możesz bezpiecznie skorzystać z tego, co dostajesz teraz.

Przedefiniuj swoją letnią garderobę

Jeszcze raz weź swoje płynące sukienki, buty lub sandały na koturnie i inne letnie stroje i uporządkuj to, czego już nie nosisz. Możesz komuś przekazać te rzeczy lub je wyrzucić - to zależy od ciebie. Pamiętaj, aby przewrócić resztę letnich ubrań i umieścić je na najwyższej półce szafki do następnego sezonu. Wyczyść swoje letnie buty za pomocą specjalnych środków czyszczących i kremów i umieść je w pudełkach lub torbach. Eksperci doradzają, aby zawsze czyścić buty przed założeniem „na zimę”, co pozwoli zaoszczędzić prezentację i wydłuży ich żywotność.

Wyczyść i usuń urządzenia piknikowe

Bądźmy szczerzy: z faktu, że nadal trzymasz szpikulec, grill lub grill w widocznym miejscu, sezon piknikowy, niestety, nie nadejdzie szybciej. Dlatego ostrożnie wyczyść grill i inne akcesoria i zabierz wszystko na antresolę (dobrze lub pod łazienkę, jeśli masz tam miejsce). Najważniejsze, aby nie zapomnieć, gdzie umieścić całe to bogactwo, aby w majowe wakacje (lub jeśli masz szczęście z pogodą, nieco wcześniej) szybko wydostali się na wieś.

Czyść koce, poduszki i materac

Eksperci radzą, aby nie zapomnieć o pościeli, kocach, poduszkach i materacu i regularnie je czyścić. Jeśli wszystko jest jasne z prześcieradłami i poszewkami na poduszki i można je prać jak zwykle w samochodzie, to z poduszkami i kocami sytuacja jest bardziej skomplikowana. Muszą być odpowiednio wysuszone i wentylowane, w przeciwnym razie zamiast świeżego zapachu ryzykujesz zapachem pleśni i innymi problemami. Jeśli chodzi o materac, możesz odkurzać go specjalną dyszą i nie zapomnij regularnie go aktualizować (w przeciwnym razie zaczynają się roztocza, bakterie i inne szkodliwe mikroorganizmy).

Wyczyść dywan / dywan

Miłośnicy przytulnych dywanów lub ciepłego dywanu również nie muszą się relaksować. Większość gospodyń domowych wie, jak trudno jest czyścić i układać te rzeczy we właściwej formie, dlatego albo zapraszają specjalistów do tych celów, albo całkowicie odmawiają dywanom w domu. Jeśli jednak sam zdecydujesz się poradzić sobie z tym zadaniem, powinieneś wiedzieć, że nie wystarczy odkurzyć dywan - musisz użyć specjalnych środków czyszczących, aby pozbyć się śladów letniego kurzu i innych zanieczyszczeń. Nawiasem mówiąc, poduszki i pluszowe koce / okłady (jeśli takie masz) również nie powinny być ignorowane. Gromadzą dużą ilość pyłu i szkodliwych substancji, które nie są najlepszym sposobem na poprawę twojego samopoczucia.

Pozbądź się starych rzeczy

Przeprowadź audyt swoich rzeczy, na pewno zgromadziłeś wiele niepotrzebnych (lub starych rzeczy), których zdecydowanie nie planujesz już używać. Psychologowie przypominają, że aby uwolnić swoje życie na coś dobrego, musisz najpierw pozbyć się starego bagażu i nie angażować się w gromadzenie zapasów, pozostawiając tylko to, czego naprawdę potrzebujesz. Niech twoje mieszkanie będzie czyste, świeże i przestronne.

Myślisz o zakupie grzejnika

Teraz masz szansę kupić dobre modele w przystępnych cenach i nie kupować tego, co pozostanie po wygórowanej cenie. Idź na zakupy, konsultuj się ze specjalistami, badaj recenzje klientów i ostatecznie wybierz to, co jest dla Ciebie idealne.