8 głównych błędów w wystroju wnętrz, które popełni każdy

Niezgodne odcienie

Głównym błędem, jaki popełniają większość ludzi, jest stosowanie niekompatybilnych odcieni w tym samym pomieszczeniu. W rezultacie prowadzi to do przesycenia kolorów i dyskomfortu psychicznego. Drugą skrajnością jest całkowity brak jakichkolwiek odcieni, z wyjątkiem skali biało-beżowo-szarej. W rezultacie takie wnętrze wygląda również nudno i niewygodnie. Eksperci zalecają we wszystkim, aby zachować proporcje, a nawet w ścisłym skandynawskim stylu, aby przynieść coś własnego, dzięki czemu staje się bardziej nasycony i interesujący. Jasna etniczna przestrzeń do rozcieńczenia za pomocą surowych elementów dekoracyjnych i neutralnych odcieni.

Wszystko w jednym miejscu

Ten błąd jest zwykle typowy dla osób, które kupują małe mieszkania, a następnie próbują wypełnić każdy centymetr przestrzeni, naiwnie wierząc, że ma to na celu dodanie funkcjonalności do ich lokali. W rzeczywistości prowadzi to do tego, że zamiast przestronnego mieszkania przy wyjściu uzyskuje się zagracone mieszkanie, na którym nie można się swobodnie poruszać. W takich przypadkach eksperci zalecają stosowanie zasady „lepiej, mniej, ale lepiej” i porzucają większość przedmiotów, których nie będziesz tak często używać. Ponadto, według psychologów, wnętrze może wpływać na stan emocjonalny osoby, więc wybieraj wolną przestrzeń, a nie tylko drobiazg, który będzie ci tylko przeszkadzał.

Mieszaj style

Oczywiście eklektyzm dziś nikogo nie zaskoczy, ale eksperci przypominają, że jedną rzeczą jest harmonijne korzystanie z podstawowych markiz z różnych stylów podczas dekoracji, a drugą próbą stworzenia pięknego wnętrza z tego, co jest pod ręką. W drugim przypadku okazuje się, że nie eklektyzm, ale absurdalna parodia zdradzająca brak smaku i wyobraźni. Dlatego, aby twoje mieszkanie nie zamieniło się w śmieciowy sklep, nie ciągnij do domu wszystkich rzeczy, które przyciągnęły twoją uwagę. Pamiętaj, że w tym czy innym stylu główna idea jest zawsze obecna, a wszystkie inne elementy wnętrza tylko ją uzupełniają.

Obfitość sztucznych kwiatów

Rośliny w mieszkaniu są oczywiście dobre, ale tylko wtedy, gdy żyją. Projektanci wnętrz i dekoratorzy jednogłośnie opowiadają się za dodaniem do pokoju jak największej liczby rzeczywistych kolorów, ale w żaden sposób nie zastępują ich sztucznymi. Te ostatnie, zdaniem ekspertów, wyglądają przygnębiająco i mogą zepsuć wrażenie nawet najbardziej stylowego wnętrza. Dlatego jeśli nadal nie jesteś pewny swoich umiejętności opieki nad zielonymi zwierzętami, zdobądź kwiaty, które wymagają minimalnej pielęgnacji i będą pasować nawet początkującym ogrodnikom. Lub, jeszcze prościej, zainstaluj wazony z bukietami w całym mieszkaniu, tylko przed umieszczeniem ich w wodzie skorzystaj z najnowszych wskazówek, a wtedy kwiaty będą cię dłużej zachwycać.

Brutalny czerwony lub czarny

Jeśli jesteś namiętną osobą lub, wręcz przeciwnie, bardzo tajemniczą i surową osobą, nie powinieneś odzwierciedlać tego wszystkiego tak wyraźnie w swoim wnętrzu. Kolor czerwony, podobnie jak czarny, jest dość agresywny, ciężki i eskalujący. Dlatego nie powinieneś wybierać ich jako głównych odcieni - po prostu podkreśl swoją miłość do tych kolorów za pomocą akcesoriów lub wprowadź je jako dodatkowe akcenty podczas dekoracji pokoju. Projektanci zalecają dożywotnie wybieranie spokojniejszych odcieni i przyjrzenie się naturalnym kolorom (wszelkiego rodzaju odcieni zieleni, niebieskiego lub brązowego).

Zbyt „dziewczęce” wnętrze

Czy widziałeś kiedyś dom dla Barbie? A jeśli wyobrażasz sobie, że całe mieszkanie jest urządzone w podobnym stylu? Niestety, jak dotąd większość płci pięknej uważa, że ​​im bardziej kobiecy będzie ich wnętrze, tym szybciej mężczyzna obudzi się, by wziąć je pod swoją opiekę i otoczyć nimi z troską. Choć wydaje się, gdzie jest połączenie? Eksperci zapewniają, że obfitość różowej, kwiatowej pościeli, marszczonych serwetek, puszystych poduszek w serce i mnóstwa dżetów nie tylko wprawią pana w nastrój romantyczny, ale wręcz go odstraszą. Jeśli naprawdę chcesz osiągnąć delikatność w designie, dodaj jedwab, aksamit, ciepłe kolory i odpowiednie elementy dekoracyjne. Wiele kobiet na przykład wybiera tak zwane męskie wnętrza i nadaje im miękkość i kobiecość dzięki specjalnym technikom.

Duża liczba luster i powierzchni odblaskowych

Nawet jeśli gdzieś przeczytasz, że lustra są w stanie wizualnie zwiększyć przestrzeń i stać się jej główną atrakcją, nie spiesz się, aby natychmiast zrealizować swój plan. W rzeczywistości istnieje bardzo proste wytłumaczenie, dlaczego obfitość luster i powierzchni odbijających w mieszkaniu jest tak bardzo pomysłem. Eksperci Feng Shui przypominają, że lustrzane powierzchnie mogą zniekształcać energie wszystkich, którzy są w nich odbijani w szczególny sposób. Ponadto, jeśli lustro znajduje się naprzeciwko łóżka, może powodować bezsenność lub uczucie osłabienia i porannej pustki. Po drugie, takie powierzchnie wymagają codziennej pielęgnacji, ponieważ nie ma bardziej depresyjnego spektaklu niż brudne, poplamione lustro.

Zbyt idealny projekt

Pamiętasz, jak się czułeś, gdy wszedłeś do pokoju, który przypomina niewielki budynek mieszkalny i bardziej kojarzy się z okładką błyszczącego magazynu? Na pewno było ci tam niewygodnie i chciałeś coś upuścić lub umyć celowo, aby pozbyć się tej obsesyjnej idealności. Wydawałoby się, że wszystko dobierane jest z uwzględnieniem najnowszych trendów i harmonijnie ze sobą łączone, ale wnętrze wciąż okazuje się nudne, nudne i niezapomniane. Projektanci zapewniają, że przede wszystkim atmosfera mieszkania powinna pozytywnie wpływać na Twój stan emocjonalny, po drugie - być funkcjonalny, a po trzecie - spełniać najnowsze trendy w modzie. Dlatego jeśli wydaje ci się, że te słodkie małe wazony już dawno wyszły z mody, a tapicerka sofy nie łączy się z odcieniem ścian, nie spiesz się, aby wszystko powtórzyć! Najważniejsze, że czujesz się komfortowo, a wszystko inne to tylko drugorzędne problemy.