Naturalnie korzystne: jak wybrać idealną karmę dla swojego zwierzaka

Ostatnio trend zdrowego odżywiania nabrał tempa nie tylko wśród ludzi - właściciele zwierząt domowych chętnie kupują naturalną żywność dla swoich kotów i psów, z prostym i jasnym opisem składników, które nie zaszkodzą ciału zwierzęcia. Weterynarze zalecają preferowanie gotowych pasz, po upewnieniu się, że są one naprawdę wykonane z naturalnych składników i bogate w przydatne pierwiastki śladowe, a także spełniają wymogi bezpieczeństwa żywności. Mówimy, dlaczego jest to uzasadnione i na co należy zwrócić uwagę przy wyborze stałej diety dla swojego zwierzaka.

Brak jedzenia ze stołu

Czy uważasz, że twoje jedzenie, które wybrałeś ze szczególną troską dla siebie, jest całkowicie nieszkodliwe i całkiem odpowiednie dla Twojego zwierzaka? Radzimy powstrzymywać się od eksperymentowania i nie karmić go tym, co leży na twoim talerzu. Po pierwsze, w domu prawie niemożliwe jest optymalne zrównoważenie wszystkich niezbędnych substancji, biorąc pod uwagę naturalne potrzeby Twojego zwierzaka. Ponadto nie możesz być pewien, że twoje zwierzę otrzyma naprawdę niezbędną ilość składników odżywczych, ponieważ ich niedobór (a także jego nadmiar) może niekorzystnie wpłynąć na jego zdrowie. A także takie jedzenie psuje się bardzo szybko, więc gotowanie na przyszłość nie będzie działać.

Dlatego przede wszystkim chowaj się przed swoim ciekawym „ogonem” kiełbas, konserw, dań solonych lub pieczonych, kości, produktów mącznych, czekolady, słodyczy i innych słodyczy, tłustego mięsa i surowych ryb. Rzeczywiście, w niektórych z wymienionych produktów zawierają sztuczne barwniki, wzmacniacze smaku, sól i inne szkodliwe składniki, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie twojego kota lub psa. A podczas jedzenia surowej ryby lub mięsa istnieje szansa zarażenia pasożytami.

Tylko naturalnie przygotowane pasze

Pamiętaj, że gotowe racje żywnościowe również należy dobierać z wielką starannością. Bardzo ważne jest, aby przeoczyć pierwszą rzecz, która przychodzi do głowy: weź pod uwagę naturalność składników, a także naturalne potrzeby Twojego zwierzaka (w zależności od rasy) i jego styl życia.

Wysokiej jakości gotowe diety mają najbardziej zrównoważony skład, który obejmuje naturalne białko uzyskane z indyka, kurczaka, wołowiny lub łososia, witaminy, minerały, zboża - i jest to gwarancja, że ​​twoje zwierzę otrzyma naprawdę niezbędną ilość mikroelementów, z korzyścią dla jego zdrowia.

Dokładnie przestudiuj opakowanie paszy, w którym należy wskazać kombinację składników odżywczych. Im bardziej szczegółowe są malowane, tym lepiej.

Czytamy kompozycję

Mięso jest źródłem naturalnego białka, które jest najbardziej potrzebne zwierzętom domowym. Z kolei białko jest najważniejszym dostawcą aminokwasów, które pomagają kotowi lub psu zachować aktywność, rozwijać i poprawiać zdrowie. Dlatego przede wszystkim ważne jest sprawdzenie, co składa się na gotową paszę i ile zawiera białka.

Możemy śmiało powiedzieć, że gotowe racje żywnościowe są przydatne dla zwierząt. Po pierwsze, kiedy zwierzę domowe zjada gotowe jedzenie, prawdopodobieństwo, że nie dostanie on żadnych ważnych substancji, jest bliskie minimum. Na przykład sucha karma NATURE'S TABLE ™ zawiera olej rybny, który jest dobry dla zdrowia skóry i pomaga zachować połysk sierści.

Ponadto warzywa i zboża są bogate w błonnik, wapń, fosfor i witaminy z grupy B, które służą do utrzymania mikroflory jelitowej zwierząt i wysokiego poziomu aktywności. Jednocześnie specjaliści obliczyli już wszystko dla Ciebie. Ty, jako właściciele, nie będziesz musiał się martwić i karmić swoich zwierzaków dodatkowymi pigułkami. Ponadto stosowanie gotowych diet zmniejsza ryzyko alergii pokarmowych. Tak, zdarza się to również, szczególnie u zwierząt pełnej krwi.

Pamiętaj tylko, że w dobrej paszy nie ma smaków stymulujących apetyt. I upewnij się, że kompozycja nie zawiera soi, konserwantów, sztucznych barwników i wzmacniaczy smaku.

Tak więc wyważone gotowe racje pomagają mniej martwić się o swojego zwierzaka, a on pozostaje zdrowy, aktywny i, oczywiście, dobrze karmiony i szczęśliwy!