Trend w modzie: kolor indygo we wnętrzu

Dlaczego kolor nazywa się indygo?

Na pewno już słyszałeś, że nazwa indygo pochodzi z Indii i jest związana z najpiękniejszą rośliną z rodzaju Indigofer, z której uzyskuje się wspaniałe niebieskie odcienie. Nasycony niebieski znajduje się na liście klasycznych odcieni zarówno we włoskim wnętrzu, jak i we wnętrzach innych krajów. Producenci mebli coraz częściej wybierają go do dekoracji, a projektanci chętnie wykorzystują indygo w swoich projektach, łącząc go lub stosując jako niezależny kolor. Muszę powiedzieć, że wybór w niebieskiej palecie jest bardzo duży, więc możesz łatwo improwizować i wypróbować różne opcje.

Szczegóły w kolorze indygo

Jeśli chcesz trochę odświeżyć wnętrze, nie musisz zmieniać koloru całego pokoju na niebieski, możesz eksperymentować. Zmieniamy pościel, zasłony, żyrandol lub lampę i przykładowo kładziemy kilka nowych poduszek na kanapie lub łóżku. Wszelkie małe akcesoria są również świetne. Nawiasem mówiąc, możesz spróbować zrobić je sam, poszukać pomysłów na inspirację w naszym filmie:

Twój pokój będzie miał drugi wiatr i będziesz miał mniej problemów z naprawą i wymianą nieporęcznych mebli.

Śmiałe decyzje

Kiedy pragnienie zmiany jest odczuwalne znacznie silniej, możesz wymienić poszczególne elementy mebli. W takim przypadku wszystko może pojawiać się jako nowe elementy. Weź na przykład sofę, komodę lub inny przedmiot. Taka odważna decyzja przyciągnie uwagę gości od pierwszego kroku do pokoju. Jasne plamy koloru pomogą ustawić nastrój w pomieszczeniu. To, czy docenią takie zmiany, czy nie, zależy od gustu wszystkich.

Jeszcze bardziej niebieski

Nadal niebieski to za mało? W tym przypadku fantazja nie ma granic. Eksperymentuj, miksuj, ponownie przyklejaj, układaj, jednym słowem, twórz! Nawiasem mówiąc, muszę powiedzieć, że niebieski jest wyjątkowy w swoim rodzaju. Niezależnie od tego, jakie pomieszczenie, niezależnie od tego, gdzie zaprojektujesz w kolorze indygo, zawsze wygląda wytwornie, sezonowo, drogo i bardzo stylowo. Przekonaj się: kuchnia, łazienka, salon - wszystko wygląda świetnie.

Jakie odcienie połączyć

Zapytaj, z jakimi kolorami pasuje indygo? Projektanci dziś odważnie mieszają różne, czasem nawet bardzo jasne kolory, ale nadal połączenie niebieskiego z białym, z odcieniami szarości i srebra, a także odmian z fioletową kolorystyką, wygląda świetnie. Opcja wygląda bardzo interesująco, gdy za pomocą mebli, akcesoriów i innych elementów wnętrz osiąga się efekt płynnego przejścia z jednego koloru do drugiego.

Jak indygo wpływa na osobę

Pytanie o to, jak się poczujesz w pomieszczeniu, w którym obecny jest ten lub inny kolor, pozostaje zawsze istotne i ważne. Indigo natychmiast staje się kolorem spokoju, wewnętrznej równowagi i harmonii. W pokoju z odcieniami indygo osoby aktywne i porywcze mogą czuć się trochę zrelaksowane, ale nie rozproszone. Łatwiej będzie im przejąć kontrolę nad sobą i zachować jasność umysłu. Jak w przypadku każdego koloru, ważne jest, aby nie przesadzać z indygo. W obfitości wszelkie odcienie zaczynają drażnić oko, dlatego wywołują nieprzyjemne emocje. Wszystko powinno być z umiarem.